Jak je dosaženo stability zapalovacího napětí u bleskojistky?

(1/1)

Miroslav Samiec:
mohl by mi někdo vysvětlit jakým způsobem je dosaženo stability zapalovacího napětí u výbojových blekojistek? Předem  (poklona) .

Jiří Schwarz:
Nejsem si jist, zda jsem správně pochopil dotaz.
Myslíte bleskojistku, kde jsou ve skleněné baňce dvě elektrody, mezi nimiž při překročení napěťové pevnosti přeskočí jiskra?
Tam je napětí dáno vzdáleností elektrod a izolační pevností prostředí. Ta je závislá na vlastnostech plynu a na tlaku plynu. To se nemění pokud nedojde p poškození a úniku plynu nebo vniknutí plyny jiného.
4ástečně jsou tyhle bleskojistky závislé na záření, mj. i na světle. Při osvětlení dokáží fotony "spustit" výboj při napětí nižším, než by bylo za tmy.

Miroslav Samiec:
Ano myslel jsem výbojovou bleskojistku tvořenou dvěma elektrodami v keramickém tělu a uvnitř je vyplněna inertním plynem čím je dáno zapalovací napětí je mi známo spíš mi jde o to jakým způsobem je dáno že bleskojistky spínají při různých strmostech napětí. Mohlo by se to týkat pomocného zařízení jako je Zápalná pomoc je to muj volny překlad z němčinytakže to nemusí být směrodatné viz obr.

Navigace

[0] Index zpráv