Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Je třeba provést rekonstrukci elektriky v bytě pokud chybí zeleno/žlutý vodič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je třeba provést rekonstrukci elektriky v bytě pokud chybí zeleno/žlutý vodič?  (Přečteno 13298 krát)
Aerley
« kdy: 28.08.2008, 10:29 »

Ve starším bytě jsem při výměně zásuvek zjistil, že mi chybí drát na uzemnění.
Je tam pouze fáze a nula.
Dále pokoje mají jističe 6A a kuchyň 10A.
Je třeba provést rekonstrukci celé elektriky v bytě nebo postačí 16A v kuchyni?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.08.2008, 10:45 »

Oslovte nějakého projektanta nebo alespoň kvalifikovanéh o elektrikáře. Stav vaší elektroinstala ce nejlépe posoudí na místě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.08.2008, 12:00 »

Podle Vašeho stručného popisu ještě nelze usuzovat, že vám v zásuvkách skutečně jeden drát chybí. Každopádně se bude jednat o starou el.instalaci, jističe 6A a 10A se používaly podle dřívějších norem. Nutnost provedení renovace celé el.instalace záleží na jejím současném stavu a rovněž na Vašich požadavcích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Eduard Kučera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.08.2008, 13:45 »

máte asi inštaláciu podľa STN 34 1010 ochrana nulovaním, takže asi máte rozvod 230V 2-žilový : fázový vodič/čierny príp.hnedy a vodič PEN /zelenožltý/ ale záleží v ktorom roku bola povodná inštalácia vyhotovená.... ..


vodiče, alebo kábel s jadrom Cu alebo Al ?  ich prierez ?
prívod do bytu ? detto
hodnota ističa pred elektromerom ? A
co chcete v kuchyni inštalovať výkon spotrebičov ?

atd....

Ochrana nulovaním bola spolahlivá (mala svoje muchy, ako každý spôsob ochrany pred úrazom....(používala sa desiatky rokov)  ako aj tie nové

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #4 kdy: 28.08.2008, 13:56 »

Podle Vašeho stručného popisu ještě nelze usuzovat, že vám v zásuvkách skutečně jeden drát chybí. Každopádně se bude jednat o starou el.instalaci, jističe 6A a 10A se používaly podle dřívějších norem. Nutnost provedení renovace celé el.instalace záleží na jejím současném stavu a rovněž na Vašich požadavcích.

Kde se dneska používá jistič 6 A ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

akademik.richard
« Odpověď #5 kdy: 28.08.2008, 14:14 »

To Koleso:
Téměř v každém rozvaděči. Až konečně vylezete od monitoru a vyjdete ven mezi lidi a mezi jiné rozvaděče (oni jsou i jiné rozvaděče, než je ten váš slavný, zde prezentovaný),  tak uvidíte mnoho zajímavého a nebudete se ptát pořád na takové kokotiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 28.08.2008, 14:16 »

Kde se dneska používá jistič 6 A ?
Všude tam, kde ho projektant navrhne. A věřte mi, že nejenom ten. Rozebírat princip návrhu jištění tady nehodlám, na to opravdu nemám čas ani chuť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
akademik.richard
« Odpověď #7 kdy: 28.08.2008, 14:23 »

OPRAVA:

ONY JSOU
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #8 kdy: 28.08.2008, 14:30 »

Téměř v každém rozvaděči. Až konečně vylezete od monitoru a vyjdete ven mezi lidi a mezi jiné rozvaděče (oni jsou i jiné rozvaděče, než je ten váš slavný, zde prezentovaný),  tak uvidíte mnoho zajímavého a nebudete se ptát pořád na takové kokotiny.

1) Nemám 50tku tak se nemůžu hrabat v rozvaděčích
2) Abych si ji mohl udělat tak MUDr. by mě nedala požehnání
3) Byl mi přidělen plný invalidní důchod takže NESMÍM pracovat i když bych rád

Všude tam, kde ho projektant navrhne.

Pro jaká zařízení? Pro jaká aplikace stačí jistič 6A ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #9 kdy: 28.08.2008, 14:36 »

3) Byl mi přidělen plný invalidní důchod
Gratuluji.

Pro jaká zařízení? Pro jaká aplikace stačí jistič 6A ?
Všude tam, kde vám postačí těch 6A. Co takhle ovládačka? Nebo celý širý svět strojních zařízení? Telekomunikace?
Už toho nechte. Sám říkáte, že nemáte kvalifikaci a teď ani zaměstnání. Co s takovými informacemi hodláte dělat? Máte hromadu volného času. Proč nevypnete PC a nejdete někam ven. Víte, že rostou houby? Vymyslete si koníčka, který vám k něčemu bude. Na šťourání v elektrice ale zapoměňte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stanislav Kozderka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 28.08.2008, 15:38 »

Ve starším bytě jsem při výměně zásuvek zjistil, že mi chybí drát na uzemnění. Je tam pouze fáze a nulka. Dále pokoje mají jističe 6A a kuchyň 10A. Je třeba provést renovaci celé elektriky v bytě nebo postačí 16A v kuchyni ? Díky.

Dám vám radu jako laik. Posouzení stavu elektrických rozvodů nechte odborníkům - je to rychlejší a v konečném důsledku i levnější.
Sám se na takového odborníka připravte tak, že si rozmyslete jak hodláte nemovitost využívat, jaké spotřebiče budete kde připojovat, co plánujete do budoucna atd. Najatý odborník by pak měl nejen posoudit stav, ale měl být schopen navrhnout řešení i zpracovat projekt, který bude základem úspěšné rekonstrukce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #11 kdy: 28.08.2008, 17:23 »

Gratuluji.
Všude tam, kde vám postačí těch 6A. Co takhle ovládačka? Nebo celý širý svět strojních zařízení? Telekomunikace?
Už toho nechte. Sám říkáte, že nemáte kvalifikaci a teď ani zaměstnání. Co s takovými informacemi hodláte dělat? Máte hromadu volného času. Proč nevypnete PC a nejdete někam ven. Víte, že rostou houby? Vymyslete si koníčka, který vám k něčemu bude. Na šťourání v elektrice ale zapoměňte.

1) Courat po lese by mě nebavilo
2) Houby nejím

3) Elektrika mě zajímá a NECHCI zůstat na úrovni znalostí z SOU !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 28.08.2008, 17:37 »

3) Elektrika mě zajímá a NECHCI zůstat na úrovni znalostí z SOU !

To je jistě chválihodné. Až dosáhnete úrovně znalostí z SOU tak se zase stavte a nějak na to navážeme  Smích.
Já stále doufám že se jen bavíte i když to maturitní vysvědčení napovídá že to myslíte vážně  Pláč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 28.08.2008, 17:38 »

 Buďte v klidu Vaše znalosti zde dostály mnoha změn. Jen se je  nepokoušejte raději posílat dál.  Učte se a dělejte pouze to na co máte oprávnění.
A na houbách není nic špatného. Naopak. Taková procházka na čerstvém vzduchu prospívá zdaví jak fizickému, tak duševnímu. Osobně to používám již celá léta. Takže se přidávám k doporučení kolegů. Jděte alespoň občas někam ven na procházku a odpočiňte si od PC. Jinak vám to vleze na mozek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #14 kdy: 28.08.2008, 17:41 »

Jděte alespoň občas někam ven na procházku a odpočiňte si od PC. Jinak vám to vleze na mozek.

Každý den chodím na nákup a vždy mě to uštve
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 28.08.2008, 20:11 »

Pane Koleso, tak začínám mít pocit, že se z vás pomalu stává maskot portálu Elektrika.cz.
Upřímně, ani se nedivím. Já mít plný invalidní důchod, tak z toho lesa do města zajdu jen pro důchod.
A na ten nákup choďte pomaleji, máte na to celý den, ať vás to jednou neuštve definitivně  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #16 kdy: 28.08.2008, 20:36 »

Mám to v lékařské zprávě: "Nevydrží fyzickou aktivitu"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

tatarák
« Odpověď #17 kdy: 28.08.2008, 23:05 »

To kolesa: Michale navštív nějakýho psychyatra,protože ty jseš opravdu blázen!!! angel zle tanecek :'(Jenom se divím správcům tohoto fora,že ti ještě neukončili tvou působnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 21 dotazů.