Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Může být u kotle dvojzásuvka?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být u kotle dvojzásuvka?  (Přečteno 19603 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 11.10.2008, 16:04 »

to Fuk Tomáš: my máme plynový stacionár, takže to beru podle něj, se závěsným kotlem nemám žádnou zkušenost.
Jasně  Úsměv 

Předpokládám, že vše co je nutné pro topení je vhodné napájet z jednoho okruhu.

Já bych to řekl jinak. Vše, co je nutné pro topení, je vhodné mít pod jedním hlavním vypínačem, ale je taky vhodné mít jednotlivé funkční celky samostatně jištěné. Důležité je tu to slovo vhodné, tj. nikoli nezbytně nutné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 11.10.2008, 18:50 »

Každý to dělá nějak po svém . Všecho má nějaké své výhody a někdy i naopak. Pro vás je ale důležité to, že ten váš plynař  nemá pro svůj požadavek (buzeraci) žádnou oporu v normách a předpisech.
Nenechte se zbytečně štvát. Dokud nepředloží  nějaký předpis nebo normu ,  které to odporuje tak je to jen nějaké tvrzení někoho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 11.10.2008, 20:36 »

Povinnost samostatného obvodu je pro spotřebič nad 2kW. Jistí se vedení, ne spotřebič. Mít sam.obvod pro kotel je např.u novostavby malé prodražení a může to mít svoji výhodu pro samostatné vypnutí daného obvodu, atd... Totéž lze provést vytažením vidlice. Stran těch proudů k ohni by tu měl být, dnes povinně, chránič 30mA.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 11.10.2008, 21:13 »

Povinnost samostatného obvodu je pro spotřebič nad 2kW. Jistí se vedení, ne spotřebič. Mít sam.obvod pro kotel je např.u novostavby malé prodražení a může to mít svoji výhodu pro samostatné vypnutí daného obvodu, atd... Totéž lze provést vytažením vidlice. Stran těch proudů k ohni by tu měl být, dnes povinně, chránič 30mA.

Jistě, z pohledu minimálních požadavků elektro norem je vyhovující i dvojzásuvka, třeba i ve společném obvodu s několika dalšími, jištěná 16A.
To, co jsem psal v předchozích příspěvcích, je nad rámec minimálních požadavků normy, za pár šupů a snižuje to riziko vysokých škod. Záleží jen na prioritách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 12.10.2008, 00:20 »

To, co jsem psal v předchozích příspěvcích, je nad rámec minimálních požadavků normy, za pár šupů a snižuje to riziko vysokých škod. Záleží jen na prioritách.
Ano, o tom není pochyb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #23 kdy: 12.10.2008, 08:12 »

Jistí se vedení, ne spotřebič.
Ano, to je přesně to, co si mnozí stále hodně pletou a myslí si, že je předřazený jistič spásou pro jejich spotřebič.

TO Tomáš Fuk:  přesně jak píšete........ .....záleží jen na prioritách  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #24 kdy: 12.10.2008, 20:50 »

No tak já tu zásuvku pro plynový kotel, montuji na samostatný jistič od nepaměti. Vlastně ani už nevím jak dlouho to je.  Mrknutí
Připadalo mi to vždy logické.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Kabát
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 15.10.2008, 14:55 »

S podobným požadavkem od technika zprovozňujícíh o kotel jsem se také setkal. Na můj dotaz, kam se má tedy zapojit oběhové čerpadlo TUV mi odpověděl:"přes rozdvojku". Myslím, že k tomu není co dodat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josee286
« Odpověď #26 kdy: 22.10.2008, 11:04 »

,
chtěl bych se zeptat jestli mohu mít tento kotel "Vaillant-VUW 200/3-5 atmoTEC plus" připojen na zásuvkový okruh v koupelně s proudovým chráničem 30mA.
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za odpověď.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #27 kdy: 22.10.2008, 20:32 »

,
chtěl bych se zeptat jestli mohu mít tento kotel "Vaillant-VUW 200/3-5 atmoTEC plus" připojen na zásuvkový okruh v koupelně s proudovým chráničem 30mA.
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za odpověď.
Podívejte se do návodu výrobce kotle. V obecné rovině zde již bylo vše řečeno.

Já osobně pokládám samostatný okruh (nejlépe bez chrániče) pro kotel a přidružený MaR za rozumný standart, ale pro někoho je postačující i mnohem skromnější el. instalace. Jsou lidé kteří i dnes kupují nový RD na klíč za mnoho milonů a spokojí se jen se 2 až 3 ks zásuvek v pokoji. Jak by potom mohli žádat samostatný okruh pro topení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký stupeň krytí stanovit pro rozvaděč v kotelně?
 Nemáte někdo zkušenosti z kotlem a bojlerem SLME 200 firmy ACV?
 Lze ovládat plynový kotel ze dvou místností dvěma regy?
 Ako nadimenzovať vedenie k niže uvedenému kotli ?
 Doporučuje některá norma vzálenost rozvaděče od kotle na tuhá paliva?
 Jaká světla mohou být namontována v plynové kotelně ve školce?
 Jak mám zapojit prostorový termostat k plynovému kotli Vaillant ?
 Môže byť plynový kotol napájaný z UPS?
 Proč nejsou elektrické kotle na 400V?
 Jak u Dakonu PTE-S 16M vyřešit časté a nečisté spínání termostatu?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 Ovlivní umístění dávkovače mýdla vyhrazení umývacího prostoru?
 Dle kterých norem revidovat el. zařízení místnosti s plynovým kotlem do 50kW?
 Kde mám hledat závadu na průtokovém ohřívači?
 Jaký byste mi doporučili elektrokotel?
 Jak to bude od nového roku (2017) s revizí elektrokotlů?
 Existuje norma na elektoinstalaci plynové kotelny nad 50kW?
 Lze u kotle Protherm RAY 24K snížit výkon pro TUV?
 Která CSN resi ochranne pospojeni v kotelnach jak na plynove tak i pevna paliva?
 Jaké by měli být vnější vlivy v domovní plynové kotelně?
 Dá se HDO na kotli Protherm Ray ovládat dálkově spínanou zásuvkou?
 Proč pro dům preferovat elektrické přímotopy před ÚT s elektrickým kotlem Rejnok?
 Kam umístit referenční bod teploty domu dvou nezávislých rodin?
 KNIHA: Elektrotepelná zařízení
 Jak funguje Protherm 14KE v tarifu D45d?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 22 dotazů.