Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Kdo hradí instalaci elektroměru nn v novostavbě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo hradí instalaci elektroměru nn v novostavbě?  (Přečteno 14431 krát)
Cajhamová
« kdy: 08.10.2008, 16:14 »

Kupuji byt v novostavbě do os.vlastnictví v domě o 25-ti bytech. Prodávající tvrdí mě i ostatním kupujícím, že si elektroměr musím zřídit na své vlastní náklady. Já se domnívám, že je součástí bytu a měl by být naistaslován před koupí a předáním bytu, tudíš ho hradí prodávající.DP
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 08.10.2008, 17:00 »

Je sice zvláštní prodávat byt bez připojené el. energie, ale
elektroměr součástí bytu určitě není.
Rozhodující je, co máte ve smlouvě.

BTW : Předpokládám, že vám developer nechal udělat výchozí revize na jednotlivé byty (které vám i předá).  podivej
V tom případě by mne zajímalo, jak se to bez legálního připojení pod napětí technikovi podařilo zrealizovat.  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 08.10.2008, 21:54 »

Jde zřejmě o poplatek za rezervovaný výkon (ampéry). Tento poplatek by měl být zaplacený během výstavby zhotovitelem a měl by být zakalkulován do ceny bytu. Takže v podstatě ten poplatek stěně zaplatí odběratel.

Smlouvu s dodavatelem si musí pochopitelně vyřídit každý odběratel sám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 08.10.2008, 22:20 »

To: Novák


BTW : V tom případě by mne zajímalo, jak se to bez legálního připojení pod napětí technikovi podařilo zrealizovat.  ??

Ale no tak, neříkejte Kamile, že byste si neporadil?   Mrknutí   Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
akademik.richard
« Odpověď #4 kdy: 08.10.2008, 22:44 »

Kupuji byt v novostavbě do os.vlastnictví v domě o 25-ti bytech. Prodávající tvrdí mě i ostatním kupujícím, že si elektroměr musím zřídit na své vlastní náklady. Já se domnívám, že je součástí bytu a měl by být naistaslován před koupí a předáním bytu, tudíš ho hradí prodávající.DP

Prodávající má pravdu. Elektroměr je majetkem distributora a vám ho naistaluje po složení poplatku za rezervovaný příkon. Tento poplatek s největší pravděpodobnos tí zaplatil investor bytového domu. Takže se nemusíte obávat, protože jste tento poplatek zaplatili v ceně bytu. Tak si sepište smlouvu s distributorem, ten vám už zadarmo nainstaluje elektroměr a pak už se těšte na světlo a možná i teplo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 09.10.2008, 08:20 »

To: Novák

Ale no tak, neříkejte Kamile, že byste si neporadil?   Mrknutí   Úsměv

Záměrně jsem použil slovo "legálně".  Mrknutí
Jednak nám na různých školeních zástupci distributorů hrozí, že svorky namísto el.měrů = černý odběr  dabel
a za další stačí, když el.měrový technik při osazování měření vyřizuje telefon, nedotáhne svorky a jsme s impedancí v háji (osobní zkušenost).  Hněv 
Proto se jistě vyplatí počkat s revizí až když je el.měr na místě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Šipeky Michal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.10.2008, 08:48 »

Dovolil by som si pridat moju skusenost zo Slovenska.

Ja mam taku skusenost (kupa bytu v novostavbe roku 2008),  ze elektromery mal kazdy obyvatel nainstalovane na chodbe domu uz v case stavby.  ALE, stavitel (zhotovitel, developer, realiztor stavby,... nazvyme ho ako chceme) dal v mene kazdeho obyvatela formalnu ziadost o pripojenie. Elektromery boli namontovane uz pred tym, ale kable isli "okolo" nich a neboli do nich zapojene. Bolo iba dake spolocne meranie na celej budove a to platil este stavitel. Po tom mi prisli seky z energetiky za pripojenie a rezervovany vykon. Po ich uhradeni mi bol zapojeny "moj" elektromer. V zmluve nemam o elektromere ani zmienku, takze moj (vlastny) isto nie je. Moje su iba rozvody (kable) na chodbe patriace k mojmu bytu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.10.2008, 11:48 »

Bude to tak, jak píše pan Beláň. Tak či onak to v konečném shrnutí uhradí budoucí majitel bytu. Ovšem při určité "šikovnosti" různých depeloperů si tito šikulové tento poplatek jaksi skrytě zahrnou do ceny bytu a vlastní přihlášení odběru elektřiny u distributora, ovšem i se zaplacením za ampéry !! (cca 12.500,- Kč) již nechají na novém majiteli bytu. Takže v konečném součtu může nový majitel bytu tento poplatek zaplatit i dvakrát.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #8 kdy: 09.10.2008, 18:30 »

... Takže v konečném součtu může nový majitel bytu tento poplatek zaplatit i dvakrát.

Ano, máte pravdu, také jsem se podobným počínáním stavebních firem již několikrát setkal.
V cenové nabídce a kalkulaci je částka započítaná,  pochopitelně i vyfakturovaná ale distributorovi není zaplacená a přenáší se na budoucího odběratele (majitele bytu). Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 23 dotazů.