Jaká je spolehlivost zásuvek s clonkami ?

(1/8) > >>

PatrikK:
Chystám se modernizovat dům novými spínači a zásuvkami, konkrétně jsem se rozhodnul pro starou, ale stále si myslim dobrou klasiku Tango.

Můj dotaz se týká clonek u zásuvek. Automaticky je hodlám použít v dětských pokojích.
Dotaz na zkušené montážní harcovníky: Doporučujete je použít v celém domě včetně dílny ?

Osobně mám trochu nedůvěru v clonky - že se opotřebují a budou klást "nepřiměřený odpor",  že se rozlámou atd. Sám jsem si takového stavu u některých zásuvek všimnul - hlavně u často používaných spojení (pracovní prodlužky ...).

Jestli máte někdo zkušenosti z dlouhodobého provozu, tak poreferujte, nejlépe přímo na Tango, resp. na strojky od ABB.
Kdybyste měl někdo fotku, jak ten mechanismus vypadá, šup sem s ní  ::).

Miroslav Minařík:
Spolehlivost u renomovaných výrobců je 100%.
U levných krámů z tržiště se kvalita různí.

Foto systému zde na portálu někde je. Chce  to jen hledat.
http://elektrika.cz/data/clanky/podp030212

ALCR:
     Osobně mám doma nainstalovanou ABB řadu Time s clonkami již cca 3roky a žádný problém jsem nezaregistrova l.

     Co se týče přímo ABB řady Tango namontovali jsme jich s clonkami cca za 5 let zpátky dost a ještě si nikdo nestěžoval.

     Když už zásuvky s clonkami, tak bych je instaloval všude, minimálně tam kam mohou mít přístup děti bez dozoru.

Michal Kolesa:
Citace: Miroslav Minařík  07.01.2009, 11:17

Spolehlivost u renomovaných výrobců je 100%.
U levných krámů z tržiště se kvalita různí.


A jak mám poznat, že tato značka patří renomovanému výrobci ?
Jsem mladý, neznalý, bez praxe

Ve své elektrodílně mám zásuvky od merlin Genir

Miroslav Minařík:
Citace: Michal Kolesa  07.01.2009, 11:24

A jak mám poznat, že tato značka patří renomovanému výrobci ?
Jsem mladý, neznalý, bez praxe

Ve své elektrodílně mám zásuvky od merlin Genir


Jóó to chce praxi a dobrý rozhled příteli.
Ddnes je tolik informací o zboží, že spotřebitel nemá šanci vypátrat kvalitu než přes reference jiných. Většinou značka kvalitu garantuje, bohužel v jiných oborech už ani to neplatí.
Co se týká clonek rozpadly se nám u neznačkových prodlužek.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana