Co to znamená bezpotenciálový kontakt?

<< < (2/3) > >>

Otakar Dosbaba:
To Janoušek: To nedává přeci logiku. Bezpotenciálov ý kontakt není k žádnému potenciálu (Uc,+, -,GND...) připojen: typicky např. samotné kontakty relé, vyvedené na konektoru či svorkovnici. Pokud však jeden z kontaktů trvale (např. v el. zařízení) připojím na Uc a nebo GND a tím druhým "výstupním" ovládám připojovaný prvek, pak jde o kontakty potenciálové - spínají k nějakému potenciálu. V tomto případě bývá také spínacím prvkem tranzistor (nejčastěji zapojení OK nebo třístavový výstup) a triak. Pak hovoříme o bezkontaktním spínání.

Jura Krikl:
Pane Janoušek, ten cizí potenciál tam dodáte VY. Pokud něco právě vybalené leží na stole a má to bezpotenciálov ý výstup,tak na tomto kontaktu nenajdete nic, do té doby, než k němu něco připojíte. Pan Dosbaba dal vyčerpávající odpověď.

Miloslav Janoušek:
Bezpotenciálov ý kontakt je ve vztahu k rozvaděči, ve kterém je zabudován. Zákazník si ne něj přivede "svůj potenciál". Teoreticky byste něměl naměřit žádné napětí mezi bezpotenciálov ým kontaktem a kterýmkoliv bodem v rozvaděči. Mám na mysli kontakt relé.

Miloslav Janoušek:
To Otakar Dosbaba Tak jak to popisujete jsem to myslel. Bezpotenciálov é kontakty slouží v podstatě k oddělení obvodů napájení např. mezi ovládacím rozvaděčem a velínem.
P.S. Možná, že to myslíme všichni dobře, ale nějak si nerozumíme.

Milan Selezan:
Názov "bezpotencialov ý kontakt" sa používa z dôvodu, že v dobe projektovania sa vie len toľko, že je treba vyviesť dialkovú informáciu o stave napr.chodu. Ten kto ide riešiť spracovanie informácie vie že má k dispozícii kontakt na ktorý si môže priviesť svoj potencial a odviesť informáciu zopnuté-rozopnuté a nemusí doplniť relé a pod. V skutočnosti je to potom kontakt s iným potenciálom ako ovládacie obvody prístrojov rozvádzača.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana