Jaká byla logika ve správné poloze kolébky vypínačů?

<< < (3/11) > >>

Libor Cr.:
V naší firmě děláme vypínače klasicky kolebka dole vypnuto, nahoře zapnuto a u schodíšťáků jako pan Hasala, když se dají všechny kolébky do spodní ( vypnuté ) polohy, aby světlo bylo vypnuté. Vím, že to neni nikde nařízeno, jako u zásuvek fáze na levé straně, ale nechápu proč je takový problém držet se českého nepsaného pravidla.

Miroslav Bardoděj:
Ano, dělám to přesně tak, jak popisují pánové Hasala  a Libor, ze stejného důvodu, který popisuje pan Hasala.

Miroslav Lampart:
Pane Jiří Špelec, VY osobně nemusíte používat pulsní relé (víte vůbec co to je?). Já jsem to doporučoval jako docela elegantní náhradu např. 6+7+7+7+6, ale jen pro toho, kdo chce. Nevím, proč se vás to tak dotklo a nač ta prudká reakce. :-))

Jiří Špelec:
To Miroslav Lampart
Hmmm, myslím si, že snad vím co je pulsní, či impulsní relé, resp. zapojení ovládání chodby tlačítky.  Samozřejmě, že to je vhodná náhrada, 100% souhlas. Diskuze zní na téma "proč nácci používají vypínače obráceně",  nikoliv jak to použít. Proto jsem uvedl, že je to trošku mimo téma.  Snad jsem nebyl drzý :-)  Pokud ano, tak sorráč! Já to nemyslel se zvedlým tlakem!
(Jinak jak snáší ten váš převlek v práci?) :-)

Jaroslav Hasala:
To Špelec:

Proč v Německu používají opačnou orientaci spínačů, to nevím. Zřejmě jde o nějaký národní zvyk, asi chtějí být vyjimeční.
Žádná logika v tom podle mě není, více argumentů je pro spínání směrem nahoru, tak jak jsem psal výše.  
BTW, kromě jiné také mají ve zvyku v zásuvkách 230V zapojovat fázi vpravo. U zásuvek SCHUKO je to celkem jedno, vidlice se dá otočit, ale přesto...

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana