Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak opravit porušený kabel pro HDO?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak opravit porušený kabel pro HDO?  (Přečteno 30839 krát)
anoynmní_anonym
« Odpověď #18 kdy: 09.09.2008, 17:32 »

Lež má tři stupně: lež, sprostá lež a statistika!

Ano, hezký bonmot.
Statistika je ale ve skutečnosti mocný nástroj, jehož pomocí se dá
- analyzovat data a vyvozovat z nich důležité a správné závěry
- úmyslně zmanipulovat podklady pro jakékoli tvrzení.
Tak je to ale se všemi lidskými vynálezy.

A nějaké číslo v procentech, udávané jako magická hranice s přesností na dvě desetinná místa, ať už k němu někdo došel jak chtěl, je to "třetí stupeň lži"

Magická hranice je vždycky nějaké velmi přesné číslo, jinak to není hranice. Snad jste si mohl povšimnout, že jsem uvedl nějaká obvyklá rozmezí. Slovo "lež" je od vás v této souvislosti velmi ošklivý výpad.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 09.09.2008, 17:40 »

Pokud mám jistič o určité hodnotě, mohu jej využívat naplno (pokud na to mám). Bojler zapínám i mimo NT když potřebuji,  voda se ohřeje za cca jednu hodinu. Je-li zima, přitopím i akumulačkami mimo NT. Pračka funguje převážně v době NT, jedna zásuvka je blokovaná a spíná při NT. Pokud by ČEZ toto netoleroval, přišel by o peníze. Až bude postaveno cca 20000 větrných elektráren místo nového bloku jaderné elektrárny, potom asi budou provádět kontroly a toto sledovat. Uvidíme, co dvojice martin + katuška vymyslí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym
« Odpověď #20 kdy: 09.09.2008, 18:14 »

Pokud je již sjednaný odběr v nějaké sazbě, je položkově placena distribuce i obchod.
Sazba je složena tak, že distributor má své jisté vztažené na stálý plat za HJ a počet odebraných kWh tarif netarif.
Nemohu tak úplně souhlasit.
Uvedu příklad dle ceníku PRE 2008:
Domácnost má přípojku 3x20A, roční spotřebu 3.000 kWh, tarif D45d.
Distributor dostane 2.827,44 za přípojku a 38,07 až 115,68 za kWh (= 2865,51 až 2943,12 Kč)
Kdyby měla domácnost tarif D02d, dostal by 214,20 za přípojku a 6046,77 za kWh (=6260,97) čili dvakrát tolik.
Měl by tedy mít motivaci takovou domácnost, když ji nachytá na švestkách, penalizovat a převést do tarifu D02 až do doby, kdy znovu splní podmínky (což může trvat několik měsíců, když se bude chtít).

Při větší spotřebě, tzn u domácnosti, která elektrikou topí, vaří, ohřívá vodu, je to ještě dramatičtější - např. 15.000 kWh / přípojka 3x25A znamená pro distributora
v tarifu D45d  3.731,7 až 4.119,84 (podle podílu spotřeby ve VT)
v tarifu D02d  30.507,60

Dva důvody, proč po tom dnes nejde, jsou ty co jsem uvedl - má ze zákona jisté, že si vydělá (jenom se případně pozmění způsob rozpočítání mezi odběratele),  a zřejmě mu stávající stav k regulaci soustavy stačí.

Pokud jde o původní téma, v tuto dobu nehrozí to, co se říkalo před více než 20 léty - co to je regulační stupeň 25 - všude tma jak v pr...i, jen na cestu nám září Rudá hvězda.

Ještě byl další regulační stupeň: všichni dostanou výjezdní doložku a poslední zhasne  Smích


...Bojler zapínám i mimo NT když potřebuji,  voda se ohřeje za cca jednu hodinu. Je-li zima, přitopím i akumulačkami mimo NT. Pračka funguje převážně v době NT, jedna zásuvka je blokovaná a spíná při NT. Pokud by ČEZ toto netoleroval, přišel by o peníze. Až bude postaveno cca 20000 větrných elektráren místo nového bloku jaderné elektrárny, potom asi budou provádět kontroly a toto sledovat. Uvidíme, co dvojice martin + katuška vymyslí.

Jo, jo, však taky ČEZ nahlas hovoří o postupném sbližování tarifů. Což ve skutečnosti znamená mnohem vyšší zdražování NT než VT, a dá se tedy očekávat, že důvod tolerování neblokace "přišel by o peníze" postupně zanikne. Já to vnímám jako postupnou přípravu k akci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 09.09.2008, 18:42 »

Měl jsem samozřejmě na mysli jednu sazbu. Pokud byla ale byla ta domácnost plně elektrifikovan á / D45 /,  tak tam bude boiler a tím by to byla D25, a to by nebylo tak zlé. Přesun do D02 by byla jasná zlodějna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 09.09.2008, 19:07 »

  Aplikovat statistické výpočty na širší skupinu funguje. Aplikovat statistické výpočty na jedince nezle. Stejný nesmysl je tvrdit, že průměrná délka života mužů je 73 let a tudíž Franta 72let příští rok zemře. Aplikovat výpočty anonymního_ano nyma na jednu domácnost pro snadné určení zda řádně užívá či neužívá HDO je stejný nesmysl blboune


  Co mě ale mrzí je fakt, že anonymní_anony m je velmi vzdělaný a inteligentní člověk a je si svého omylu samozřejmě vědom, přesto se nám zde stále snaží dál věšet bulíky na nos  Jsem v rozpacích Pláč V tomto kontextu už chápu, proč je tento pán jen anonymní...

  Asi nemá smysl rozepisovat se o tom, že chování lidí v každé domácnosti je jiné, že někteří úzkostlivě šetří a na rozvaděči mají kontrolku NT aby náhodou při VT nezapli pračku. Jiným je to naopak jedno a spotřebiče nechávají běžet tak jak jsou ovládána HDO. Další skupina využívá ruční ovládání (například jsou dnes na trhu speciální stykače, které stačí stisknout prstem a zůstanou sepnuté i v době VT až do příštího povelu HDO NToff),  což je druhý důvod proč takové výpočty prostě nemohou fungovat. Asi nemá smysl psát že jsem prošel za svoji praxi stovky domácností a tedy přesně vím o čem píšu, ti kdo mají praktické zkušenosti toto sami dobře znají.


  HDO má ještě jeden smysl - regulovat spotřebu el.energie respektive v dnešní době spíše zatížení sítě k omezení špiček. Z toho hlediska by měl distributor blokování signálem HDO jednoznačně vyžadovat. Píšu "by měl" protože bohužel všude dnes mají větší slovo obchodníci než odborníci (viz. prokázané (ne)odpouštění přehrad před povodní atd.)  Hněv Možná se situace změní, až nám párkrát zhasne půlka ČR... jupí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
anonymní_anonym
« Odpověď #23 kdy: 09.09.2008, 19:21 »

Měl jsem samozřejmě na mysli jednu sazbu. Pokud byla ale byla ta domácnost plně elektrifikovan á / D45 /,  tak tam bude boiler a tím by to byla D25, a to by nebylo tak zlé. Přesun do D02 by byla jasná zlodějna.

Jestli jsem vám správně rozuměl, tak jste chtěl říci, že v případě prokazatelného zjištění, že spotřebiče nejsou blokovány ve VT, tak by odběratele měli přesunout do D25. Ale přece i tam je podmínka blokování ve VT, takže smůla. Ostatně taky ne každá domácnost s D45 má akumulační el. boiler, jsou i průtokáče a ty pod D25 nepatří. (Moje domácnost je příkladem takové, která boiler nemá, v tarifu D45d mám podíl spotřeby VT 11,4%).

Jestli převod do D02 je nebo není zlodějna, o tom můžeme dlouze diskutovat. Výnosy ERÚ k tomu ale dávají plné právo (při neplnění podmínek přiznání distribuční sazby). Já bych za zlodějnu považoval až převod na D01.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym
« Odpověď #24 kdy: 09.09.2008, 19:47 »

  Aplikovat statistické výpočty na širší skupinu funguje. Aplikovat statistické výpočty na jedince nezle. Stejný nesmysl je tvrdit, že průměrná délka života mužů je 73 let a tudíž Franta 72let příští rok zemře. Aplikovat výpočty anonymního_ano nyma na jednu domácnost pro snadné určení zda řádně užívá či neužívá HDO je stejný nesmysl blboune
Ne, nesouhlasím. Uvedl jsem, že
"Uživatel tarifu D45d, který má vyblokované příslušné spotřebiče, a používá je, má spotřebu ve VT cca 5-10% celkové spotřeby. Ten, který je vyblokované nemá (anebo je nepoužívá - nikdo ho nemůže nutit),  má spotřebu ve VT 15-20% celkové spotřeby. Podle toho si je snadno vytipují (až budou chtít) a pak už jde jen o to jim to prokázat."

Když bych využil Vašeho příměru s průměrným věkem, napsal bych:
Lidé, kteří se dožili >95 let, měli dobré genetické dispozice a vedli zdravý způsob života. Lidé, kteří se dožili <45 let, měli buďto špatné genetické dispozice, nebo je postihla nějaká náhlá nehoda. Podle toho je možno snadno vytipovat skupinu se špatnými genetickými dispozicemi a pak už jde jen o to, to v každém konkrétním případě prokázat.

To je snad velmi podstatný rozdíl od tvrzení "Franta se dožije 72",  ne?

Co mě ale mrzí je fakt, že anonymní_anony m je velmi vzdělaný a inteligentní člověk a je si svého omylu samozřejmě vědom, přesto se nám zde stále snaží dál věšet bulíky na nos  Jsem v rozpacích Pláč V tomto kontextu už chápu, proč je tento pán jen anonymní...

Asi nemá smysl rozepisovat se o tom, že se v tomto ohledu mýlíte.

Asi nemá smysl rozepisovat se o tom, že chování lidí v každé domácnosti je jiné, že někteří úzkostlivě šetří a na rozvaděči mají kontrolku NT aby náhodou při VT nezapli pračku. Jiným je to naopak jedno a spotřebiče nechávají běžet tak jak jsou ovládána HDO. Další skupina využívá ruční ovládání (například jsou dnes na trhu speciální stykače, které stačí stisknout prstem a zůstanou sepnuté i v době VT až do příštího povelu HDO NToff),  což je druhý důvod proč takové výpočty prostě nemohou fungovat. Asi nemá smysl psát že jsem prošel za svoji praxi stovky domácností a tedy přesně vím o čem píšu, ti kdo mají praktické zkušenosti toto sami dobře znají.

Právě proto, že přístup lidí je různý, jsem uváděl nějaká rozmezí. Rozptyl VT 5%-10% (tj. 1:2) se vám zdá málo široký pro pokrytí rozdílů mezi absolutními šetřílky a nic-moc-šetřílky, kteří si občas přitopí i ve VT? Možná bych měl jedno, dvě % rozmezí přidat - v tom můžete mít pravdu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
anonymní_anonym 10
« Odpověď #25 kdy: 10.09.2008, 16:23 »

Snad přece jen ještě něco doplním.
Jsem původním povoláním experimentální fyzik, takže analyzovat data, ověřovat na nich hypotézy, měnit podmínky a sledovat, co to doopravdy udělá, mne baví.
V tomto smyslu tedy chápejte to
Právě že vychází z dlouhodobého sledování  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak vyzkoušet 1fáz motor pračky?
 Je vyhodnejsie zhotovenie alebo kupa štartéra kompresora mrazničky?
 Co dělat, když dělá elektrikář něco jiného, než druhý?
 Kdo opraví elektrocentrálu?
 Je potrebny ochranny nulovy vodic k ponornemu cerpadlu ?
 Jak zabránit opalování kontaktů u membránového čerpadla?
 Jak opravit poškozený kabel někde pod omítkou?
 Kde hledat chybu ve starem 380V rozvodu RD?
 Kolik může stát oprava indukční varné desky?
 Co si počít s navrtaným PE vodičem?
 Jak v solarni lampe priletovat medeny dratek k staniolovemu polepu?
 Jak opravit přívodní šňůru ponorného čerpadla?
 Jak opravit přeseknutý kabel?
 Poradíte mi proč po mém zákroku nejdou zásuvky?
 Může mi neznámý floutek neustálým vypínáním přívodu zničit některé spotřebiče?
 Co vše může poškodit záměna N za L2 na přívodu objektu?
 Kde mohu vypnout obvody bytové instalace, kvůli výměně panel. krabic?
 Kdo mi vymění pojistkovou skříň?
 Mohu si sama vyměnit pojistky v bytě a jak na to?
 Prečo mi skúšačka detekuje napätie na nezapojenom vodiči?
 Proč mi fázovka svítí na svorkách PEN v zásuvce, ale v rozvodné krabici už ne?
 Způsobí navrtání uzemnění vyhození jističe?
 Jak napravit "zapadlé" elektroinstalační krabice?
 Jak opravit provrtaný kabel?
 Jak bezbolestně posunout svítidlo v sádrokartonovém podhledu?
 Je možné použít samostatné vodiče z kabelu CYKY?
 Jak zazdít ustřižený živý kabel?
 Jak opravit navrtané AL dráty v omítce?
 Jak správně postupovat při drobných oprávách elektroinstalace?
 Kde přesně měrit proud na jističích v rozvodové skříni?
 Co hrozí, když jsem dal Wago svorky přímo do zdi bez krabice?
 Jak vyřešit porušenou izolaci kabelu ve světle?
 Jak opravit poškozenou izolaci CYKY ve zdi ?
 Jak se profesionálně opravuje poškozené vedení?
 Čím spojit a zaizolovat kabely k vánočním světýlkům?
 Jak prokázat vadné zapojení vypínače ?
 Jak vhodně vyřešit špatně zvolený typ kabelu aniž bychom znovu sekali do zdi?
 Ako vymeniť poistkovú skrinku v starom byte za ističe?
 Mohu si sám vyměnit ložiska v motoru cirkulárky?
 Pomůže poruše elektromotoru jen výměna kondenzátoru?
 Opravovat ustřihané vodiče nebo natahovat celé znovu?
 Jak opravit porušený zásuvkový vodič pod vypínačem?
 Jak vyřešit renovaci 30ks rozvaděčových dvířek v bytovém domě?
 Je bezpečné opravit izolaci kabelu CYKY 5x2,5mm2, kdy je vidět jádro N vodiče?
 Jaká je obvyklá cena za přemístění rozvaděče z chodby domu do bytu?
 Jak by vyměnil vypínač hodinový manžel?
 Jak moc je nutná oprava CYKY 3x2,5 kabelu při poškození jeho pláště?
 Kde koupit kryt na svítidlo OS-P14?
 Není oprava LED žárovky nebezpečná práce?
 Ako opraviť spínanie svetla do povodného stavu?
 Stačí při naříznutí vrchního pláště kabelu pouze oprava izolační páskou?
 Proč wapka vyhazuje jistič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 23 dotazů.