Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Vaše přihlášení ČNI-online vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server.
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Vaše přihlášení ČNI-online vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server.  (Přečteno 18956 krát)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« kdy: 10.01.2009, 16:31 »

...... Internet Explorer je z hlediska bezpečnosti děravý jak ementál ........

Bod
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.01.2009, 16:31 »

Co se týče toho, že to někomu funguje i ve Firefox bez jakéhokoliv zásahu, tak je to zřejmě tím, že má ve Firefox vypnuté zabezpečení

Jaké zabezpečení máte na mysli? Ve Firefoxu mám výchozí nastavení od instalace.

Co se týká problému s otvíráním stažených pdf souborů norem a hláškou "Vaše přihlášení vypršelo. Je nutné se znovu přihlásit na server." je to zabezpečením, Firefox považuje server ČSN on-line za potenciálně nebezpečný a nedovolí mu skrytou komunikaci nutnou pro otevření a tisk souborů. Je nutno v Ovládací panely>Připojení k síti a Internetu>Možnosti internetu>Zabezpečení> vložit server https://csnonline.unmz.cz do Důvěryhodné servery

Myslíte http://csnonline.unmz.cz bez toho "s" asi? Zkusil jsem udělat pokus a vložil jsem to naopak do "Servery s omezeným přístupem" a skutečně mi služba přestala fungovat s onou hláškou o vypršení a to jak v Exploreru tak ve Firefoxu. Vrátil jsem se do nastavení internetu a odstranil http://csnonline.unmz.cz ze serverů s omezeným přístupem, uložil spustil Firefox a už jsem nic neotevřel ani ČSN uložené v PC, vždy hláška o vypršení bla bla bla. Spustil jsem explorer a přihlásil se a načetl náhodnou ČSN a zde vše fungovalo! Zavřel jsem explorer, pustil Firefox a hele světe div se, najednou už také opět fungoval  Šok

Zdá se mi, že Explorer je stále tak nějak víc internetový prohlížeč než Firefox, otázkou je zda je to chybou ve Firefoxu, nebo zda Explorer může to, co Firefox ne...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
ALCR
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 10.01.2009, 17:15 »


Jaké zabezpečení máte na mysli? Ve Firefoxu mám výchozí nastavení od instalace.
     Je možné, že jsem si kdysi zabezpečení nastavil na vyšší úroveň, mám tam zaškrtané takřka všechny volby.

Myslíte http://csnonline.unmz.cz bez toho "s" asi?
     To s to po mě výslovně vyžadovalo jinak mi to nedovolilo vložení serveru do zabezpečených (mám Win. XP SP2).

Zkusil jsem udělat pokus a vložil jsem to naopak do "Servery s omezeným přístupem" a skutečně mi služba přestala fungovat s onou hláškou o vypršení a to jak v Exploreru tak ve Firefoxu. Vrátil jsem se do nastavení internetu a odstranil http://csnonline.unmz.cz ze serverů s omezeným přístupem, uložil spustil Firefox a už jsem nic neotevřel ani ČSN uložené v PC, vždy hláška o vypršení bla bla bla. Spustil jsem explorer a přihlásil se a načetl náhodnou ČSN a zde vše fungovalo! Zavřel jsem explorer, pustil Firefox a hele světe div se, najednou už také opět fungoval  Šok
     To je očividně  tím, že soubory jsou aktivované přes IE, i tisk nějaký čas zůstane aktivní při odhlášení, ale např. další den vám už tisk fungovat při přihlášení přes Firefox (pokud není povolen server ČSN on-line) nefunguje a dovolím si tvrdit že i čtení se neprodlouží a běží lhůta 14 dní od posledního přihlášení v IE.

Zdá se mi, že Explorer je stále tak nějak víc internetový prohlížeč než Firefox, otázkou je zda je to chybou ve Firefoxu, nebo zda Explorer může to, co Firefox ne...
     Dovolím si tvrdit, že to, že IE dovolí skrytou komunikaci servru ČSN on-line bez výslovného schválení je chyba a Firefox tím, že to nedovolí očividně hlídá a brání neoprávněné a neschválené komunikaci.
     Chybou je na straně ČSN on-line to, že jsme se ze začátku nikde nedočetli, že se musí jejich server vložit do zabezpečených.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromechani k el. zařízení §6+8
Revizní technik el. zařízení a bleskosvodů E2/A
--------------------------------------------------
Navštivte klub České výrobky,  dě*kuji za upřednostňován í českých firem pří výběru a nákupu, podporujete tím české zaměstnance a českou ekonomiku a ve výsledku i sami sebe.
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 10.01.2009, 17:27 »

Rád bych, ale po registraci na webu mi zatím nic nepřišlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 10.01.2009, 18:01 »


Zdá se mi, že Explorer je stále tak nějak víc internetový prohlížeč než Firefox, ....

Bod.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
KORTALL
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.01.2009, 18:16 »

Tak jak se tak pročítám diskusí, tak to vypadá že jste přešli z přihlašování na ČSN - online na debatu zda je lepší firefox nebo explorer. Já osobně mohu říci že Mozila Firefox je bezpečnější prohlížeč ! IE je jedno co na těch stránkách je a klidně vám pustí do sistému červy kteří si najdou cestičku a pokud nemáte slušný atnivir tak dokážou udělat pěknou paseku !
Proto firefox 1 bod
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 10.01.2009, 18:29 »

.... a pokud nemáte slušný atnivir tak dokážou udělat pěknou paseku !

Souhlasím.
Je jen otázka, je-li zvýšená bezpečnost na úkor funkčnosti to, co uživatel ocení.  Jsem v rozpacích
Soustava vhodných ochran je nezbytná a pak není bezpodmínečně nutné používat možná bezpečnější, ale někdy nekompatibilní aplikace.

Sestava neustále aktualizovanýc h NOD32 + Spyware Terminator + AVG Anti-Spyware mi umožňuje již více jak 2 roky nezavšivený, bezproblémový provz i s IE.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
SMILEK
« Odpověď #7 kdy: 10.01.2009, 19:15 »

Soustava vhodných ochran je nezbytná ...
Stejně jako v elektroinstala ci ...  Smích

Sestava neustále aktualizovaných NOD32 + Spyware Terminator + AVG Anti-Spyware mi umožňuje již více jak 2 roky nezavšivený,  bezproblémový provz i s IE.  Mrknutí
To jsou nějaké nové pojmy z černé magie? Nic z toho doma nemám  Jsem v rozpacích.

Je to jako vždycky a se vším: vestavěná ochrana se snaží zabránit neřízenému koloběhu dokumentů. Omezuje však běžného uživatele. Zoufalý boj vydavatele za zadrátování systému a plačících uživatelů za jeho otevření  Pláč. A ještě zoufalejší boj programátorů,  kteří musí mnohdy velmi nečistě implementovat požadavky na ochranu a řešit potíže zákazníků,  kteří za své peníze chtějí (podržte se  Šok ) od počátku funkční produkt.

Promiňte, chtěl jsem si jen rýpnout (kdysi mne to živilo). Je to klasické téma. Myslím Mirku, že žádný vděk se konat nebude. P.Beláň to totiž přesně vystihl (zaplatit naslepo a čekat...),  bohužel toto je IT realita, obdobná smutné realitě v elektoinstalacích (kde řádí fušeři, developeři, takyrevizáci, šetřílci a podobní duchové).  zle
Nu což,  ... ulevil jsem si. Čert ví kdo to pak smaže  Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 11.01.2009, 09:48 »

Je možné, že jsem si kdysi zabezpečení nastavil na vyšší úroveň, mám tam zaškrtané takřka všechny volby.
Volby v zabezpečení ve Firefoxu mají jen informativní charakter, než že by aktivně bránily havěti z internetu dostat se do PC (viz. příloha).

Myslíte http://csnonline.unmz.cz bez toho "s" asi?
     To s to po mě výslovně vyžadovalo jinak mi to nedovolilo vložení serveru do zabezpečených (mám Win. XP SP2).
HTTPS - to "S" znamená "secure" a je to zabezpečené šifrované spojení na základě certifikační autority, většina webů to neumí včetně https://csnonline.unmz.cz což lze vyzkoušet když kliknete na odkaz. Jináč mám WIN XP SP3 že by tohle byl ten kámen úrazu?!?!

To jsou nějaké nové pojmy z černé magie? Nic z toho doma nemám  Jsem v rozpacích.
Také doma čaruju, když je to dnes tak moderní  Mrknutí ale je fakt že když jsem hledal informace jak nejlépe zabezpečit PC, tak jsou PRÝ všechny antiviry a firewaly stejně jen částečná ochrana, jediné 100% řešení je ručně nakonfigurovan ý "sandbox" který přesně řídí veškerou komunikaci podle toho co si člověk nastaví, jediný problém je, že to skoro nikdo neumí včetně mě  Mrknutí
Jináč měl jsem Avast, který suše povolil zavirování celého systému nějakým prastarým virem ze souboru .exe co mi přinesl kamarád na CD, měl jsem NOD32 a AVG, kteří paranoidně skenovali celý HD už jen když jsem se podíval ze dvou metrů na monitor, takže PC reagovalo rychlostí závodního šneka, nyní mám Aviru + Kerio firewall a po několika měsících nenašel Spyware Terminátor nic!  tanecek


* Clipboard01.jpg (118.53 KB, 757x731 - prohlédnuto 650 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
SMILEK
« Odpověď #9 kdy: 11.01.2009, 12:32 »

Také doma čaruju, když je to dnes tak moderní  Mrknutí ale je fakt že když jsem hledal informace jak nejlépe zabezpečit PC, tak jsou PRÝ všechny antiviry a firewaly stejně jen částečná ochrana, jediné 100% řešení je ručně nakonfigurovan ý "sandbox" který přesně řídí veškerou komunikaci podle toho co si člověk nastaví ...
Myslel jsem to jinak  Mrknutí. Jsem dlouholetým uživatelem Mandriva Linuxu. Má to své výhody i nevýhody. Mimo jiné jsem bohužel ošizen o kratochvíle s viry a podobnou havětí  Smutek.
I windows lze nastavit tak, aby relativně dobře odolávaly vnějšímu světu. Jenže to se neslučuje s pohodlím většiny uživatelů a s představami tvůrců mnoha programů ...  Hněv
... a po několika měsících nenašel Spyware Terminátor nic!  tanecek
Nechci vám kazit radost  Mrknutí,  ale fakt, že vám místní lékař  po nahlédnutí do krku nic nenašel, ještě neznamená, že jste zdráv ...  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 11.01.2009, 13:14 »

(Nechci vám kazit radost  Mrknutí,  ale fakt, že vám místní lékař  po nahlédnutí do krku nic nenašel, ještě neznamená, že jste zdráv ...  zle

Přesně tak, nicméně kombinace kvalitního FW (třeba Comodo). antiviru jako rezidetního štítu (AVG s vypnutou funkcí skenu) a kvalitního antispyware (AVG, Search and destroy...) + rozumné chování na webu je pro většinu systémů s windows XP a Vista dostatečnou ochranou.

Pokud má někdo pochybnosti, nechť navštíví fórum na viry.cz. Stačí si udělat sken pomocí HiJackThis.exe a místní odborníci mu sdělí diagnózu i případný způsob léčby. Vhodné i pro naprosté laiky v tomto oboru, jakým jsem například i já. (pozor, HiJackThis nefunguje na 64bitových XP a Vistách.)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 11.01.2009, 14:26 »

To s těmi normami za "malý" peníz bude asi u starších kolegů a i u jiných ,co neznají nastavení různých věcí v programech  /prostě co se v tom nevyznají/ ještě další výdaje za práce technika PC.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
SMILEK
« Odpověď #12 kdy: 11.01.2009, 16:22 »

... nicméně kombinace kvalitního FW (třeba Comodo). antiviru jako rezidetního štítu (AVG s vypnutou funkcí skenu) a kvalitního antispyware (AVG, Search and destroy...) + rozumné chování na webu je pro většinu systémů s windows XP a Vista dostatečnou ochranou.
Naprosto s Vámi souhlasím, jen bych snad dodal maličkost, na které celá bezpečnostní politika padá v 90% případů: účet, který uživatel používá k běžné práci, nesmí mít přidělena administrátorská práva   tanecek ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 11.01.2009, 18:27 »

Jsem dlouholetým uživatelem Mandriva Linuxu.
Já preferuji na domácím počítači Slackware Úsměv. Je to tím že jsem nic jiného nezvládl nainstalovat ke své spokojenosti. Pracovně jsem ovšem na WinXP.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je cena noriem je primeraná?
 Používáte ČSN online?
 ČSN online, co se vám nelíbí, co byste změnili?
 Co a proč UNMZ v ČSN online zabezpečuje?
 Objevili ste nějakou zajímavou normu, jinou než elektrotechnickou?
 Má zo Slovákov niekto skúsenosti so STN-online?
 Má se projektovat dle ČSN nebo dle PRE?
 Zkoušel jste někdo tiskonout z čsnonline dvě strany na list ?
 Musi mit kazdy projektant elektroinstalace zakoupene vsechny potrebne normy?
 Kde sehnat kompletní normy čsn o elektrice?
 Dopouštím se uvedením textu v jiném dokumentu šíření normy?
 Pořídit ČSN on-line za 1000 nebo 3500 Kč?
 ÚNMZ pořádá den otevřených dveří 2011
 Ve které knize jsou nejaktualnější normy?
 Lze použít ČSN online na Ipadu?
 Novinka: Předplatné elektronických knih vydavatelství IN-EL
 Funguje plugin Fileopen pro ČSN online pod Win8 ?
 Máte tip na sledování aktuálnosti ČSN?
 Jak přistupovat k normám ČSN z mobilního telefonu ?
 Dokážete najít na ÚNMZ normu ČSN 33 2000-7-754?
 Zajímají vás podrobnosti o normotvorbě? Poslechněte si Vincenta Csirika!
 Re: Lze vést UTP kabely větrací šachtou?
 Stanete se uživatelem Facebooku abyste měli také hezký přehled o novinkách ÚNMZ?
 Je možná výmena noriem STN ČSN na študijné účely?
 Návrhy technických norem a aktuálně z ÚNMZ ...
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 Zaregistrovali jste změnu ceny pro prohlížení a tisk norem na ÚNMZ?
 Jak řešíte citace z ne-česky psaných norem?
 Proč jsou online normy na UNMZ o 100% dražší?
 Což takhle si kopírovat ČSN pro vlastní potřebu z tabletu přes kopírku?
 Zkoušel někdo ČSNONLINE na Androidu nebo iOS?
 Zaznamenali jste rozsudek soudu o bezplatnosti norem ve stavebnictví?
 Budou již všechny ČSN normy dostupné všem?
 Co říct těm, kteří si myslí, že norma je k ničemu?
 Nové dokumenty v oblasti přehled návrhů norem
 Víte, že se za normy platit bude?
 Ake zakladne normy ma vlastnit elektrikar?
 Neprodal by mi někdo starou, neplatnou ČSN 34 1390?
 Už jste zaregistrovali, že se ruší normy u ÚNMZ?
 Jaký je největší mýtus o ČSN?
 Existuje nějaký seznam platných elektrotechnických norem a edit. k dnešnímu dni?
 JSS: Kdo, s kým při výkladu ČSN manipuluje?
 Tým TNK 21 v lednu 2020
 Budou mít elektrikáři přístup k normám také zdarma?
 Je jasné kdy a pro koho se stává technická norma závaznou?
 Které ČSN můžeme očekávat skutečně zdarma?
 Nemáte nějaký odkaz na českou verzi oficiálně nepřeložených ČSN EN?
 Jak zjistím náhradu za již neplatnou normu?
 Jak vyhledávat sady norem?
 ČSN mají svůj on-line e-shop!
 Bylo by pro tebe zajímavé použít nástroj k analýze statisíců stránek portálu Elektrika?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 22 dotazů.