Mohou být svody hromosvodu realizace v r. cca 1970 na obj. jen na jedné straně?
IM:
Snad to dříve také někdo revidoval. Kolega Horský vám uvedl...že rozmístění svodů rovnoměrně, pokud možno. Toto úplně stačí ke zdůvodnění.
Martin Mlkar:
Takže to mám brát tak, že když bylo v normě v roce cca 1970 tedy i v době realizace napsáno "pokud možno" rozmístit svody rovnoměrně. Je potřeba předělat celé sídliště. Rozřezat asvaltové chodníky, vyžádat si povolení majitelů chodníků zda je možné zřídit věcné břemeno a umístit obvodové zemniče?
Pane Illek, kdyby konkrétně vás někdo požádal o revizi takovýchto objektů. Uvedl by jste do revize, že hromosvod neodpovídá normě ČSN 34 1390 (z roku realizace) a uvedl by jste to jako nevyhovující stav s odkazem na normu 34 1390 (z roku realizace) a konkrétně článek kde je napsáno "pokud možno"?
Jan Alin:
To zas bude debata (wall).
Pokud souhlasí celkový počet svodů tak v odůvodněných případech bylo možno vytvořit svody jen po jedné straně objektu. Jsou místa kde zemnič neuděláte ani kdyby jste se rozkrájeli, klasicky jsou to chodníky přeplněné energovody, vodovody, světlovody a nevímčehoještě vody. Citovaná slova "pokud možno" by pro mě byla při revizi postačující a každý případ bych řešil podle konkrétní situace individuálně.
Martin Mlkar:
Citace: Jan Alin 04.05.2010, 16:01
Pokud souhlasí celkový počet svodů tak v odůvodněných případech bylo možno vytvořit svody jen po jedné straně objektu.
To vycházíte z jakého článku normy?
Citace: Jan Alin 04.05.2010, 16:01
Jsou místa kde zemnič neuděláte ani kdyby jste se rozkrájeli, klasicky jsou to chodníky přeplněné energovody, vodovody, světlovody a nevímčehoještě vody.
Něco v tom chodníku určitě vedeno je tedy plyn, elektřina, voda, tlf., TV.
J.Patúc:
Prečo je rozumné dať zvody len z jednej strany zavisí aj od pana architekta. Už som sa vyjadril:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,15948.msg108815.html#msg108815
Horšie by to bolo, keby boli spojene balkony okolo celej budovy. Tu o projektovaní zvodov nechcem ani hovoriť.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana