Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o zákonech
| | |-+  Je požární hlásič a hasicí přístroj v rodinném domě povinný?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je požární hlásič a hasicí přístroj v rodinném domě povinný?  (Přečteno 24878 krát)
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 24.02.2008, 10:28 »

Každý rodinný dům, který se začne stavět od druhé poloviny letošního roku, bude muset být vybavený kromě hlásiče požáru také hasicím přístrojem. Povinnost zavádí nová vyhláška, která začne platit 1. července. Vztahuje se přitom na všechny objekty, u nichž je nutná kolaudace, tedy i na nové chalupy nebo chaty.

http://www.novinky.cz/clanek/133865-hasici-pristroj-v-dome-bude-od-cervence-povinnosti.html

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.02.2008, 11:14 »

V článku v uvedeném odkazu není bohužel uvedeno žádné číslo citovaného předpisu.
Nezná jej někdo?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.02.2008, 11:25 »

Odpovím si sám -
jedná se o Vyhlášku o technických podmínkách požární ochrany staveb,  č.23/2008, částka 10,
zde : http://www.mvcr.cz/sbirka/2008/zakon_02.html#castka_10z023
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 24.02.2008, 22:20 »

Jak se k tomu stavět při provádění revizí?
V bytě nebo domku bude hlásič většinou na baterky a není součástí el. instalace, tak do revizí se stejně nic uvádět nebude. Je to spíš problém hasičů a kolaudační komise. Už vidím, že vzniknou půjčovny pož. hlásičů, aby ke kolaudaci byly a pak už nemusí být, protože následná kontrola stejně není žádná. Pravděpodobně by asi většina lidí v něm ani nevyměnila baterky. Jak to tak vidím, tak pro revize elektro se nic nemění a jde to mimo.
Jaký je váš názor?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #4 kdy: 24.02.2008, 22:42 »

TO : Lampart.

Co Byste proboha chtěl revidovat na požárním hlásiči, notabene když bude autonomní  Šok

To teda nevím.
Jinak EPS občas reviduju, ale jako celek.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 24.02.2008, 23:36 »

To: Miroš Jan
Já bych na něm nerevidoval nic, taky jsem to tak napsal. Já jen, jestli nemá někdo jiný názor.
EPS je něco jiné a dělá se i mimo revize ostatních instalací a navíc na to nestačí jen být RT, ale na EPS musí být další oprávnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #6 kdy: 24.02.2008, 23:58 »

TO : Lampart.

No tak to sem to asi špatě přečet, nebo mě už mozek nepracuje.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 25.02.2008, 17:39 »

Nám dělají revize EPS /mimo silovou část/ pouze proškolení montéři bez jakéhokoli oprávnění na revize EPS....pouze podle normy udělají funkční zkoušku se zápisem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
XL
« Odpověď #8 kdy: 25.02.2008, 18:35 »

EPS je vyhrazené požárně bezpečnostní zařízení a jeho kontroly provozuschopno sti (dříve pravidelné revize EPS /mimo silovou část/)se dělají dle vyhlášky 246/2001Sb.
Výcuc je např. na http://www.lites-fire.cz/tp/POKYNY%20PRO%20PROVADENI%20PRAVIDELNYCH%20KONTROL%20EPS.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 25.02.2008, 19:32 »

To František Šohajda:
Asi máte u vás hodně benevolentní (nebo neznalé) hasiče. Tady by s vámi s takovou kontrolou vyběhli. V revizích jdou i po slovíčkách. Jednou jsem jen napsal do revize, že klíčový trezor byl odzkoušen a zapomněl jsem dopsat, že byl plně funkční a dostal jsem ty ty ty a musel jsem revizi přepsat. Udělat revizi bez osvědčení od LITESu bych si určitě nemoh dovolit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 25.02.2008, 19:33 »

To František Šohajda:
Asi máte u vás hodně benevolentní (nebo neznalé) hasiče. Tady by s vámi s takovou kontrolou vyběhli.

Můžete prosím prozradit kde je to TADY ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 25.02.2008, 19:36 »

To: Miroš Jan
Napsal jsem:
V bytě nebo domku bude hlásič většinou na baterky a není součástí el. instalace, tak do revizí se stejně nic uvádět nebude. Je to spíš problém hasičů a kolaudační komise.

Tak nevím jestli je správně za a) nebo za b)  tanecek palec


To František Šohajda: Jsem z Ostravy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 25.02.2008, 20:04 »

Novinová zpráva: Příčinou požáru byl zkrat v požárním hlásiči....

             Úsměv   Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 25.02.2008, 20:09 »

Novinová zpráva: Příčinou požáru byl zkrat v požárním hlásiči....

Kde je ta zpráva? Prosím odkaz. Dost o tom pochybuji, že by to bylo možné.  piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #14 kdy: 25.02.2008, 20:22 »

No jo - špatně zapojenej hlasič, zkrat na vedeni. Hlasič hlasil požar ale přes ten zkrat to nikdo nevěděl a ta utěrka na varnej desce prostě chytla. Novinaří dokažou i z mouchy velblouda, aby bylo co psat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 25.02.2008, 20:48 »

To  Lampart

To je budoucí novinová zpráva. Berte to jako moji předpověď událostí příštích. 

                                            tanecek        podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 21 dotazů.