Co mohlo způsobit požár rozvaděče v trafostaici?

(1/5) > >>

Hynek Čermák:
Byl sem přivolán k vyhořelému rozvaděči abych se pokusil zjistit příčinu požáru.
Situace: rozvaděč na zadní straně trafostanice. Viz foto Deon vlevo nahoře-hlavní jistič-shora přívod od trafa (viz obr. č.3). Deon vlevo dole-jistič pro kompenzační rozvaděč, deon střed dole-rezerva, Deon v pravo dole-jištění technologie-jeden ze 3 paralelních kabelů.
Dle mého názoru vznikl požár patrně mezi přípojnicemi a kostrou-plechem rozvaděče u jističe vpravo dole.
Ale jaká může být příčina? Nemá někdo nějakou radu?

112,

Pavel Mužík_:
Pošlete mi e-mail, napíšu vám tip.

Nechci to ale dávat na nástěnku, aby to nebylo zneužito.

Petr Doležal:
Bylo by zajímavé vědět, zda požáru předcházelo vypnutí zkratu či přetížení. Pak by si tipnul při neexistenci izolačních přepážek u svorek na vyfouknutý zionizovaný vzduch. Dá se dohledat nějaká porucha na vedení či zařízení za jističem ?

Tomáš Jarovec:
Citace: Petr Doležal  08.02.2009, 19:04

Bylo by zajímavé vědět, zda požáru předcházelo vypnutí zkratu či přetížení.

Přesně. Podle mého máme málo informací. Jediný kdo podle toho může určit příčinu je někdo, kdo se s tím občas setkává.

Zajímalo by mne, jestli může dojít k ohřátí přípojnic (velký přechodový odpor na svorkách x velký proud) a tepelnému roztažení přípojnic, deformaci a zkratu. Možná je to totální nesmysl a prostě tam spadlo něco vodivého :).

Petr Doležal:
U toho středního jističe dle polohy páčky to opravdu vypadá na vypnutí proudovou spouští a následný prvotní zkrat ionizací na přívodní pasovině mezi L2 a L3. Pak už to jen přerostlo v totál.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana