Jak vhodně stabilizovat napájecí napětí pro plynový kotel?

(1/2) > >>

Sedlák Petr:
Prosím o informaci ,  kde by se dal zakoupit stabilizátor napětí pro plynový kotel ,  kde dochází k propálení tištěného spoje. Opravář nám řekl ,  že příčinou je blízkost trafa a proto docházi k poruše .  (poklona)

#116#

Tomáš Jarovec:
Stabilizátor napětí pro kotel? To jsem ještě neslyšel. Pokud jde o střídavé napájení 230V, tak ke snížení napětí vám pomůže transformátor, který si můžete nechat vyrobit. Podle mne by ale kotel měl nějaké přepětí vydržet.

Petr Doležal:
Pokud jsou splněny následující podmínky:
1. Pokud je opravdu příčinou poruch přepětí (o čemž pochybuji)
2. Pokud přepětí je trvalé
použijte návod pana Kurky v diskusi
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,5754.0.html
příspěvek 21.8.2007, 13:57

František Šohajda:
Tuto závadu jsem řešil před lety /i když nejsem servisák kotlů/ jak za mnou došel zákazník že pořád mu praská můstek na kotle /asi Viadrus??už nevím/ a servisák mu sá nový pl. spoj s diodami a zaplatí mnoho peněz....podív al jsem se na to a zjistil že tak dávali diodový můstek na závěrné napětí 600V...ve špičce po zapnutí se může dostat do sítě až 800 V.....tak jsem tam dal diody na závěrné napětí 1200 V a kotel dodneška topí....chce to jen trochu pořemýšlet a jeto!!

Zdenek Hejčl:
Ano podobný problém jsem měl v displeji, napěťová špička při zapnutí odrovnala můstek po výměně na vyšší napětí je klídek.  ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana