Jaká zařízení určuje vyhláška 73/2010sb. zařízení třídy I. Skupiny B?

<< < (2/7) > >>

Pavel Horský:
Dle mého názoru chodba v uvedené budově je součástí pracoviště jakožto komunikace používaná pracovníky k přesunu mezi svými přímými pracovišti. Jestliže si vezmu hliníkové štafle a půjdu měnit světelné zdroje ve svítidlech, pak se stává prostor chodby pracovištěm. BC4 je opravdu na místě.

IM:
Je zde uvedena spousta nesmyslů. Vyhl. 73/2010 Sb. hovoří o "zařízení pracoviště" a o tom, že nebezpečí musí vyplývat z projektové dokumentace. Takže žádná chodba, kde přišel někdo se štaflemi. Dále, při stanovení prostoru jako zvl. nebezp. záleží na posouzení schopnosti lidí, viz ČSN 33 2000-4-41 ed.2/Z1, Tab. NA.6.
Takže žádné hlášení na TIČR o výměně svítidla na venk. sloupu.   :P

J Lhava:
Citace

Skupina B: Zařízení pracovišť z hlediska úrazu elektrickým proudem zvlášť nebezpečných působením vnějších vlivů; nebezpečí působení vnějších vlivů musí vyplývat z projektové dokumentace

Já to teda chápu tak, že stačí,  aby v projektové dokumentaci (jejíž součástí je i protokol o určení vnějších vlivů) bylo uvedeno, že jsou někde prostory zvlášť nebezpečné (včetně uvedení proč). Čili v okamžiku, kdy se mi ve vnějších vlivech objeví vliv zvlášť nebezpečný,  tak musím začít dumat nad tím, jestli jde o pracoviště nebo ne. Ne?

Příklad. Na chodbě bude vlhkost AB6. Nebo bude AB7, to je jedno.
Je to prostor zvlášť nebezpečný. Jde o vyhrazené zařízení třídy I nebo ne?
Chybí mi tu nějaká pořádná definice toho pracoviště ...
Schopnost lidí s tím nebude mít nic společného.

IM:
Citace: Jan Hlavatý.  06.06.2016, 14:13

Schopnost lidí s tím nebude mít nic společného.

Schopnost lidí, myšleno kvalifikace, s tím má společné to, že se předpokládá, že ten kvalifikovaný člověk umí posoudit zvýšené nebezpečí, např. za deště a proto není nutné daný prostor s výskytem (časově omezeným) tohoto vněj. vlivu klasifikovat za zvl. nebezpečný, ale jen za nebezpečný.
Jinak řečeno: "On ví, že tam za deště nemá lézt".

Jan Alin:
Já bych chodbu jako pracoviště bral, pro uklizečku je to jistě pracoviště a v případě, že jde pracovník tou chodbou, zakopne a způsobí si úraz, je to úraz pracovní, takže také pracoviště, když si tam dám panáka, dostanu padáka takže také pracoviště.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana