Stačí k ochraně pouze zásuvky s ochranou?
Filip?:
Jsou zásuvky s přepěťovou ochranou dostatečné pro ochranu domácích spotřebičů,při průchodu přepětí až do rozvodu v bytě?
Josef Hájek:
NE
Podívejte se prosím na www.dehn.cz, jsou tam publikovány naše materiály ohledně koncepce ochrany před přepětím.
V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat.
Michal Badin:
Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem koncipovat přepěťovou ochranu v rodinném domku, kde se předpokládá několik televizí, audio, počítač. podle mých dosavadních informací je nejlepší kombinace svodiče přepětí v rozvaděči před všemi jističi + u daného spotřebiče zásuvka s přepěťovou ochranou. Pokud je to tak, je nutné použít v rozvaděči vícestupňovou ochranu ( hrubá - střední - jemná) nebo je možné některý ze stupňů vynechat?
Pavel :
Pokud zrizovat prepetovou ochranu, tak komplexne. Vynechanim jednoho stupne riskujete " odprasknuti " naslednych stupnu vcetne chraneneho zarizeni. Doporucuji prostudovat katalogy firem Dehn, Saltek nebo Hakel. Jsou psany pomerne prehledne a srozumitelne ( vetsina firem Vam je zasle zdarma nebo jsou na intenetu )
Jirka Veselovský:
Nejlepší kombinací jsou všechny stupně, tak jak je doporučuje ten který výrobce. Přepěťová ochrana "D" nemusí být zákonitě u chráněného přístroje. Dnes vám poradí téměř každý dodavatel jistících přístrojů jako OEZ, Schrack, Moeller, Hager.... Ovšem ja osobně bych koukl na Saltek, nebo pak na Dehn a Sohne, ti jsou dražší, ale jedničky. Jistota je jistota. Většinou se ovšem dozvíte, že je cena přep. ochrany úměrná ceně chráněných spotřebičů
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana