Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kdo by takové světýlko zvládnul sestavit?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo by takové světýlko zvládnul sestavit?  (Přečteno 3156 krát)
Jakub Hora
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 14.02.2005, 12:22 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) - s obdivem - všechny profesionály. Omlouvám se, že vám tu zaberu trochu místa v diskusi, ale rád bych se na vás obrátil jako L A I K ve světě elektrotechnik y na někoho, kdo se orientuje. Už asi tři měsíce neúspěšně sháním hezké minimalistické svítidlo (např. do koupelny),  které by bylo tvořeno v podstatě jenom zářivkovou trubicí a přitom bylo (pokud možno) dostatečně bezpečné. Sehnal jsem jedno... asi za patnáct tisíc, což si moje studentská kapsa bohužel nemůže dovolit. Proto bych se vás rád zeptal, jestli byste nevěděli o někom, kdo by takové světýlko zvládnul sestavit. Normy jsou normy a já je nehodlám diletantským přístupem popírat. Problém (ne)bezpečnosti si zcela uvědomuju. Nicméně možnost sestrojení bezpečného svítidla, byť bez atestu, ale zato podle mých představ, na míru a za nesrovnatelně nižší cenu, mě už takžka budí ze spaní Úsměv Situace je taková, že se jedná o světlo do předsíně a "koupelny" v mé budoucí pracovně, kterou si teď jako student zařizuju pro svou budoucí praxi. Koupelna je spíš jen záchod s umyvadlem a malým sprchovým koutem, který se bude využívat tak cca. jednou za týden (možná ani to ne). Světlo by bylo umístěno nad umyvadlem ve výšce cca. 230-240 cm, asi metr od sprcháče, což by mohla být na přímý kontakt s vodou už trochu méně riziková zóna (celková výška stropu 324 cm). Uschování krabice s napájením jsem už také zvažoval. Nabízí se prostor ve zdi za zrcadlem, které je na hliníkových profilech a se dá odsouvat. Snad by se daly použít nějaké polotovary z oblasti světelné či neonové reklamy (www.dencop.cz),  jako skleněné trubice pro kryt zářivky (T5/16mm/35W). Patice zářivek by se zasadily do nerezových trubiček, kterými by se daly dráty vyvést do zdi a spoje by se utěsnily čirým silikonovým tmelem. Už vidím, jak většina elektrikářů skřípá zuby, ale znám zlaté české ručičky. Snad by se to dalo dořešit do detailů. A bezpečně Úsměv Proto jsem se vás chtěl zeptat, jestli byste neměli chuť a trochu času mi s tím pomoct. Minimálně mi to rozmluvit (ale to snad nebude nutné). Už nebudu zdržovat. Děkuju vám všem za případnou pomoc. Jakub.

Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #1 kdy: 14.02.2005, 13:42 »

Ve vašem případě bude jednodušší koupit hotový výrobek a ten přizpůsobit, než se pouštět do nějakých vlastních konstrukcí. Obzvlášť v koupelně.
Určitě se dá najít i levnější svítidlo, než uvádíte.

Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 21 dotazů.