Náhrada stej.motoru za asyn.motor s frekv.měničem.

(1/1)

Wolfgang Lorenz:
Řešíme problém náhrady stejnosm.motor u(180W) u svařovacího polohovadla za asynch.motor s frekvenčním měničem.Pokud s tím máte někdo zkušenosti - poraďte.Pokud je to možné co řekne motor na chlazení při malých otáčkách (popř.další přídavné chlazení ).

Stanislav Chládek :
Frekvenční měnič se většinou používá ,když chceme zvýšit otáčky.Naopak to samozřejmě také jde,ale nastává problém s chlazením(přídavný ventilátor) a pokud se dostanete pod určitou hranici frekvence, tak ztrácíte výkon.(je udávána výrobcem měniče).
Motor by měl mít co nejmenší jmenovité otáčky a pomocí frekvenčního měniče otáčky zvyšovat.Takže asi budete muset mít za motorem ještě převodovku.
Něco podobného jsem uváděl do provozu.Byla to sestava motorek+převdovka (jako jeden kus),  a měnič jsem umístil do rozvaděče.Přes kabel si obsluha ovládala rychlost a tlačítka START,STOP.Bohužek výrobce převodovky a motoru neznám.

Roman Bouma:
Frekvenční měniče dnes vyráběné dokáží již od frekvence 2Hz dávané do motoru 100% výkon s přetížením až 180% po dobu cca 1 minuty. Příklad: motor s cca. desetinovými otáčkami má 100% výkon.Musí se ale použít měnič s vektorovým řízením. Měnič dokáže hlídat motor i teplotně pokud je v motoru čidlo tzv. studený drát. Závěr měnič je levnější než převodovka. Zadejte parametry motoru a doporučím měnič i s nastavením a zapojením.

Navigace

[0] Index zpráv