Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Nevíte jaká napětí se používají v Americe?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nevíte jaká napětí se používají v Americe?  (Přečteno 3937 krát)
Marek Nehyba
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 22.09.2005, 08:41 »

Nevíte někdo náhodou, jaká napětí se používají v Americe? Bylo mi sděleno že mají 3x110V 60Hz. To se mi ale na sdružené zdá trošku málo! Můžete mi někdo nastínit skutečnost? Díky

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 22.09.2005, 11:24 »

http://www.elektrika.cz/data/clanky/prsvs020225/
Ale pozor na údaj 120/240 V, já mu nerozumím, protože 120*odm3=208 a nikoliv 240. Napadá mě jedině snad dvoufázová soustava, dvě fázová napětí proti sobě, uprostřed N, pak 2*120=240
Cestovatelé mi dedukci odpustí, nikdy jsem v Americe nebyl

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Bohůn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.09.2005, 12:39 »

Údaje o napětích na celém světě včetně vidlic a zásuvek najdete na adrese: kropla.com/electric2.htm

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marián Nomilner
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 22.09.2005, 18:51 »

V USA sa naozaj používa napätie 110 V/60 Hz. Samozrejme, kladie to vyššie nároky na dimenzie vodičov a vôbec prúdové zaťaženie rozvodov, ale to je ich problém...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomas Kostrba
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.09.2005, 21:22 »

Je to tak jak pise Petr Dolezal, maji tam 120/208V. Jiz hodne davno jsem ziskal tabulku napeti v ruznejch statech, kde jsou mimo jine uvedeny i napetovy soustavy. Jednak system DELTA, kter struzeny napeti je prave dvojnasobek fazovyho a pak system WYE, kde sdruzeny napeti je 1.7 fazovyho. Pokusim se tuto tabulku dat jako prilohu.


* napeti.txt (20.11 KB - staženo 2320 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marián Nomilner
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 23.09.2005, 15:15 »

Nemôžem si pomôcť, ale na webovom prehliadači www.google.sk po zadaní výrazu "elektrické napätie v USA" sa môžete z viacerých nezávislých a aktuálnych zdrojov dočítať, že napätie v USA je 110 V/60 Hz.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bednařík
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 23.09.2005, 16:20 »

Ta tabulka bude hodne stara, kdyz je tam radek  - Czechoslovakia 220/380.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vvn, Dublin
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #7 kdy: 23.09.2005, 19:07 »

Pane Bednařík, použijte adresu uvedenou panem Bohůnem, je tam opravdu všechno, opakuji již uvedenou adresu:

http://kropla.com/electric2.htm

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.061 sekund, 23 dotazů.