Jaké SSR pro zapojení topení do hvězdy?
mildap:
N tam neni. Mate pravdu, zeptam se asi strejdy Googla abych si to nejdriv ujasnil ;). Rikal jsem si ze rychly dotaz tady na foru mi to lehce vyresi.
Dale proc SSR a proc jsem chtel spinani v nule: Spinani v nule je setrnejsi k SSR a navic se minimalizuje ruseni. Pri mem intervalu spinani v radu sekund to ruseni neni az tak podstatne. Ale hlavne jsou pro mne tyto SSR dostupnejsi.
Stavajici mechanicke spinani mi nevyhovuje. Potrebuji pomerne presne ridit teplotu takze SSR budou rizena jednocipovym uP. Jak jsem naznacil pri udrzovani teploty bude topne teleso pripojeno treba jen nekolik vterin, tedy dosti casty interval sepnuti.
mildap:
Myslim ze vyjasneno. Diky za odpovedi. Mimochodem ty proudy mam spatne (ty telesa jsou tam 2 celkem 12kW takze jsem spatne pocital), proud bude cca 9A, takze by s rezervou stacilo 16A SSR (4ks pro kazde teleso 2).
Fuk Tomáš:
Citace: mildap 15.04.2010, 10:36
...Mimochodem ty proudy mam spatne (ty telesa jsou tam 2 celkem 12kW takze jsem spatne pocital), proud bude cca 9A, takze by s rezervou stacilo 16A SSR (4ks pro kazde teleso 2).
S těmi 4 SSR to překombinovává te. Dal bych tam jedno třífázové, nebo dvě jednofázová, a výkon reguloval střídou ON/OFF, při řízení procesorem to máte za jedny peníze.
Citace: mildap 15.04.2010, 09:35
SSR budou dimenzovana na 480V
Doufám že tím myslíte jmenovité provozní napětí (efektivní hodnotu).
P.S. při proudovém dimenzování se nejdřív koukněte na grafy od výrobce ohledně proudové zatížitelnosti v závislosti na teplotě a montáži. Není ampér jako ampér.
Navigace
[0] Index zpráv
[*] Předchozí strana