Jak je to vlasně s nutností od 1.2.2009 používat proudové chrániče!?

<< < (8/8)

Jan Franěk:
No, možná by stálo za to, v médiích prezentovat pár špatných příkladů ,  ale i s koncem. To znamená s postihem. Pak by si přetali všichni hrát na slepou bábu, když by věděli, že i na ně může dojít. Neznám lepší "výuku" těchto blbců než odstrašující případ.

A zkušenost s tou bezpečností na pracovišti mám čerstvou osobní. Kvůli jedné zakázce pro nejmenovanou firmu jsem musel projít školením bezpečnosti práce v jedné automobilce u Kolína. Úplně mi to vyrazilo dech,.co všechno musím  :D  . Pak, ale když se nad tím zamyslíte, tak vlastně postupují správně a podle platné legislativy, s ohledem na bezpečnost jak zaměstnanců ,  tak i hostů. Porušení jejich bezp. předpisů je důvodem k okamžitému vyhazov z podniku a zákazem vstupu na dva roky  (norm) .
DOkupuji ochranné pomůcky, dodělávám revize na nářadí a připravuji se na další školení, jako třeba práce ve výškách a pod  o:-)

PS. :podobným školením s námi ve skupině prošla i učitelka angličtiny, co bude docházet do podniku  (dance)  a do provozu nepříjde. šlo tam i o chování v případě poplachu a jiného nebezpečí ve i firmě.

Tomáš Jarovec:
Máte někdo po ruce nějakou statistiku, kolik lidí ročně zahyne na úraz elektrickým proudem v domácnosti? Nebo kolika požárům lze ročně předejít použitím chráničů?

Citace: Fuk Tomáš  28.03.2009, 10:07

Je v tom totiž příčinná souvislost. K poctivě vydělaným penězům přijde právě spíše ten, který kudy chodí, tudy špekuluje, jestli se něco nedá udělat jinak, levněji, efektivněji. Ten, kdo vždycky bez řečí spolkne, co mu kdo řekne, o ty peníze spíš brzo přijde.

Obecně s tím souhlasím, tohle je ale ještě problém zodpovědnosti. Netýká se to jen použití chráničů. Kolik z vás máte doma hasicí přístroj, požární detektor, nezakrámovanou půdu, pojištění domácnosti, auto a nářadí v perfektním technickém stavu...?

Citace: Štefan Beláň  28.03.2009, 09:46

Osobně si myslím, že končí éra ochrany automatickým odpojením od zdroje s použitím jističů, a že v blízké budoucnosti budou používány pouze a výhradně jističe kombinované s chráničem tzv. "jističochránič e".  (jednicka)

Zajímavá úvaha, myslíte, že se chráničojistič e dostanou i mimo koncové instalace?

Radim Strycharski:
Citace: Tomáš Jarovec  28.03.2009, 13:54

Máte někdo po ruce nějakou statistiku, kolik lidí ročně zahyne na úraz elektrickým proudem v domácnosti? Nebo kolika požárům lze ročně předejít použitím chráničů?


Se statistikami mám špatné zkušenosti. Když už se nějaká objeví, tak má dost malou "rozlišovací schopnost". Nejsou uvedeny podrobnosti, aby si mohl člověk udělat relevantní obrázek o události. Nebo naopak vyjde podrobný článek o nějaké konkrétní mimořádné události, není ale už uvedeno, nakolik je taková událost typická a jaká je pravděpodobnos t jejího dalšího opakování. Možná proto, že statistiky v takovémto rozlišení prostě nejsou (nebo aspoň nejsou volně přístupné).

Co se požáru týče, mám zprostředkovan ou zkušenost od svého známého. Ten měl relativně novou elektroinstala ci v dřevěném podkroví. Jednoho dne došlo k požáru šířícího se od trámu. Hasiči to uzavřeli závadou ve vedení - snížením izolačního stavu ( ne v krabici, ale v celistvém kabelu ). Kabel byl skřípnutý mezi trámy a jako důvod uvedli postupné skřípnutí vlivem otřesů těžkou dopravou na přilehlé komunikaci. K větším škodám nedošlo díky tomu, že se událost stala v odpoledních hodinách za přítomnosti obyvatel. Tady se proudový chránič jeví jako ideální prevence.   

Štefan Beláň:
Z pohledu bezpečnosti, a to jak majetku (požár) tak úrazu elektrickým proudem, je chránič naprosto nenahraditelný přístroj, který si zaslouží masívní zavedení do všeobecné praxe. (helpsmajl)

Navíc je to jediný přístroj, u kterého se dá správná funkce ověřit měřením vypínacích parametrů přímo při revizi.  (jednicka)

Jaroslav Kořínek:
 (dabel) (drinks)  KOLEGA BELÁŇ vám JASNĚ, SROZUMITELNĚ ZDÚVODNIL "PROČ" CHRÁNIČ!
Doufám že "ledničkáří"  budou mít své zdůvodnění pro vynechání chrániče!

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana