Lze použít stykač S20-20 na bojler 2kW?
Jaroslav Klinský:
Buďte bez obav - oba kontakty mají 20A, hodnota 1,1kW je určena pro AC3, což je označení pro spínání motorů, což není případ Vašeho bojleru. Pro ohmickou zátěž (bojler) je AC1 a to má možnost připojení 4,6kW. U vás to možná bude neznalost značení připojení zátěže (AC1, AC3), jinak byste věděl, co jednotlivá označení znamenají - to prosím bez urážky. Setkal jsem se již víckrát s tím, že někdo zapojil motor např. 4kW, ale použil stykač s odpovídající zátěží jen pro AC 1 - u takového stykače se potom po krátkém čase vypálí kontakty.
M. Zuna:
AC-1 = střídavý jednofázový odporová zátěž bez významné indukčnosti nebo kapacity.U každého stykače je jmenovitý prouk pro každý hlavní kontakt.
AC-3 = střídavý třífázový spínání motorů.
ozn.se používalo již za komiků v 70-tých letech
Maros Macik:
Tie oznacenia som nepoznal. Takze na stykac mozem kludne zapojit odporovu zataz 4,6kW/pol, teda dokopy maximalne 9,2kW?
Ale co znamena ta tabulka s maximalnym poctom ziaroviek? Ziarovky s indukcnou zatazou maju predsa pramalo spolocneho. A 22ks 60W ziaroviek ani zdaleka nie je 4,6kW.
Petr Doležal:
Žárovky díky studenému vláknu zase mají velký proudový ráz při sepnutí.
Radek Červený:
Pokud vám mohu poradit na základě zkušeností z praxe, tak instalační stykač z OEZ vyhoďte tam, kam patří, tedy do šrotu a použijte instalační stykač od Moellera. Když se vám do roku neuvolní jádro cívky a nebude dělat v rozvaděči nesnesitelný kravál, tak se vám brzy vypálí kontakty.
Na straně druhé, kdyby nebyly stykače od OEZ, tak máme zase méně práce ;D
Navigace
[0] Index zpráv
[*] Předchozí strana