Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  je v poriadku zapojenie stavebneho antoninka ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: je v poriadku zapojenie stavebneho antoninka ?  (Přečteno 23606 krát)
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 08.06.2008, 01:59 »

To Andrej F:

Žijete v mylnej domnienke, že predpisy platia len pre firmy. Sú rovnako platné aj pre vás. Povinnosť revidovať elektrické zariadenie (v tomto prípade pred uvedením do prevádzky a v ďalších 1/2-ročných lehotách) platí aj pre vás. Tejto povinnosti budete zbavený až po dokončení stavby, ktorú ukončíte kolaudáciou.

Čo sa týka bezpečnosti rozvádzača:
- je opatrený štítkom výrobcu, príp. firmou ktorá vykonala ďalšie úpravy?
- máte od neho atest a vyhlásenie o zhode?
- jestvuje nejaká dokumentácia?

A ďalšia bezpečnosť:
Citujem: "Ešte to celé uzemním..." - ako?,  - čím?,  - podľa čoho? - ako preveríte kvalitu uzemnenia?
Citujem: "...horieť to nebude, kostra je kovová..." - kde beriete túto istotu? - máte preverené prechodové a izolačné odpory? - zaťažiteľnosť vodičov? (aj autobus je kovový - a zhorí!)
Citujem: "...a firmy mi tam tiež nebudú chodiť..." - ste elektrikár so živnosťou? - ste samostatný plynár? - ste kúrenár? - vykonáte si aj stavebný dozor? - a samému sa vám nič nemôže stať? Alebo ste bratranec McGivera?

Vidíte, čo sa dá vydedukovať z jedného preverenia schémy.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
ferdo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 08.06.2008, 07:35 »

Ja by som to riešil trochu kultivovanejši e, napr takto:

http://elektro.muller.sweb.cz/zasuvky_prumysl/sez_ros_11.gif
Presne tak toto zariadenie stojí na Slovensku okolo 1400 -1600Sk čiže smiešna položka pri celkovej stavbe stým uzemnením asi problém nebude ak má už uzemňovaciu sústavu v základoch.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
andrejf
« Odpověď #20 kdy: 11.06.2008, 14:34 »

hento za 1600 som videl - ale to by som nenechaval na zemi na stavbe cez zimu, jesen, jednak do toho prsi, a budu na to padat tehly - moj rozvadzac je na drevenom stlpe cca 150 cm nad zemou, zamknuty na kladku, moze prsat aj snezit, mam tam miesto na ukladanie roznych drobnosti, su tam 2 ziarovky (jedna hore na stlpe) ked by sa robilo neskor do noci ... a hento male za 1600 nema take vymozenosti ... a tiez nema stary typ zasuvky ... a urcite su tam 5 koliky.

Uzemnenie je dobre, ocelove elko zabite pol metra do zeme ... to hadam staci na prilepsenie uzemnenia - niekto by povedal 'ved elektrarne maju uzemnenie dobre' a nedaval by vobec ...

A ktosi pisal ze nie som elektrikar podla schemy - podla coho to videl ? Mam strednu aj vysoku skolu elektro ! A skusky som robil z bozp 1,2 tj. siete, bleskozvody, a vsetko, prasne prostredia, staticku elektrinu to sme dostali vyhlasku ale iba na uzemi skoly ...

No a horiet to nebude, su tam normalne ulozene droty s pracovnou izolaciou - a cele sa to na noc vypina hlavnym vypinacom na scheme ... A preverovat izolaciu nebudem, este spravim prieraz a bude mi to tam srsat niekde ...

No ale okrem toho ze to nema dokumentaciu a ze nie je preverena izolacia ,  tak je to celkom bezpecne spravene nie ? Tam nema co zlihat, horiet to dajme tomu ze moze, zhori akurat tak izolacia na drotoch a hovorim ze sa to vypina na noc takze cez den by sme videli ze hori a faza sa nedostane na kostru ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #21 kdy: 11.06.2008, 14:47 »

... a hento male za 1600 nema take vymozenosti ... a tiez nema stary typ zasuvky ... a urcite su tam 5 koliky.

Uzemnenie je dobre, ocelove elko zabite pol metra do zeme ...

A ktosi pisal ze nie som elektrikar podla schemy - podla coho to videl ? Mam strednu aj vysoku skolu elektro ! A skusky som robil z bozp 1,2 tj. siete, bleskozvody, a vsetko, prasne prostredia, staticku elektrinu to sme dostali vyhlasku ale iba na uzemi skoly ...

... A preverovat izolaciu nebudem, este spravim prieraz a bude mi to tam srsat niekde ...

... zhori akurat tak izolacia na drotoch a hovorim ze sa to vypina na noc takze cez den by sme videli ze hori a faza sa nedostane na kostru ...

Tak už je vše konečně jasné !  tanecek
Pán je veselá kopa a právě dojedl velkou porci vtipné kaše !  Škleb  jupí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
andrejf
« Odpověď #22 kdy: 11.06.2008, 14:53 »

Ved sa pytam, ci je zapojenie v poriadku, a voloviny ci uzemnenie musi byt viac ako neviem kolko ohm ,  a ze vodice musia byt hrubky neviem akej su zbytocne - su tam dostatocne hrube draty s normalnou izolaciou ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Huba
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 12.06.2008, 01:58 »

Zbytočne si fandíte.
Nikto z tejto diskutujúcej obce vás nepochváli a ani vám nedá požehnanie na takýto výrobok.
Je takmer isté, že je to zostrojené alebo upravené svojpomocne.
Ako elektrotechnik viete, že takýto výrobok musí vyhovieť normám a  legislatíve (napríklad STN  33 2000-7-704, STN EN 60439-4, zákon o posudzovaní zhody atd).
Prvý problém môže nastať pri prvom pripojení na distribučnú sieť. Vo väčšine rajónov vyžaduje distribútor predložiť revíznu správu a všetko čo k nej patrí (atesty, projekt). A tu vám budeme držať prsty, aby ste našli "revízora",  čo sa pod to podpíše.
A k vašej pôvodnej otázke, či je v poriadku zapojenie:
Nie - nie je v poriadku spoločné istenie pre motorickú zásuvku, zásuvky 230V a svetelné obvody
PS: A ak mám byť úprimný, vadí mi aj celková schéma vzhľadom na vaše vzdelanie.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Ži a nechaj žiť
ferdo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 12.06.2008, 08:47 »

Tak už je vše konečně jasné !  tanecek
Pán je veselá kopa a právě dojedl velkou porci vtipné kaše !  Škleb  jupí
Ja si osobne myslím že administrátor by mal toto uzamknúť zrejme sa tu jedná o nejakého provokatéra,ktorému aj škoda odpovedať.Iba Slovenský drotári používali drôty pri svojej práci za prvej republiky,teraz snáď pri oprave plota.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
andrejf
« Odpověď #25 kdy: 12.06.2008, 08:51 »

distributor vyzadoval reviznu spravu na RE (tj rozvadzac v plote). Toto je stavebny rozvadzac na pozemku, na ten sa nikto nepytal. Uz som to aj pouzival, kosacku, vrtacku a vsetko bavi. A schemu som narychlo zbuchal v painte, s tym sa neda nejak krasne malovat a uz som mal toho dost, lebo cele som to sruboval tyzden ... A znacky si nepamatam ...

Ohladne toho spolocneho istenia, aky je s tym problem, co sa moze stat ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #26 kdy: 12.06.2008, 19:06 »

Co třeba zabít, spálit, zmrzačit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
andrejf
« Odpověď #27 kdy: 12.06.2008, 21:24 »

no tak spalit by ma to mohlo iba ak by zlihalo uzemnenie, 2 krat istic a prudovy chranic naraz - to je dost mala pravdepodobnos t
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.