Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Kam připojit přívod pro sprchový kout ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kam připojit přívod pro sprchový kout ?  (Přečteno 32527 krát)
Amaterek
« kdy: 19.08.2007, 22:08 »

Potřebuji zapojit sprchový kout.
V návodu na instalaci píšou:
bez ohledu na příkon boxu musí vést k tomuto samostatný přívod o minimálním průřezu 0,5 mm měděného vodiče vyvedený v prostoru za boxem v podobě vodotěsné krabice pro pevné spojení ve výšce 1870-1970mm.

Když jsem to vybalil z krabice tak tam bylo trafo se šňůrou a na konci byla vydlice do zásuvky, z trafa pak vycházejí konektory na připojení  blbostí co jsou na sprchovém koutě, z trafa je vyveden ještě zeleno/žlutý kabel.

To mám jako za boxem zhotovit zásuvku a do ní to zapojit ? To by ale bylo v zóně 1 a tam být zásuvka nesmí.

Kam mám schovat trafo ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.08.2007, 23:04 »

Potřebuji zapojit sprchový kout.
V návodu na instalaci píšou:
bez ohledu na příkon boxu musí vést k tomuto samostatný přívod o minimálním průřezu 0,5 mm měděného vodiče

0,5mm2 ?  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.08.2007, 08:24 »

to: Novák
pane Novák nedivte se...byl jsem osobně požádán o připojení - asi podobného - sprchového koutu, opravdu jsou tam taková "nesmyslná" čísla a já osobně po prozkoumání kvality a způsobu celkového zapojení z výroby jsem toto odmítl, a majiteli jsem raději poradil ať ho vrátí. A kroutil jsem ještě hodně dlouho hlavou nad tím, jak se takové výrobky u nás mohou prodávat...ale to už je jiná pohádka  Pláč
Český návod sice byl - težce přeložený - na formátu možná  A5, který byl stejně nečitelný, ale nějaké jiné doklady o zkouškách atd...to podle mě nikdy nevidělo...Mys lím, že výrobce těchto tzv. sprchových koutů---podotýkám, že z rádiem  angel ,  krásným osvětlením a ještě hezčí výrobou páry  Zlej ... nemusím ani uvádět..!!

to: Amaterek - radu jak zapojit tento sprchový kout  vám bohužel nedám - ale jednu vám dám, pokud se jedná opravdu o sprchový kout Made in P.R.C. a koupil jste ho někde v těch obrovských hobby marketech...a jestli se máte trošku rád a hlavně Vaši rodinu ... vraťte ho...!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Amaterek
« Odpověď #3 kdy: 20.08.2007, 10:54 »

Díky za odpověď.
Když jsem to zpracování viděl tak jsem byl také zhrozen.
Ujistil jste mě v tom,že to zapojovat nebudu.
Sprchový kout není můj,takže buď ať ho vrátí nebo jim bude muset stačit jen ta tekoucí voda bez osvětlení a rádia.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vojtechh
« Odpověď #4 kdy: 20.08.2007, 11:15 »

No nejsem elektrikář, ale mám zkušenosti z IT z výrobky z číny. Potíž je v tom, že tyto výrobky papírově všechny nutné certifikáty mají. CE certifikáty vydávají však místní laboratoře a kdo ví, jestli si je tam výrobci mnohdy nemalují sami. Při žádosti o CE certifikát jsem se často setkal s papírem, kde jediný latinkou bylo to CE, takže je i obtížné identifikovat, čeho se vlastně daný certifikát týká. Navíc není problém získat CE certifikát na výrobek, který CE získat nemůže, protože v daném případě překračuje evropské normy. 

Abych však číňanům nekřivdil, existují i špičkové produkty, které se tam vyrábí. Vše je o rozpočtu na výrobek, který stanoví zadavatel ( materiál, vlastní zapojení, kontrola kvality ,  atd.) Samozřejmě, že pokud někdo chce sporchový kout s osvětelním, mp3 přehrávačem, rádiem, masáží a buhví co ještě za 19.900 včetně dopravy, která na něco jako je sprchový kout nebude tvořit nezanedbatelno u část koncové ceny ,  nemůže očekávat špičkové zpracování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
charlie classic
« Odpověď #5 kdy: 22.08.2007, 10:30 »

Zdravim, tak to mam podobny problem, znamy si koupil masazni sprchovy kout SCANDINAVIA 2802, vsechno potrebne jsem v minulosti do prostoru koutu dotahl vcetne pospojovaciho vodice 4mm s tim ze bude vse jak jsem zvykly a pripojim to dle norem. Bohuzel, i ja jsem byl prekvapen po vybaleni sprchoveho koutu kam se co ma pripojit. Pribaleny transformator nevypada jako bezpecny pro montaz kdekoli v prostoru za koutem nebo pod nim pod vanickou ani nad stropnim vikem kde je umisten ventilatorek s reproduktorem a svetlem. Vse je vlastne napajeno 12V bezpecnym napetim, jen me zustava rozum stat nad tim co vyrobce opomonul uvest  v montaznim manualu co se tyce mechanickeho upevneni vlastniho transformatork u. Tak i ja mam dotaz kam s tim trafem, a co s tim vodicem 4mm, kam jej pripojit? V prostoru pod vanickou jez je akrylatova se nachazi kovovy ram se stelovacima nozickama pro dorovnani koutu na podlaze. V dobre uvaze jsem predpokladal ze na tomto ramu najdu jisty pripojovaci bod pro pospojeni teto nezive casti i kdyz je schovana a v normalnim provozu neni mozne se ji dotknout. Po tomto celem zjisteni vubec pochybuji jak mohl vyrobce tento produkt u nas v CR prodavat a nadale prodava, vsude na strankach se doctete o ruznych certifikatech ale asi se casem vse konstrukce zmenilo a certifikace je v tomto case neplatna. Jde tu prece o nase zdravi, jak je mozne toto v dnesni dobe trpet, na tohle ani nemuzu zadat revizi, to prece nevyhovuje. Nezbejva nez jeste kontaktovat vyrobce a dany vyrobek z duvodu nedokonale elektroinstala ce reklamovat a pozadovat vraceni penez, nestalo to malo cca 20000 kc a to jsem si myslel ze to nebudu muset slozite resit a ze vse pujde hladce. Pratele co myslite? Da se s tim jeste neco rozumneho udelat, vsak to bych snad ani nemel nic delat, protoze zasahovat do konstrukce nesmim z duvodu zaruky ale co normy, ty se staveji na zadni !! Mejte se, Karel

Potřebuji zapojit sprchový kout.
V návodu na instalaci píšou:
bez ohledu na příkon boxu musí vést k tomuto samostatný přívod o minimálním průřezu 0,5 mm měděného vodiče vyvedený v prostoru za boxem v podobě vodotěsné krabice pro pevné spojení ve výšce 1870-1970mm.

Když jsem to vybalil z krabice tak tam bylo trafo se šňůrou a na konci byla vydlice do zásuvky, z trafa pak vycházejí konektory na připojení  blbostí co jsou na sprchovém koutě, z trafa je vyveden ještě zeleno/žlutý kabel.

To mám jako za boxem zhotovit zásuvku a do ní to zapojit ? To by ale bylo v zóně 1 a tam být zásuvka nesmí.

Kam mám schovat trafo ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
charlie classic
« Odpověď #6 kdy: 22.08.2007, 12:17 »

Zdravim vsechny, hlasim se zpet  Mrknutí Odhodlal jsem se zvednout telefon a kontaktovat vyrobce sprchoveho koutu, pripominam ze se jednalo o typ SCANDINAVIA 2802 bez parniho vyrobniku, jen s radiem a svetelkama. Firma Sanipro ktera  ma tento kout ve sve nabidce na svych strankach uvadi jakousi spolupraci s firmou Roltechnik, ktera je na vsech odkazech co se servisu a objednavek tyce. Jedna se v podstate o jakysi obchodni nazev sprchovych koutu urcene pro distribuci do BauHousů apod. marketu, kde je cena stlacena a mnozi z vas jste to i na kvalite vyrobku mozna poznali. Dovolal jsem se tedy servisakovi, technikovi s Roltechniku a sdelil mu sve dotazy ohledne umisteni transformatoru a privedeni pospojovaciho vodice k nezivym castem sprch. koutu.

Pospojeni: konkretni svorkovnice na kovove konstrukci pro pripojeni neni, tak ze na radu technika prej je potreba vyvrtat dirku do jedne z noh kovoveho ramu a pospojeni provest timto zpusobem ( sroubek M6 s matickou a okem na privod 4mm vodice pospojeni). Na dotaz ze je to zasah do konstrukce jsem upozornil ze toto je asi nespravny zpusob tzv. system DODO jak sme byli nekteri zvykli uz za dob skodovek. No asi to neni potreba tak nutne pospojovat, ale tento zpusob mi byl schvalen a ze se tim urcite nic nezkazi. Dobra tedy, timto vim kam pripojim privodni vodic pospojeni  Kroutím očima

Transformator: Na dotaz kam s trafem, kde ho pridelat apod. me bylo napovezeno ze odborne montazni firmy jej montuji nahoru do prostoru nad sprchovym koutem, volne jen polozi a je to hotovo. Namital jsem na vlhkost a ze to trafo na sobe nema zadne patricne znacky dvojiteho kryti atd. Ani tento zpusob neni tim idealnim, tak ze jsem s technikem dohodl ze nejlepe by bylo trafo umistit uplne mimo koupelnu nebo je tu jeste jedna moznost a to do nejake vodotesne krabice za sprchovy kout s patricnou davkou kryti aspon IP 56 pridelanou na zed. Zminovany vyvod z trafa ten zlutozelenej vodic s okem je pry pripojen na jadro (EI plechy) transformatoru a tento vyvod taktez mam spojit spolecne s ramem pod vanickou kde jest jiz privod pospojeni. Jistota je jistota. Chranic je jasnej. A co se tyce certifikace celeho toho sprchoveho koutu.... pratele divte se  Šok Transformator prosel atestem z duvodu ze na sobe nema zadne znaceni apod. pry v Hradci Kralove, tak aspon v necem teda mame jistotu. Jeho kostrukce je samo ze oddelena, primar a sekundar ma kazdy svou civku... Tot asi vse, doufam ze jsem Vam ostatnim do toho trochu rozumu pridal a pokud si nevite ani ted rady tak radeji tento sprchac vratte nebo do nej alektiku vubec netahejte. Zvazte situaci a radeji se poradte s reviznim technikem a v pripade montaze firmou vzdy vyzaduje revizi a budte si u toho, namitejte, pripadne sveho revizniho technika dodeje. Majte sa, Charlie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.08.2007, 21:21 »

Podobný problém řeším. Firma Roltechnik má vydané prohlášení o shodě s NV 18 a 17. Na konkrétní dotaz ohledně zapojení odpověděli, že se zapojí do krabice. Po žádosti o upřesnění jak při zapojení dodržet platnou ČSN 33 2000-7-71 však dosud neodpověděli. Sprchový kout je standartně dodáván se šňůrou asi 1,5m dlouhou s vidlicí 250V/16A. Zřejmě tyto sprchové boxy neprošly vůbec elektrotechnic kou zkušebnou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
marwik
« Odpověď #8 kdy: 29.08.2008, 13:25 »

Jen pro úplnost - i když téma je strašně staré...už je vše v pořádku, firma měla prý "návštěvu" z obchodní inspekce a vše je uvedeno do pořádku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Nevíte jaké je ochrané pásmo pro bazény pod vedením nn?
 Jak uzemnit plastovou vanu?
 Mohu umístit reproduktor nad vanu?
 Kam umístit zásuvku pro holicí strojek, když není kam?
 Lze použít ve sprše infrazářič?
 Je v pořádku odpojené ochranné pospojování v koupeném bytě?
 Je opravdu nutné uzemnit vanu?
 Jak správně zabezpečit jezírko chráničem?
 Proč zabezpečovat jezírko chráničem? Není to zbytečné?
 Jaké je potřeba vedení pro přívod k bazénovému čerpadlu?
 Je zapotřebí fíčka pro přívod k nautile ve studni?
 Jak odstranit napeti na vodovodni baterii ve sprse?
 Jaké je umisteni zasuvek pro susicku a pracku v koupelne?
 Jaký typ trafa použít pro LED u bazénu?
 Kam a jak umístit zásuvku v koupelně?
 Jaký mám použít ventilátor do dřevěného stropu v koupelně?
 Kde najít příčinu nepatrného probíjení bazénu?
 Mohou být svítidla 12V v koupelně včetně trafa?
 Co ještě může u bazénu způsobovat rozdíl napětí cca 2V?
 Jaké je umístění ventilátoru v koupelně přímo nad vanou?
 V akej vzdialenosti môžem osadiť vodovod od rozvadzača ?
 Za jakých podmínek lze umístit poj. skříň na záchodě v prostoru stoupaček?
 Proč nám probíjí akvarijní osvětlení?
 Mám pospojené baterie propojit s PEN v rozvaděči?
 Jsou bezpečnostní zóny v kuchyni stejně jako v koupelně?
 Lze umístit ventilátor ve sprše?
 Jaký mám použít stupeň krytí svítidla nad umyvadlem na WC?
 Može byť vodovodné potrubie v rozvádzači?
 Může být v koupelně vypínač pro světlo nad umyvadlem?
 Může být teplovodní topení v rozvodně nn?
 Jaká elektrická zařízení mohou být v bazénu ?
 Musí mít hydromasážní vana samostatný přívod a svůj proudový chránič?
 Bude u vaničky umístěné v prostoru bez spotřebičů třeba uzemnění?
 Nemusí být náhodou zárubně dveří koupelny také uzemněny?
 Je u bazénu nutná nad vypínačem a zásuvkou stříška?
 Lze nainstalovat osvětení na 230V do zahradního skleníku?
 Jaký zvolit zdroj pro 12V. osvětlení nad vanou?
 privátní bazén a elektrika?
 Jaký kabel zvolit pro napojení světlo v bazénu (průřez + typ)?
 Jak jistit světelný okruh pro nerezový bazén na zahradě?
 Jaké je bezpečné napětí v bazénu?
 Mohu se bezpečně koupat v bazénu s předřazeným proudovým chráničem 30mA?
 Máte někdo zkušenost s revizí spotřebičů používaných v akvaristice?
 Jaká je dle normy povolená vzdálenost spotřebiče na 230V od zastřešeného bazénu?
 Čím může vznikat jemné brnění při dotyku země při stání v bazénu?
 Kde umístit šachtu pro filtraci zahradního bazénu?
 Je bezpečné zapojit venkovní nafukovací vířivku bez proudového chrániče?
 Jak správně uložit zemnicí pásek u bazénu?
 Je nutný prúdový chránič na bazénové 12V LED svetlá?
 Smí být bazénová filtrace vedle bazénu v zemi?
 Co vše v koupelně pospojovat?
 Mohou být v koupelně umístěny rozbočné krabice?
 Jak zapojit el. instalaci v koupelně?
 Kolik a jakých spotřebičů mohu v koupelně připojit na společný obvod?
 Je nutné, aby topný žebřík v koupelně s topnou tyčí měl samostatnou zásuvku?
 Jaké má být bezpečné osvětlení nad umyvadlem?
 Jak připojit skříňku v koupelně na hnědý, modrý a zelený?
 Může být pračka umístěna v zoně 2 (v koupelně)?
 Je možné zapojit elektrokotel v koupelne nad vanu v zone 0?
 Kde moze byt zasuvka v blizkosti drezu?
 Je možné zapojiť bojler umiestnený v kúpelni na spínacie hodiny v zásuvke?
 Aký ističochránič (s akou charakteristikou) použiť na zásuvky v kúpeľni?
 Může se koupelna připojit 4 (5) žilovým kabelem?
 V jaké výšce mohu umístit vypínač u umyvadla?
 Může být světlo naproti sprše?
 Může být přímotop umístěn vedle umyvadla?
 Jak mám jako údržbář reagovat na průtokový ohřívač ve sprše?
 Vyhovuje normě zásuvka v blízkosti kuchyňského dřezu?
 Nakolik jsou nebezpečné spotřebiče v koupelně?
 Musí být v koupelně skutečně samostatný zásuvkový obvod?
 Jak blízko může být kombinovaný otopný žebřík od vany?
 Je možné vodiče PE propojit pod vanou nebo opravdu musí být krabice na stěně?
 Opravdu je nutné použít v koupelně zásuvky s IP44?
 Lze použít průtokový ohřívač na dřezovou baterii do koupelny?
 Co vše musí být připojeno na ochranné pospojování v koupelně?
 Lze instalovat vodovodní baterii s el. ohřevem do sprchového koutu?
 Proč nemohu mít 230V bodovky nad sprcháčem v koupelně?
 Je infrazářič s krytím IP24 vhodný také do koupelny?
 Musím v koupelně pospojit bojler, když je připojen plastem a není tam Cu vodič?
 Lze připojit topnou tyč s pevný vývodem v zóně 2?
 Lze zásuvku umístit přes roh nad umývací zónou?
 Za jakých okolností by šel umístit topný žebřík do zóny 2?
 Může být sušička prádla v koupelně v zóně 2?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.085 sekund, 24 dotazů.