Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Jaké jsou Vaše názory na vydávání TNI?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou Vaše názory na vydávání TNI?  (Přečteno 12253 krát)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« kdy: 25.01.2009, 17:56 »

Pokud jsem si pročetl některé TNI k normám, tak mám dojem ,že je to velký pomocník k porozuměmí a upřesnění norem..Zejména ke starším normám....Jen chválím!... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 25.01.2009, 18:13 »

Kdyby byly normy srozumitelné, nebylo by potřeba TNI. Všiml jste si jejich ceny? Prostě si koupíte normu a pak si ještě musíte koupit vysvětlivky. Hmmm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 25.01.2009, 18:23 »

TO:Jirka Š. Svejkovský
Všiml, cena je skoro vždy větší než norma samotná!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
IM
« Odpověď #3 kdy: 25.01.2009, 18:23 »

Určitě k něčemu jsou. Smysl systému však uniká. Potřebujete ČSN, nic se nedozvíte, pořídíte si TNI, následuje přednáška tvůrce a diskuze na různých fórech.
Vysvětlí vám to tak, že to co je v TNI nemohou dát do ČSN (EN).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 25.01.2009, 18:27 »

...myslím, že od 1.1.2009 není s cenou už takový problém - normy on-line - sám osobně jsem si stáhl TNI -4-41, a -6 -- a musím říct, že jsou to "dobří pomocníci" Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #5 kdy: 25.01.2009, 20:16 »

Dík současným podmínkám přístupu k ČSN a TNI není stran ceny co řešit. Některé TNI jsou "výživnější" jiné méně. Je to věc pohledu a také úrovně znalostí toho, kterého čtenáře.
Nesouhlasím s neustálím pofňukáváním kolegů, že jsou ČSN nepřehledné a nejasné. Proto jsme technici, abychom se v tom vyznali, mnohdy nejde ani tak o nejasnost ČSN jako o neznalost teorie (někdy i praxe) na straně čitatele. (tedy soudím dle vlastní zkušenosti) Mám potom 2 možnosti, buď si znalosti doplním, nebo fňukám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.01.2009, 21:40 »

Vďaka (lehni, robote!) současným podmínkám přístupu k ČSN a TNI není stran ceny co řešit. Některé TNI jsou "výživnější" jiné méně. Je to věc pohledu a také úrovně znalostí toho, kterého čtenáře.
Nesouhlasím s neustálím pofňukáváním kolegů, že jsou ČSN nepřehledné a nejasné. Proto jsme technici, abychom se v tom vyznali, mnohdy nejde ani tak o nejasnost ČSN jako o neznalost teorie (někdy i praxe) na straně čitatele. (tedy soudím dle vlastní zkušenosti) Mám potom 2 možnosti, buď si znalosti doplním, nebo fňukám.
Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 25.01.2009, 21:41 »

Já nejdřív chvíli fňukám, potom rychle přistoupím na možnost 2  Škleb
Nechci být urejpaný, ale TNI jsem pochopil jako příležitost si vydělat. Možnost paušálu to samozřejmě posouvá jinam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
IM
« Odpověď #8 kdy: 22.02.2009, 21:45 »

Na ČSN online jsem zjistil, že TNI jsou nedostupné. Je to správný poznatek?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #9 kdy: 22.02.2009, 21:55 »

TO:Illek> jak dlouho vám to trvá? mě to také před pár dny nešlo, ale včera už to bylo o.k.,  dnes jsem TNI nezkoušel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IM
« Odpověď #10 kdy: 22.02.2009, 21:59 »

To: Karvánek
Dnes to mám nové, ČSN normálně, na TNI s uvedením čísla odpoví v tom smyslu...že nic nebylo nalezeno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #11 kdy: 22.02.2009, 22:26 »

Už se mi to podařilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 23.02.2009, 06:30 »

TNI stahuji bez problémů od 8.01.2009 doposud.....
Najít klasickou ČSN a ve sloupci pod ní je i TNI pokud je vydána...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.08 sekund, 24 dotazů.