Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Může být pulzující obraz u LCD způsoben starou hliníkovou elektroinstalací?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být pulzující obraz u LCD způsoben starou hliníkovou elektroinstalací?  (Přečteno 9312 krát)
Vita Z.
« kdy: 02.04.2008, 07:45 »

Koupil jsem LCD monitor, po zapojení má ale "problik",  obraz pulzuje, viz zde - http://financniporadce.kvalitne.cz/problik.mov
Na starém CRT monitoru to nedělalo nebo si něčeho takového nevšiml, ale spíš to nedělalo, protože toto je celkem markantní. Nerozhodný
Myslel jsem, že bude vadnej kus nebo odcházející grafická karta jenže jsme obojí otestovali u kolegy na jeho PC a posléze i na mém a u něj se nic takového neprojevuje a to ani na jeho ani na mém PC - obraz naprosto stabilní, takže sme došli k tomu, že závadu bych měl hledat asi u sebe v el. síti.
Bydlím ve starší bytovce (elektrika v "hliníku"),  kolega má nově postavenej dům.
Máte nějakej nápad/radu co s tím?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Henrich Lichtner
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 02.04.2008, 08:38 »

Spýtam sa, aký typ monitora a akú grafickú kartu máte? Z tej dokrútky nebolo moc jasné o aký preblik ide, snáď tým, že to bolo natočené na mobilnom telefóne, pokiaľ sa nemýlim.
Skúsili ste dať do kolegovho pc Vašu grafickú kartu a potom pripojiť váš nový LCD??
Ak máte možnosť zapožičať si UPS, skúste ako sa to bude chovať u vás s UPS.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #2 kdy: 02.04.2008, 08:45 »

Zkuste změnit snímkový kmitočet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vita Z
« Odpověď #3 kdy: 02.04.2008, 09:06 »

Spýtam sa, aký typ monitora a akú grafickú kartu máte? Z tej dokrútky nebolo moc jasné o aký preblik ide, snáď tým, že to bolo natočené na mobilnom telefóne, pokiaľ sa nemýlim.
Skúsili ste dať do kolegovho pc Vašu grafickú kartu a potom pripojiť váš nový LCD??
Ak máte možnosť zapožičať si UPS, skúste ako sa to bude chovať u vás s UPS.

Grafika NVidia GeForce4 MX440 64 MBR a monitor LG L226WTQ-PF.
Kvalita toho záznamu není nic moc - pravda, nicméně - chová se to prostě tak jako kdyby ste měl na monitoru nastavenou nízkou zobrazovací frekvenci - chvěje se to a na oči je to paradoxně horší než u toho CRT.
To s tou grafikou - zkoušeli jsme jeho LCD monitor (stejný model) na mém PC a vše OK. Právě myslím, že to bude asi tou sítí, protože jsem kolegovi vlastně ani nebyl schopen demonstrovat co mi na tom chodí špatně. Zobrazovací frekvence monitoru nastavena na 60 Hz (povolené frekvence dle windows jsou 59 a 60 Hz).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Holúbek
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.04.2008, 08:46 »

Podobný problém máme u nás s monitormi HP. Pokiaľ je v blízkosti sieťového prívodu k monitoru iné elektrické vedenie, obraz na monitore bliká. To sa zhoršuje pri väčšom odbere prúdu vo vedení. Stav sa zlepší pri napojení počítača a monitora z jednej zásuvky, z ktorej nie sú napájané žiadne ďalšie elektrické spotrebiče . Napájacie prívody k monitoru a k počítaču je treba uložiť čo najďalej od iných silových vedení. Vhodné je tiež použiť taký napájací zdroj pre počítač, ktorý umožňuje pripojiť aj napájanie monitora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Švábik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.04.2008, 12:16 »

Mne ako informatikovi sa pri výmene LCD z 15" na 19" vyskytli podobné problémy, v budove / podkrovie/ po jednej strane LCD 19" začali blikať, ale ked som ich preniesol na druhú stranu chodby boli v poriadku. Sieť TN-C, napájanie z jedného ističa, meral som napätie v sieti - normál. Z tej strany budovy kde to blikalo som na streche našiel pár WIFI antén považoval som to za príčinu.  Riešenie: znížiť rozlíšenie alebo napájanie cez  UPS a samozrejme nepoužívať varné konvice, to sa už nedalo pozerať.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Skipala
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.04.2008, 16:07 »

S tímto jevem jsem se setkal u LCD televizoru Samsung v kombinaci s polskou stmívatelnou lampou na stejném zásuvkovém okruhu.
Stmívač v lampě neobsahoval odrušovací člen,vstupní obvod v televizoru také asi ne(nerozebíral jsem jej).
Po zkušebním předřazení odrušovacího LC členu ze starého televizoru blikání přestalo.Majit el televizoru ale nechtěl doma žádný bastl,tak vyřadil zdroj rušení(polskou lampu).
Napadá mne,jestli u vás neruší např.hůře odrušený nap.zdroj v samotném počítači.
Zatím jsem nenarazil na zásuvku s odrušovacím členem,popř. nějaký profesionální mezikus mezi zásuvku a přístroj neodolný rušení.Možná kolegové poradí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Zeman
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.04.2008, 22:34 »

To Vita Z:

Máte napájecí kabely k počítači a k monitoru zapojené v jedné (vícenásobné) zásuvce nebo v různých? Tento problém obvykle odstraní připojení PC sestavy přes prodlužovačku s vícenásobnou zásuvkou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 23 dotazů.