Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Je v současné době nějaká platná norma ČSN na revizi antistatické podlahy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je v současné době nějaká platná norma ČSN na revizi antistatické podlahy?  (Přečteno 70251 krát)
Jakub Hromádka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.08.2008, 20:23 »

Je v současné době nějaká platná norma ČSN na revizi antistatické podlahy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 10.08.2008, 17:16 »

Vše najdete v ČSN 33 2000-6 příloha A....Tam máte popis jak a co se dělá u revize antistatické podlahy...dále vím že existuje norma na pokládku antistatické podlahy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.08.2008, 18:03 »

Myslím, že pan Hromádka by více ocenil něco co je ZDRAMA
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.08.2008, 20:40 »

Myslím, že pan Hromádka by více ocenil něco co je ZDRAMA
Bohužel, normy zdarma nejsou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #4 kdy: 10.08.2008, 20:52 »

Bohužel, normy zdarma nejsou.
To mi nemusíte říkat to vím
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 10.08.2008, 21:01 »

To mi nemusíte říkat to vím
V tom případě nechápu vaší poznámku.
Pan Hromádka se ptal, která norma řeší antistatické podlahy a pan Šohaja mu odpověděl. Očekával jste, že mu dotyčnou normu přiloží jako přílohu v pdf?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 10.08.2008, 21:24 »

To Kolesa:
Alespoň něco víte.

Pokud se pan Hromádka chce problematikou zabývat měl by investovat do příslušných norem. Ale domnívám se, že on to ví. Chtěl jen poradit ,  v které normě najde antistatické podlahy.

Bohužel nenašel jsem více než kolega Šohajda. Zkuste se obrátit přímo na ČNI. Tam vám jistě poradí.

kontakty najdete na www.cni.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #7 kdy: 10.08.2008, 21:25 »

Vše najdete v ČSN 33 2000-6 příloha A....Tam máte popis jak a co se dělá u revize antistatické podlahy...dále vím že existuje norma na pokládku antistatické podlahy.

TO: Šehojda

Měření impedance podlahy podle ČSN 33 2000-6 nemá nic společného s antistatickým měřením podlah. nenene

Měření podle ČSN 33 2000-6 se provádí ke zjištění, zda se jedná o elektricky vodivou či izolační podlahu (okolí),  v souvislosti se stanovením ochrany podle ČSN 33 2000-4-41 ed. 2.,  tedy nikoliv z hlediska antistatických vlastností podlahy, viz čl. 61.3.5 poznámka N.

Elektrostatick é podlahy se měří podle ČSN 34 1382 "Zkoušení elektrostatick ých vlastností materiálů a výrobků".  Opatření se provádí se podle ČSN 33 2030 "Elektrostatika - Směrnice pro vyloučení nebezpečí od statické elektřiny"  podivej

PS: V příloze je něco zadarmo. Úsměv


* 34 1382 měření podlah.JPG (68.71 KB, 840x432 - prohlédnuto 4119 krát.)

* 33 2000-6 měření podlah.JPG (41.43 KB, 689x211 - prohlédnuto 3682 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Marek Laube
*
Offline Offline



elmara@atlas.cz


« Odpověď #8 kdy: 10.08.2008, 21:54 »

To:Kolesa koukam,že jediné společné co máte s elektrikou je váš výuční list,který máte vystaven i na své adrese.Já jsem sice laik,ale vaše odpovědi celkově na tomto fóru jsou opravdu "NA ÚROVNI".Psal jste tu o vašem zdravotním stavu několikrát,ale myslím že nikoho toto opravdu nezajímá.Omlou vám se všem na tomto fóru,že jsem odbočil od původního tématu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #9 kdy: 10.08.2008, 22:02 »

Já jsem zvyklý na to, že "mě nikdo nemá rád"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jakub Hromádka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 10.08.2008, 22:05 »

Děkuji panu Beláňovi za odpověď. Odpor antistatické podlahy (lina) jsem měřil za pomocí měřícího přístroje Profitest S 100 dle návodu - trojnožka umístěná na vlhkém hadru,sonda,na trojnožce dřevěná podložka a na dřevěné podložce já. ( přesně vážím 75 kg, jak je vyžadováno ) Při měření jsem naměřil 20 kiloohmů, když jsem hadr vyždímal úplně do mrti tak jsem naměřil 50kiloohmů, čímž jsem se dostal na přijatelnou hodnotu. Ve vší podstatě jsem chtěl jen vědět, kterou normu mám uvést do revize ( podle které byla revize prováděna ) Výcuc z normy 33 2030 ( polabské škol.centrum) jsem si četl, ale nezdálo se mi to pravé ořechové. Normu 34 1382 nemám a není ani na CD polabského střediska.
Mějte se pánové a ještě jednou díky.
Hromádka
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.08.2008, 22:25 »

Pane Koleso, vůbec nejde o to, jestli vás má někdo rád nebo ne.
Jde o to, že občas plácáte nesmysly a přitom se tváříte bůhvíjakou nemáte odbornost a zkušenost. Pro laika, který vás nezná může být taková rada k "nezaplacení".
Pokud máte jakýkoliv dotaz, čemukoliv nerozumíte, určitě se najde někdo, kdo odpoví na vaše otázky. Jenom se nepokoušejte radit, od toho jsou tady lidé s daleko větší kvalifikací i zkušenostmi (nemluvím o sobě - vyjeďte si seznam členů clusteru).
Pokud máte pocit, že vám někdo (třeba já) ubližuje, vyřiďte si svoje další působení na tomto fóru s administrátory - staňte se třeba členem clusteru a už ani neceknu (jinými slovy, skončím tady).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #12 kdy: 10.08.2008, 22:56 »

Omlouvám se panu Šohajdovi za zkomolení jména. Pláč

« Odpověď #7 kdy: Dnes v 21:25 »
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 11.08.2008, 09:45 »

STN EN 61340-2-3 (34 6440)

Elektrostatika . Skúšobné metódy na stanovenie rezistancie a rezistivity tuhých rovinných materiálov používaných na zabránenie akumulácie elektrostatick ého náboja
 na slovensku je len anglická verzia.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #14 kdy: 11.08.2008, 10:42 »

Pro doplnění přikládám úryvek ze svých revizí podlah. "Měření byla prováděna dle ČSN 34 1382, ČSN 33 2030 a dle ČSN EN 61340-4-1 a vyhodnocena dle ČSN EN 61340-5-1 ; -5-2."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #15 kdy: 11.08.2008, 11:46 »

Pane Koleso, vůbec nejde o to, jestli vás má někdo rád nebo ne.
Jde o to, že občas plácáte nesmysly a přitom se tváříte bůhvíjakou nemáte odbornost a zkušenost. Pro laika, který vás nezná může být taková rada k "nezaplacení".
Pokud máte jakýkoliv dotaz, čemukoliv nerozumíte, určitě se najde někdo, kdo odpoví na vaše otázky. Jenom se nepokoušejte radit, od toho jsou tady lidé s daleko větší kvalifikací i zkušenostmi (nemluvím o sobě - vyjeďte si seznam členů clusteru).
Pokud máte pocit, že vám někdo (třeba já) ubližuje, vyřiďte si svoje další působení na tomto fóru s administrátory - staňte se třeba členem clusteru a už ani neceknu (jinými slovy, skončím tady).

Členem clusteru se stát nemůžu, protože mám propadlou 50ku
50ku si udělat nemůžu protože mi to nepovolí MUDr.

Je to zamotaný kruh

O elektrice si čtu v knížkách,  takže mé znalost na úrovni SOU NEZŮSTÁVAJÍ
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #16 kdy: 11.08.2008, 16:31 »

TO: Beláň
Kolega hromádka se ptal podle které normy /platné/ se dělá revize antistatické podlahy?....Pokud vím tak se revize dělají dle 33 2000-6 !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 18.08.2008, 08:36 »

Antistatické podlahy se nerevidují. Podle dosud platné ČSN 34 1382 se po dokončení podlahy, po stanovené době, provede měření svodového odporu a vypracuje se PROTOKOL O ZKOUŠCE, což není revizní zpráva. Tento protokol je vhodné jako přílohu k revizní zprávě doplnit. Měření nemusí provádět revizní technik, i když s ohledem na potřebu vybavení měřicími přístroji k tomu má blízko.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.