Jaký příkon mají chladící pulty v supermarketu ?
Jaroslav Hasala:
Chladící vitríny, mrazící pulty, boxy apod. v supermarketech jsou obvykle připojené na jeden větší chladící agregát, nejsou tedy samostatně použitelné.
Samostatné bývají obvykle jen menší mrazící pulty (např. nanuky), které nemají pevné umístění. Příkon těchto mrazících pultů bývá obvykle 1800 - 2400 W, podle objemu.
Co se týká spotřeby, ta je poměrně velká, z celkové el. spotřeby běžného supermarketu jde obvykle více než 50% na chlazení a mrazení.
Provoz těchto zařízení není zrovna hospodárný, ale jde o službu zákazníkům, ti chtějí vidět na to, co kupují.
Na vitrínách bývají takové roletky, které se mimo provozní dobu zatahují, mrazící pulty se příkrývají kryty.
Ladislav Koštejn:
To Kolesa: to je možné, ale já ten program nevlastním ,chtěl jsem vám odpovědět rychle a stručně a když si to vyhledáte sám bude to pro vás přehlednější.
Jirka Š. Svejkovský:
Citace: Michal Kolesa 12.06.2009, 09:16
OT. Existují programy na kompresi PDF
Formát PDF vlastně není formát. Je to kontajner, který obsahuje různé komprimované sočásti (komprese LZW84), jako data, obrázky, informace o souboru a třeba html nebo digitální podpis. Jeho interní formát je PostScript.
Soubor pdf už moc nezkomprimujet e. Různá udělátka pouze sníží velikost vložených obrázků použitím větší míry komprese jpg (a tím zhoršení kvality). U souboru 1,5 MiB se příliš velké úspory nedočkáte.
Zdenek Hejčl:
Poslal: Michal Kolesa Posláno: Dnes v 09:29
Proč se ty chlaďáky dělají otevřené ?
Vždyť tam jsou strašný tepelný ztráty a navíc to chladí ten obchod.
Nejhorší je jít kolem chlaďáku v létě, když jste lehce oblečení.
Výrobce právě myslel na to, že kolem chodí ženy a při správné teplotě se taky můžete potěšit pohledem na hezké čudlíky. ;)
Michal Kolesa:
Tak tam mohou být průhledné "dveře", které si zákazník otevře vezme si co chce koupit a zase zavře
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana