Proč vlastně existuje TIČR?

(1/12) > >>

Miroslav Minařík:
Kde se vzalo ITi a proč vzniklo?

Jaroslav Miklík sděluje své výsledky pátrání po subjektu, který přezkušoval, ale prý neexistoval. je něco takového v dnešní době možné? Neudělal někdo pouze chybu v administrativě? Ať již je to jakkoliv zůstává na bývalém ITI mnoho otazníků. jaká bude ochota tyto úvahy uvést na správnou míru se snad brzy dozvíme.

Zdá se vám na těchto informacích něco podezřelého? Nebo se Jaroslav Miklík zásadně mýlí?
http://elektrika.tv/video/2010/10ticr_miklik_2.mp4

Štefan Beláň:
Mirku, vyslechl jsem si kolegu Miklíka a musím říct, že mne velice mrzí,  že jsem jej nepoznal již dříve.  :'(
Všechno to, co mne celou mojí praxi RT tak šíleně zvyšovalo adrenalin, konečně někdo řekl veřejně. Nemám rád prázdné fráze, ale panu Miklíkovi vzdávám opravdovou čest a pochvalu za užasnou trpělivost a pečlivost svého jednání.  (poklona) (poklona) (poklona)

Jedním slovem, dle TV Nova, je to pro mne "borec na konec"  (jednicka)

A abych nezapomněl na odpověď. TIČR podle mne má svou úlohu v oblasti bezpečnosti práce, ale jejich činnost má být hrazena ze státních prostředků,  tj. daní všech těch subjektů,  kteří v oblasti vyhrazených technických zařízení podnikají.

Miroslav Minařík:
Musím říci, že mě vztah ITI nikdy nebyl dost jasný.
Možná proto, že nikdy nebylo v zájmu nikoho objasňovat tyto principy.

Je nutno však podotknout, že to určitě není v popisu práce zaměstnanců TIČR (ITI),  aby vysvětlovali princip existence subjektu, který je zaměstnává.
S TIČR, tedy s lidmi máme odjakživa dobré vztahy a určitě ti co znám jsou odborníci na pravém místě.

Můj názor je, že této instituci chybí nikoliv pouze úřednický pracovník marketingu nebo P.R. manažer, ale osobnost, která se pohybuje mezi lidmi a činí tu správnou osvětu,  hovoří s elektrikáři a objasňuje funce a důležitost této instituce.
Bez takového člověka si odbornou veřejnost i přes sebelepší kvalitu své činnosti nezískají. Pak dochází k různým domněnkám, které pokud nejsou asertivně objasněny bobtnají do hrůzných rozměrů. A zcela zbytečně.

Miroslav Minařík:
Štefane zde to zůstane bez odezvy. Už se mi ozvalo několik revizáků, že nemohou reagovat, protože se obávají pomsty u zkoušky.

To vypadá, že jsme zpět v době kdy na císaře pána (popřípadě jeho rodinu) sraly mouchy!   (norm)

Štefan Beláň:
Hm, tak to je škoda, protože potom ať každý brečí nad svým hrobem, protože tohle je do světa volající podvod na všechny RT a nikdo si toho nevšímá.
Ono to asi těm nepoctivým RT takto vyhovuje lépe - zaplatí si osvědčení a mohou páchat zmetky dál a psát revize od zeleného stolu. :(

Přezkušování RT nemá nic společného se zvýšením jejich kvalifikace a odbornosti, celé přezkušování je podvod. Mělo by to fungovat jako s řidičákem. Udělám přestupek, zaplatím pokutu a jdu na přezkoušení,  ale ne trvale každých 5 roků za nehorázné peníze a hlavně PROČ?  (dabel)

Oni by ty státní orgány musely vykonávat potom nějakou kontrolní činnost a to se jim nechce, lépe je kasírovat (dojit) "stádo" RT bez problému a navíc podle zákona, který si připravila a nechala schválit určitá skupina osob s naprosto jasným záměrem.  (zle)
 
Která jiná řemesla nebo odbornosti mají podobnou povinnost, aby mohly vykonávat svojí činnost - neznám. (no)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana