Můžete mi vysvětlit princip zapojení fotovoltaické elektrárny?

<< < (3/8) > >>

stanislav mikeska:
Vážený pane, doporučuji upustit od montáže FTV bez znalosti problematiky! Můžete nadělat víc škody než užitku! V principu je liniové schema jednoduché a to svádí k "samodoma". To že si to chcete zapojit sám znamená jedině provoz v ostrovním systému a bez výkupu od správce sítě. Pokud chcete vyrábět a prodávat, musíte splnit veškeré náležitosti ERU a správce sítě. Potřebujete projekt, stavební povolení /ohlášení/ vyjádření správce sítě o vhodnosti připojení, stanovisko a povolení ERU, postavit,  zprovoznit, revizi, zkušební provoz a teprve potom budete vyrábět a dodávat do sítě! FTV systém vyrábí a dodává prioritně do sítě ! A ne jak tady někteří uvádějí nějaký mix proudových toků.........

Jirka Š. Svejkovský:
Citace: stanislav mikeska  31.10.2009, 08:05

FTV systém vyrábí a dodává prioritně do sítě ! A ne jak tady někteří uvádějí nějaký mix proudových toků.........

To není pravda.

dolac:
Citace: stanislav mikeska  31.10.2009, 08:05

FTV systém vyrábí a dodává prioritně do sítě ! A ne jak tady někteří uvádějí nějaký mix proudových toků.........

Pane Mikeska, v režime predaja prebytkov formou zeleného bonusu, ktorý ak sa dobre pamätám, tak v Čechách už nejaký čas funguje a v súčasnosti po poslednej úprave zákona o energetike sa zavádza už aj na slovensku ide o to, aby sa vyrobená elektrina spotrebovala čím bližšie k mieste výroby. Výrobca za vyrobenú elektrinu dostane zelený bonus (na Slovensku je to doplatok).
Vec sa má teda tak, že toky elektriny môžu byť podľa situácie naozaj rôzne, ale všeobecne platí, že vyrobenú elektrinu spotrebuje vždy najbližšie pripojený spotrebič. Slovo najbližšie treba chápať nie čo do vzdialenosti, ale elektricky najbližšie, teda v mieste u ktorého impedancia prípojného vedenia je najmenšia.     

Štěpán Valenta:
Zapojení FTV elektrikářem "llaikem na fotovoltaiku" je možné ,  a jak bylo výše sděleno pouze dle kvalitní dokumentace  k FTE.
Obecně bylo v diskuzi velmi laicky zmíněno předávací místo - což je takzvané místo rozpadu...   ale to je právě podrobně řešeno v kvalitní dokumentaci... a bez té to laicky dohromady rozhodně nedáte...
Jinak zaznělo docela dost polopravd a zaváděcích informací - např. v přípojkové skříni nikdy zpětný proud nebude... respektine tak, aby mohl být nebezpečný.
A zmiňované výstražné štítky musí být docela jinde...
Tématika neni na diskuzi v této rubrice. Mimochodem pokud chcete pracovat na jakémko-li spocifickém zařízení je třeba znát příslušnou normu. V případě fotovoltaiky tedy ČSN 33 2000-7-712.
Z fotovoltik, které jsem viděl, jen zcela vyjímečně odpovídají platným ČSN a daným zvyklostem při práci s DC obvody a to i při vlastní práci na napětí ,  které může být hodně přes 500 V.
Dále není dostatečně řešena ochrana před přepětím ani bleskem...
                                          o:-)                                                
                                        

IM:
Na dotaz bych odpověděl: Připojení proveďte podle dokumentace!
Množství blábolů na tomto vlákně je větší než malé. Cena  za kWh >12 Kč u FV působí neúměrný nárůst zájmu elektrodiletan tů. Vzato z druhé strany, člověk se aspoň pobaví, když se dozví o tvrdosti zdroje a kam vyrobený výkon odchází či přichází.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana