Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Co dělat s vyhořelým trafem u halogenového osvětlení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co dělat s vyhořelým trafem u halogenového osvětlení?  (Přečteno 10264 krát)
tomasikk
« kdy: 17.04.2008, 20:06 »

Mám doma halogenové osvětlení cca 80W přes trafo.
Všse fungovalo do doby, dokud jsem nezapojil stmívač.
Asi po týdnu odešlo trafo.
Co se s tim da delat?
Stmivac je DR2 SD.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 17.04.2008, 21:02 »

Jestli to bylo tzv. elektronické trafo, tak to odejít muselo.
Jestli to bylo normální trafo, tak co znamená to "odešlo"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 18.04.2008, 12:22 »

Zkuste kombinaci trafa od f. DNA 105VA a stmívače pod tlačítko od. f. Elko. I když mám k Elku různé výhrady, tato kombinace již u nové generace stmívačů víceméně funguje a v praxi mi není známo, že by trafa odcházely. A i kdyby vám stmívač po nějaké době odešel, vzhledem k jeho ceně bych se nevěšel. Důležité je pouze zvolit vhodnou zátěž. I ten stmívač, i to trafo má nějakou minimální povolenou zátěž a pokud ji nepřekročíte, dochází k poblikávání světel, atd.
U 80W žárovek a trafa 105 VA s tímto stmívačem by neměl být problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
ALCR
« Odpověď #3 kdy: 18.04.2008, 21:17 »

Doporučuji stmívače od ABB fungují a jsou kvalitní + mají velký výběr různých krytů v různých barvách, důležité je abyste vybral ten, který umí stmívat transformátor a to buď vinutý, nebo elektronický podle toho který máte. Cena je samozřejmě trošku jinde není to čínský šunt za 500Kč.

http://www.abb-epj.cz/catalog.asp?thema=4465&category=745

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 19.04.2008, 18:53 »

A hlavně pokud se jedná eo elektronický "transformátor" musí tento taktéž umožňovat stmívání. Stmívač samotný ať je sebelepší sám o sobě odejití "trafa" nezabrání.

Nechtějte po mě vědět proč, ale je to tak Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 24 dotazů.