Kolik lze zapojit zářivkových svítidel 2x36W na vypínač 10A?

<< < (8/8)

Procházka Martin 02:
D.ěkuji vám všem za trpělivost a reakce.
Takovou tabulku jako má Hager jsem hledal u ostatních výrobců a zatím jsem nedohledal. Je zvláštní, že ani přední výrobci nemají na webových stránkách takové informace.

Stále jsem se domníval, že všichni výrobci se při zkouškách  musí řádit stejnou normou, která udává minimum co má vypínač vydržet.

Jan Franěk:
Citace: Procházka Martin 02  02.09.2022, 00:19

Stále jsem se domníval, že všichni výrobci se při zkouškách  musí řádit stejnou normou, která udává minimum co má vypínač vydržet.


Norma pouze říká to, že aby jste splnil nějakou vlastnost (v tomto případě X) musíte splnit tyto podmínky (někdy jsou udány i nějaké hodnoty)

Nicméně to co vydrží konkrétní výrobek, vždy musí určit výrobce toho produktu. Ten musí garantovat vlastnosti toho produktu.

Dívejte se na to tak, že aby jste buřta mohl pojmenovat buřtem, musí splňovat několik požadavků, ale hlavně musí obsahovat minimálně určené množství masa. Mnoho výrobců to pojmenuje buřtem a jejich množství masa se pohybuje těsně na hranici normového minima (zveřejněné to má jen proto, že musí, pro náš příklad nepodstatné) . Přesto máte mnoho výrobců, které mají buřty znatelně kvalitnější a chutnější a ti často normu plní i s bohatou rezervou (více masa než musí mít). Tedy není buřt jako buřt a ani jejich cena nebo logicky stejná. Mnoha lidem je to jedno, ale mnozí si raději připlatí, aby si to pak u ohně opravdu vychutnali/užili.

Procházka Martin 02:
Chápu váš příspěvek - vtipně vysvětleno  ;)

Hledal jsem v normě, kolik toho masa v tom buřtu musí minimálně být, abych na obalu mohl uvádět, že se jedná o buřt(AX). A kdybych to v normě našel, tak bych mohl ověřit jestli mi ten buřt bude chutnat (viz tabulka od Hager).

Našel jsem, ale pouze jak se ten buřt zkouší aby mohl být buřtem - nenašel jsem kolik masa tam musí být.

Snad je můj příspěvek stejně srozumitelný jako ten váš.

Václav Třetí:
S buřtem je to jednoduché, zkušebnou je moje chuť a pokud mi to nebude chutnat, příště nekoupím. To je snadné a rychlé zjištění, s tím vypínačem to může trvat dost dlouho, než zjistím, že mi "nechutná".

 Skoro abych přizval do diskuse kamaráda řezníka.   :)

P.S. Na lepších provedeních buřtů bývá obsah masa uveden, pouze ty horší mají utajený obsah, protože by to nikdo nekoupil.

David Hruda:
Citace: Deductio  30.08.2022, 15:10

102/30=3

Máte sice (zhruba) pravdu, ale:
103/302=1,11
??

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana