Lze u proudového chrániče prohodit přívodní svorky s odvodními jako u jističů?

<< < (6/6)

Fuk Tomáš:
Citace: Milan Hudec  01.05.2018, 19:09

Troufám si tvrdit že rozpojování kontaktů s úvahou přechodového děje bude pomalejší nežli šíření oné špičky.

... která vznikne nezávisle na tom, na které straně kontaktů ta indukčnost je.

Jaromír Cápík:
Citace: Štefan Beláň  21.05.2006, 20:29

<p>TO: Vojtěch

Zatím jsem se nesetkal s chráničem, který by nefungoval při obráceném zapojení. Zajímá mne to, můžete prosím uvést výrobce?

.</p>


Já už bohužel ano. Jde o jednofázový jističochránič Kanlux Ideal, který má na šroubech nálepky INPUT a OUTPUT a když se zapojí opačně, tak se při vypnutí zasekne "na hraně" a začne bzučet ... Po několika sekundách bzučení vevnitř něco doslova vybuchne. Hleděl jsem na to s otevřenou hubou a test jsem ukončil slovy "no to si snad dělají prdel". Očividně přišli na způsob, jak výrobek dokonale posrat, že střeva potřebují energii ještě o trochu déle, než trvá rozepnutí kontaktů, jinak se vypnutí nedokončí a začne to cyklit ??

Václav Třetí:
Rozumný elektrikář nepoužívá takové výrobky, které nemá prověřené.  Pokud by na mně chtěl zákazník používat materiál, o kterém vím, že je poruchový, tak odcházím, ať si to udělá sám nebo si sežene nějakého troubu, co pak bude řešit poruchy a reklamace.-

Jiří_Hrubý:
Citace: Jaromír Cápík  27.10.2021, 10:01

Já už bohužel ano. Jde o jednofázový jističochránič Kanlux Ideal, který má na šroubech nálepky INPUT a OUTPUT a když se zapojí opačně, tak se při vypnutí zasekne "na hraně" a začne bzučet ... Po několika sekundách bzučení vevnitř něco doslova vybuchne. Hleděl jsem na to s otevřenou hubou a test jsem ukončil slovy "no to si snad dělají prdel". Očividně přišli na způsob, jak výrobek dokonale posrat, že střeva potřebují energii ještě o trochu déle, než trvá rozepnutí kontaktů, jinak se vypnutí nedokončí a začne to cyklit ?

Aniž bych chtěl hájit tuto pochybnou značku, pak nerespektování návodu výrobce a navíc i popisu svorek, není o špatném výrobku, ale o špatném monterovi.
Elektronické chrániče mají svá specifika.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana