Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jak zmerit napeti mezi fazemi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zmerit napeti mezi fazemi?  (Přečteno 17698 krát)
Feros
« kdy: 17.08.2008, 22:02 »

Napeti na kazde fazi merim jednim kolikem na zem a druhym na urcitou fazi (l1,l2,l3),
ukazuje 230V,
ale jak zmerim napeti mezi fazemi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #1 kdy: 17.08.2008, 22:38 »

Napětí mezi fázemi měříme v kombinacích L1-L2, L2-L3, L3-L1, dokonce na to existuje typ přepínače, který se osazuje do rozvaděče k voltmetru, má 6 poloh a umožňuje měření třech napětí fází proti zemi a třech napětí sdružených.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.08.2008, 22:53 »

Než ale k měření mezi fázemi přistoupíte, je nanejvýš vhodné se přesvědčit, je-li váš měřící přístroj pro očekávané napětí vhodný !  pozor
Jestliže nemáte k dispozici rozsah 400V AC nebo vyšší (zpravidla u hobby multimetrů je to rozsah 600V AC),  tak NIC NEMĚŘIT !   nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.08.2008, 07:23 »

jak zmerim napeti mezi fazemi??

Vždyť jste si rovnou sám odpověděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Feros
« Odpověď #4 kdy: 18.08.2008, 20:56 »

Vždyť jste si rovnou sám odpověděl.
Jak to myslite,ze jsem si sam odpovedel???Napeti na kazde fazi je 230V,ale jak promerim napeti mezi fazemi???Merak mam do 600V,takze ok....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #5 kdy: 18.08.2008, 20:59 »

Jak to myslite,ze jsem si sam odpovedel???Napeti na kazde fazi je 230V,ale jak promerim napeti mezi fazemi???Merak mam do 600V,takze ok....

TO: Feros ajoooo

No přiložíte hroty měřícího přístroje na L1 a L2, potom L1 a L3 a potom L2 a L3.

Už je vám to jasné? Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Feros
« Odpověď #6 kdy: 18.08.2008, 21:30 »

TO: Feros ajoooo

No přiložíte hroty měřícího přístroje na L1 a L2, potom L1 a L3 a potom L2 a L3.

Už je vám to jasné? Šok
Jaj,ja myslel,ze je to tak,ale nebyl jsem si jisty,ponevadz sem si rikal,ze tak mi to odpali merak,kdyz jako faze proti fazi,ale tak moc (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!).
Ps:..za zeptani nic nedam...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 18.08.2008, 21:38 »

Jaj,ja myslel,ze je to tak,ale nebyl jsem si jisty,ponevadz sem si rikal,ze tak mi to odpali merak,kdyz jako faze proti fazi,ale tak moc (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!).
Ps:..za zeptani nic nedam...

Za zeptání ne ale při této úrovni znalostí bych doporučil před měřením přečíst nejdříve nějakou knihu se základy. Vždyť tohle je učivo základní školy. Napětí 230V může zabíjet, natož pak 400V. Zkuste nejdříve experimentovat na úrovni napětí do 24V je to bezpečnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Feros
« Odpověď #8 kdy: 18.08.2008, 23:24 »

Za zeptání ne ale při této úrovni znalostí bych doporučil před měřením přečíst nejdříve nějakou knihu se základy. Vždyť tohle je učivo základní školy. Napětí 230V může zabíjet, natož pak 400V. Zkuste nejdříve experimentovat na úrovni napětí do 24V je to bezpečnější.
..pane,kde jse prisel k tomu,ze je to ucivo zakladni skoly??Nepamatuji se,ze bych se po dobu 8 let na zakladni skole ucil o 3faz. soustave a uz vubec mi nikdo nevysvetloval jak u 3f. merit napeti fazove a sdruzene,natoz pak proud.Mozna jse mylim,a mi soudruzi a soudruzky me to nenaucili,nebo jsem byl zrovna nemocen.(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!).Pekny den. Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 18.08.2008, 23:37 »

,  v učivu základní školy byl jednoduchý princip použítí votlmetru: přístroj má velký vnitřní odpor a připojuje se paralelně a to platí vždy a všude. Proto se zde všichni podivujeme nad Vaší opravdu kuriózní otázkou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 23 dotazů.