Jak mám zapojit prostorový termostat k plynovému kotli Vaillant ?

<< < (2/4) > >>

herdek:
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) všem za čas který věnují mému problemu

pro pana Hejčla:na 5-pracovní nula sem přišel tak že sem si to přečet v manualu od kotle,   v   odkazu na kotel který sem dával je to v projekčních podkladech a v papírovém manuálu který mám doma je to taky (zle)

pro pana Rotrekla: klemu sem tam vratil a kotel funguje bez problemu (to se mi ulevilo kdyz naběh po výměně pojistky )
ty draty v termostatu zkusim spojit jen co zejtra koupim jiny pojistky jestli nesepne zkusim ten kabel promerit  (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za radu

Zdenek Hejčl:
Podle mého na svorku č. 5 nemůžete zapojit pracovní nulu - dojde ke zkratu. Protože je spojena přes svorku č. 4  na fázi.
Podle schéma je svorka č. 3,4,5 pro připojení termostatu a funkční pro váš termostat svorky 3 a 4 spínací, pokud na svorku č. 5 dáte pracovní nulu je to zkrat přes sepnutý kontakt v klidovém stavu termostatu.  (zle)
Čtu v manuálu tak se nemohu dopátrat ,  kde je zmíněná pasáž o přepojení pracovní nuly na svorku č. 5.  :'(
Na obrázku 5.7  je vše jasné aspoň pro toho, kdo ví o co jde. Termostat má bezpotenciálov ý spínač a dostává napětí pro řízení z kotle. Napájení termostatu se bere z jiného zdroje.

Zdenek Hejčl:
Jen dodatek: jestli jste četl návody, tak jistě víte, že je tam pasáž o tom ,  že se máte obrátit na odbornou firmu, která to zapojí a uvede do provozu.  (norm)

Mirek_CB:

Z popisu k tomuto kotly není jasné co je na svorce 5, chybí schéma.  Jestli zapojujete obyčejný termostat na svorky 3,4  s spínacím kontaktem bude chyba pravděpodobně jinde.  ;)
 

Zdenek Hejčl:
To Mirek_CB: naopak kdo ví a zná nepotřebuje podrobné schéma vnitřního zapojení kotle. Tam je to dané návodem k připojení.
Protože můžete pro určité aplikace potřebovat právě kontakt, který je v klidovém stavu sepnutý. V obecné aplikaci z 99% nikoliv.  ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana