Je třeba oznámeni na ITI některých některých elektr. zařízení v bazénů?

(1/1)

Václav Kumpolt:
Nedávno jsem navštívil jedno zařízení vodních atrakcí a slastí. Zarazilo mě, že v plaveckém bazénu se nacházel nn rozvaděč (se zřetelným označením 3N+PE 400V, TN-S). Umístění bylo odhadnuto v zóně 2. Podíval jsem se do ČSN 33 2000-7-702, ale zde o umisťování rozvaděčů v zóně 2 není ani slovo. Tabulka A.2 však rozvaděče kdekoliv v prostoru bazénu jmenovitě nepovoluje.
Je třeba poslat do tohoto zařízení ITI nebo nad tím mávnout rukou? Projektujeme malé bazény již několik let, ale toto bychom nikdy nenavrhli.

Karel Kosina:
Zóna 2 u bazénů začíná ve vodorovné vzdálenosti od vlastního bazénu 2m tj.za zónou 1 a končí ve vodorovné vzdálenosti 1,5m od této.
V zóně 2 jsou zásuvky nebo jiná elektrická zařízení (nemusí být uvedeno jmenovitě,tedy i rozvaděč) povoleny pokud jsou připojena přes oddělovací transformátor nebo proudový chránič Ir 30mA.Nejprve je tedy nutno zjistit,zda vámi uvedený rozvaděč již není takto jako rozvaděč podružný napájen přes proudový chránič.

Otakar Dosbaba:
Nebylo to náhodou u nás, v aquaparku v J. Hradci? Ten rozvaděč je podružný, má samozřejmě chránič 30mA a zapíná se (stykačem ve vzdálené rozvodně technologie) pouze při údržbě a čištění okolí v době, kdy nejsou přítomni návštěvníci. Alespoň tak si matně vzpomínám na PD elektro, do které jsem nahlížel při zpracování projektu ozvučení.

Navigace

[0] Index zpráv