Je toto zapojení nouzového stop tlačítka správně?
Lubomír Jindra:
Citace: Miroslav Škop 06.04.2010, 21:58
Právě že mě tohle schéma ( převzaté z www stránek firmy vyrábějící rozvaděče ) překvapilo.
A je to vůbec Česká firma? Ten vtipně použitý proudový chránič ;D umístěný v prostoru měření by se ČEZu (atp.) zřejmě moc nelíbil.
Miroslav Škop:
Je to česká firma . Nezlobte se že ji neuvedu, schéma jsem si "bez dovolení" vypůjčil z jejich www stránek z listu ke konkrétnímu rozvaděči a to ze studijních důvodů.
Jirka Š.:
Testovací tlačítko proudového chrániče slouží k otestování proudového chrániče. Tedy se asi předpokládá, že proudový chránič může občas i selhat a jeho testování se doporučuje v určitých intervalech už jenom proto, aby se občas pohnuly jeho mechanické části a nezůstaly v případě potřeby viset.
Takže už z tohoto důvodu používat chránič jako nouzový stop je trochu ujeté.
Radek Červený:
Tipoval bych to na názorný příklad konkurenčního boje v praxi a neustálý tlak na ještě levnější než nejlevnější. V takovém prostředí je už zřejmě použití vypínací spouště za cca 200 Kč luxusem (zle)
Rozmahel Vladimír:
Myslím, že to tlačítko tam není primárně jako nouzové, alespoň nevím který článek normy by to nařizoval. Staveništní rozvaděč musí být vybaven prostředky pro odpojení a spínání na straněn napájení a umožnit zamčení HV ve vypnutém stavu, nebo krytem.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana