Je toto zapojení nouzového stop tlačítka správně?
Miroslav Škop:
Je správné ( viz přiložené schéma) u staveništního rozvaděče použít tlačítko "test proudového chrániče" ( tedy spínací kontakt se sériovým odporem 7K5 ) jako nouzové stop tlačítko vyvedené na venkovní skříň staveništního rozvaděče?
Díky za odpovědi
#uft#
Fuk Tomáš:
Není správně. Například nezaručuje funkci STOP při podpětí v síti nebo při výpadku té jedné fáze, ze které se test chrániče aktivuje.
Jirka Š. Svejkovský:
U staveništního rozvaděče obvykle funkci nouzového vypnutí plní zásuvka. Proč to chcete řešit podivným bastlem?
Miroslav Škop:
Tohle schéma není moje řešení
Právě že mě tohle schéma ( převzaté z www stránek firmy vyrábějící rozvaděče ) překvapilo. Spíš bych očekával nějakou kombinaci vypínací spouště mechanicky spojené s hlavním vypínačem . Je to tak ? Jaké jsou nejpoužívanějš í prvky pro toto tlačítko ?
Nebo není povinné a jak píše pan Svejkovský stačí vypnutí obvodu vytažením přívodu ze zásuvky ? Mám na mysli běžnou stavbu v normálním prostředí ( rodinný dům ) .
Miroš Jan:
To : Jirka Š. Svejkovský
Pro funkci nouzového vypnutí se nesmí použít vidlice a zásuvky ČSN 33 2000-5-537,čl. 537.4.2 (norm)
To : Miroslav Škop
To schéma je špatně. Jak může firma dostat papíry na výrobu rozvaděčů to mě teda hlava nebere ! V ČSN 33 2000-5-537, čl. 537.4.6 se uvádí, ovládací prvky přístrojů nouzového vypínání musí zůstat v poloze „vypnuto“ nebo „stop“, atd.,takže ten ovladač s rozpínacími kontakty ! >:D
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana