Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Proč mi vypíná proudový chránič při měření vadaskou fáze-nula?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč mi vypíná proudový chránič při měření vadaskou fáze-nula?  (Přečteno 13640 krát)
Martin Janáč
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.03.2008, 17:21 »

Je úplně normální, že při měření vadaskou fáze-kolík mi proudový chránič vypne, ale proč mi vypíná při měření fáze-nula?

Má to tak být nebo je doopravdy špatně zapojen?

Podle mého názoru mám špatně zapojený proudový chránič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 03.03.2008, 17:34 »

Jsou dvě možnosti:
v instalaci spojené vodiče PE a N - najít  zle
chránič zapojený tak, že vodič PEN je rozdělen za chráníčem na PE a N - zkontrolovat zapojení   zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #2 kdy: 03.03.2008, 19:51 »

Můžete také použít nějaký měřící přístrojpro proudové chrániče a ten by vám mohl problém ukázat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
ferdo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 03.03.2008, 21:27 »

Je úplně normální, že při měření vadaskou fáze-kolík mi proudový chránič vypne, ale proč mi vypíná při měření fáze-nula?

Má to tak být nebo je doopravdy špatně zapojen?

Podle mého názoru mám špatně zapojený proudový chránič.
Dotazateľ neosvetlil celú situáciu ak mu vypíná chránič na vadasku tak mu bude vypínať v tej zásuvke všetko mal napísať či to nie je  posledná v okruhu a predošlé fungujú v takom prípade by mohli byť prehodené vodiče zž s modrým v poslednej  hoci je to dosť nepravdepodobn é,ale vyzerá to tak  že túto elektroinštalá ciu previedol laik elektromontér sa  na okruhu s chráničom nepomýlí,alebo by sa aspon nemal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rtepg
« Odpověď #4 kdy: 05.03.2008, 12:04 »

Špatné zapojení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #5 kdy: 05.03.2008, 14:05 »

Asi to špatně čtu?
 Panove při měření vadaskou faze-kolik chránič přece  tanecek musi  tanecek vybavit, když přes vadasku teče větší proud než vybavovaci proud chrániče. Chraničem teče proud vadasky pouze vpřes fazovou civku a nevraci se pře civku sledujici N. Tudiž ma nepoměr a vybavi.
V případě měření mezi fazí a nulou (N) chránič ani vybavit nemuže, protože prud prochazejicí vadaskou prochází i fazi a Nvodičem v chraniči. Je vyváženy, chranič nema duvod vybavit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 05.03.2008, 14:18 »

Je úplně normální, že při měření vadaskou fáze-kolík mi proudový chránič vypne, ale proč mi vypíná při měření fáze-nula?

Pan_ Janáč psal, že L-PE vybaví, ale L-N vybaví také. Proto úvahy o špatném zapojení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #7 kdy: 05.03.2008, 14:33 »

Jj soryy, fakt jsem to špatně přečet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 05.03.2008, 17:22 »

Můj názor je:
1. vadný chránič - málo pravděpodobná závada, ale možná
2. špatné zapojení chrániče - velmi pravděpodobná závada.

Osobně si myslím, že pravděpodobně fáze jde přes chránič a N je napojen mimo chránič. To se může stát, při více vodičích v rozvodnici, že se něco přehodí. Zkontrolovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 05.03.2008, 20:26 »

Pokud chránič takto nevypíná ve všech obvodech, je také možné, že vodič N je omylem zapojen na přípojnici obvodů, které nejsou připojeny přes chránič. A tak L vodič je přes chránič připojen a N vodič je připojen mimo chránič. (N tedy třeba nevedede přes chránič i to se stává.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vlastimil Kunc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 06.03.2008, 19:45 »

Zkoušet proudové chrániče vadaskou nedoporučuji, není to spolehlivé.Dop oručuji koupit tester proud.chráničů ....cca 300kč.Chyba je určitě ve špatném rozdělení PEN na PE a N.Určitě máte PEN vodič i za chráničem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Kalus
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 06.03.2008, 21:06 »

1/   Co to je nula??   V každé ČSN je názvosloví. 
Vadaskou se chrániče nerevidují. Ale když už jen
neodborně ověřuji a vypíná to, je jasné, že mi to
vypne při každé zátěži. Proč řešit, že to vypíná
vadaskou, když to ve skutečnosti není vůbec funkční?
Takže je třeba najít, jak už mnozí výše uvedli,
kde je spojen PE s N. Někdy je to těžké.
Ale v tom bohužel žádný z nás nepomůže.
Tak hurá do práce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 21.03.2008, 22:00 »

Domnívám se, že máte pracovní nulový vodič té zásuvky zapojen mimo chránič. A tedy proud, který přes vadasku v obvodu uzavřete se po modrém vodiči nevrací zpět přes chránič, ale mimo chrániče. Zkontrolujte si to. Může to tak být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kubíček R.
« Odpověď #13 kdy: 30.03.2008, 07:39 »

Máte nedovolenou kombinaci ochran. Proudový chránič a TNC!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Henrich Lichtner
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 01.04.2008, 10:35 »

Popíšte, prosím ako máte ten prúdový chránič zapojený?? Máte ho zapojený v sieti TN-C alebo TN-S, poprípade máte spravený "bod rozdelenia" ?
Možno potom sa bude dať nájsť príčina.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #15 kdy: 01.04.2008, 13:51 »

Při použití proudového chrániče musí být důsledně oddělena funkce vodiče PE a N.  Za chráničem musí být samostatně veden vodič PE(zeleno/žlutý),  který chráničem neprochází a může být přizemněn a vodič N(modrý),který chráničem prochází a již nesmí být nikde znovu spojen s vodičem PE ani se zemněním. Pokud dojde k jejich spojení, bude chránič vypadávat již při připojení asi 15W příkonu, přestože spotřebič bude v naprostém pořádku!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.