Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Jaké IP musí mít spotřebič v zóně 3
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké IP musí mít spotřebič v zóně 3  (Přečteno 5341 krát)
Josef Ševčík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.01.2008, 18:13 »

Jaké IP musí mít spotřebič v zóně 3?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 08.01.2008, 18:34 »

TO: Ševčík

Musíte se vyjadřovat přesněji. Nerozhodný
Předpokládám, že se ptáte na zónu 3 v koupelnách. Tato zóna se v nové normě ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 nepoužívá.

Krytí elektrických přístrojů mimo zónu 1 a zónu 2 musí vyhovovat působení vlivů dle způsobu užívání prostoru. Takto to bylo stanoveno i v předchozí normě, pouze s upřesněním ,  že při oplachu stěn v zóně 3 musí být min. krytí IPx5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #2 kdy: 08.01.2008, 19:21 »

Při použití některých druhů sprchových baterií je náhodný oplach stěn celkem běžná záležitost Smích
Lepší bude IPx5 dodržet Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #3 kdy: 09.01.2008, 08:47 »

Kde se prosím v nové normě ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 praví, že el. zařízení v běžných koupelnách za zónou dvě, tedy v zóně 3, musí mít krytí IPx5 ? Já to nemohu najít .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #4 kdy: 09.01.2008, 09:05 »

Je to uvedeno v ČSN 33 2000 5-51
Vliv AD značí výskyt vody a dle tohoto  se určuje krytí. Např AD5
Proti tryskající vodě (pod tlakem) je nutno použít krytí alespoň IPx5
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 09.01.2008, 09:37 »

Dovolil bych si doplňující dotaz
- koupelna v podkroví, strop ze "zeleného" sádrokartonu, jaké byste doporučili krytí pro světlo,
je to v zóně 3, celá koupelna přes chránič

Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #6 kdy: 09.01.2008, 09:46 »

To Bartoň Jiří
Opravdu si myslíte že v běžné bytové koupelně za zónou dvě, tedy v zóně 3 je prostředí AD5- tryskající voda pod tlakem ?  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #7 kdy: 09.01.2008, 10:42 »

Pane Tesaři, pan Beláň zmínil oplach stěn v zóně 3,ptal jste se kde to je uvedené a tam to uvedené je.
Já si mohu myslet co chcu, ale
při revizi si přečtu v projektu co je to za koupelnu, jaké vlivy se zde vyskytují a podle toho zkontroluji krytí.
Navíc nikde není psané, že tu normu můsíte přesně dodržet, vy to přeci můžete udělat líp. Opravdu znám konkretní běžnou koupelnu, kde je nechtěný oplach stěn masážní hlavicí, běžnu záležitostí, pokud si ovšem už nekoupili novou sprchovou baterii. Úsměv Je to tlak vody nebo ne?
O tom projektant samozřejmě nemůže vědět dopředu a tak potom dle hesla štěstí přeje připraveným.
Pokud je tam napevno instalovaná sprchová hlavice tak jsme zase jinde že.
O tom se dá diskutovat hodiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #8 kdy: 09.01.2008, 10:50 »

pane Schwarzi, pokud je tam sprcha držená v ruce, bez ohledu na to co se tady dočtete, dejte tam IPx4 a můžete klidně spát Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #9 kdy: 09.01.2008, 12:01 »

Ano. Jenom mi přijde hloupé, když se někdo zeptá v dobré víře, v jakém krytí má dát do běžné koupelny v zóně tři běžné el. přístroje a vy mu poradíte vodotěsné IP x5. V obyčejné koupelně přeci neoplachujete stěny. Ale o tom se opravdu dá diskutovat hodiny.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bartoň Jiří
OSVČ-Revizni technik E2/A, EZS Ostrava
*
Offline Offline



Nejhorší když vás to baví


« Odpověď #10 kdy: 09.01.2008, 15:00 »

Na stručnou otázku stručna odpověď
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Svůj první jistič jsem vyhodil v roce 1967 svým tříletým tělem pomocí otvíráku  na sardinky.Od té doby vím na které straně je fáze.
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 10.01.2008, 12:39 »

V 33 2000-7-701 ed.2 mne spíše zaujalo to, že ve výšce od podlahy 225cm nad vanou či sprchovým koutem může být svítidlo nebo libolná el.instalace v obyčejném krytí, tedy i holá žárovka?
Samozřejmě vše za FI 30mA.
 nenene
Už jsem si všiml národního dodatku do 300cm.
Ovšem je to napsáno šalamounsky:

Cituji: Nad zónou 1 je zóna zóna 2 až ke stropu nebo do výšky 300cm, je li výška stropu vyšší.
Znamená to, že svítidlo a instalace těsně na hraně vany smí být 225cm od země?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.