Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  mohu použít sdružený obvod pro 3 stejná topná tělesa jednotlivě spínaná?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: mohu použít sdružený obvod pro 3 stejná topná tělesa jednotlivě spínaná?  (Přečteno 2951 krát)
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.10.2007, 12:27 »

Řeším prostorový problém, proto potřebuju sloučit napájení pro 3 stejná jednotlivě ovládaná topná tělesa do jednoho kabelu. Každé těleso má v rozvaděči svůj regulátor teploty. mohu to sloučit do jednoho kabelu, když budu kabel dvojnásobně (odmocninu ze tří rozpitvávat nebudem) dimenzovat, kvůli zatížení středního vodiče při možném dvoufázovém zatížení? Norma praví, že spotřebiče napájené sdruženým obvodem musí být připojeny tak, aby jednotlivé fáze byly symetricky zatíženy. Nicméně "připojeny" není totéž co "ovládány". Jak se na to díváte? Navíc norma připouští i sdružení 2 jednofázových obvodů do jednoho kabelu, za splnění dalších podmínek (průřez N musí být  min. stejný jako fázového). V takovém případě vždycky teče středním vodičem součet proudů 2 fází.......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.10.2007, 12:41 »

Důležitá podmínka sdužených obvodů je to, že jednotlivé fázové vodiče budou napájené z různých fází. Proud v N vodiči se sčítá, ale vektorově.
Pokud nevíte o co jde, zadejte do vyhledávání zde, na Elektrika.cz "vektorový součet".
V podstatě jde o to, že u neiduktivní zátěže (což topná tělesa jsou) bude při zatížení dvou fází v N vodiči proud, který bude odpovídat max. proudu jedné z fází. Přetížení N vodiče tedy není možné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jan Vykoupil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.10.2007, 13:04 »

Ježíši, já su trúba....... Šok Jistěže vím, co je vektorový součet........ Jen jsem si v hlavě nepochopitelně pomotal jeho výsledek...... ... Při tom pátku je ta hlava ňáká zabedněná. Svůj dotaz ruším a beru zpět. Nechť mi všichni prominou, do pondělka se budu stydět...... Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #3 kdy: 19.10.2007, 20:44 »

To Vykoupil: Není se zač stydět. Není žádná ostuda se splést, já si to kdysi také popletl a vektorový součet o úhlu 120° jsem si v hlavě zobrazil jako součet o úhlu 60° a pak jsem musel za trest zde na tomto portálu za domácí úkol odvozovat obecný vzorec pro výpočet proudu ve středním vodiči u 3f soustavy protékáné různými proudy stéjného účiníku (to je proudů posunutých navzájem o 120° ale různých velikostí).  Úsměv Mrknutí

Zde je výsledek:

In = druhá odmocnina z (I1/2/ + I2/2/ + I3/2/ - I1*I2 - I1*I3 - I2*I3) ... kde znak /2/ značí na druhou.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 22 dotazů.