Dá se krytí běžných domovních zásuvek nějakým způsobem zvýšit?
Kučera:
Krytí běžné zásuvky (ABB Clasic) ač není uvedeno v katalogu předpokládám IP20. Dá se uvažovat zvýšení krytí IP při trvale zapojené vidlici? Dá se uvažovat zvýšení krytí IP při použití bezpečnostní zátky (výrobek ABB 5912-91004)? Jde mi o to, zda lze takto dosáhnout krytí IPx1, případně IPx2.
Díky všem za odpověď
#112#
Jan Franěk:
Trochu tápu ve Vašem dotazu. ??
Zásuvka se prodává i v krytí IP44 a je určená hlavně ven, nebo do prostor kde je potřebné vyšší krytí
http://www.abb-epj.cz/catalog.asp?thema=4537&category=783
tato bezpečnostní clona není určena ke změně IP (i když to tak vypadá), ale k ochraně před vsunutím vodivých předmětů hlavně dětmi. Je to určené hlavně do starších typů zásuvek, kde nejsou clony v zásuvce ještě namontovány od výrobce
Kučera:
Dobrý večer,
pokud tápete upřesním oč mi jde. V prodejně byla dodatečně rozšířena stěna s akvárii s rybičkami, na místo kde podle původního projektu již neměla být (na tomto místě byla projektována terária). V projektu je působení vnějších vlivů urřeno normální, v prostoru akvárií AD2. Dle ČSN 33 2000-5-51 tab. ZA-1 krytí IPx1 případně IPx2. Vzhledem k tomu, že za dodatečnou stěnou akvárií jsou namontovány zásuvky Clasic z nichž je většinou napájeno vyhřívání akvárií (trvale zasunuté vidlice) a jejich výměna je prakticky nemožná (vypuštění akvárií, uskladnění rybiček, demontáž konstrukce s akvárii ap.) mne napadlo, zda by u nepoužitých zásuvek nešlo tento problém vyřešit použitím bezpečnostních zátek. To že se vyrábějí zásuvky s krytím IP44 samozřejmě vím (nikoliv však v provedení Clasic).
S pozdravem Kučera
Radek Kroutil:
S přimnouřením obou očí by se dalo říct, že s použitím clonek zvednete z IP 2x na max IP4x. Je to přece jenom proti vniknutí cizí věci. Ale Vy potřebujete zvednout druhou číslici, tj. proti vodě, a s tou clonkou nemáte šanci.
Musíte najít jinou cestu... :'(
A i když máte zásuvku IP2x a vidlici v ní IP2x, je to furt IP2X. Tak to je taky špatně...
Kamil Novák:
TO Kučera :
Předesílám že nejsem akvarista ani jiný rybář a s rybami se občas potkávám pouze na talíři, ale nedáno jsem revidoval restauraci, která byla pro dekoraci vybavena stěnou s akvárii. Je pravdou, že uvnitř stěny bylo teplíčko a známky vlhkosti, ale opravdu je ve vašem případě namístě vliv AD2 ? Kdo to takto určil a proč ? ??
Aby bylo jasno, definice AD2 je :
Citace
Volně padající kapky. Možnost padajících kapek - místa, ve kterých může vody příležitostně kondenzovat v kapkách nebo se občas může objevit pára.
Buď chováte malé delfíny nebo podobný skákavý druh, který rozstřikuje vodu do okolí a nebo tam ty rybky vaříte. Jinak si nedovedu představit opodstatnění pro AD2. :-[
Navíc byste musel mít stěny uvnitř opatřené keramickými obklady nebo jinou voděodolnou povrchovou úpravou.
Jestliže tomu tak není, tak bych to AD2 nebral vážně.
Ti,co určují vnější vlivy se dají v podstatě rozděli do 2 skupin.
První neznají nic jiného než AA5, maximálně AB5 a ti druzí se naopak, ve snaze "nenabít si ústa", jistí nesmyslně přísnými závěry.
Těch třetích, kteří to opravdu umí, je pramálo. :(
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana