Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Může být bojler (AEG - 120l) umístěn nad vanou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být bojler (AEG - 120l) umístěn nad vanou?  (Přečteno 17939 krát)
Petr Přikryl
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 14.05.2007, 09:19 »

Bojler nad vanou je asi problém. Norma ho při splnění určitých požadavků (krytí) povoluje, ale stačí jedno sundání spodního "deklu" a je po krytí. Takže můj názor :norma nenorma bojler nad vanu nepatří - z přípojovacího kabelu se stane věšáček, problém vypínače a vůbec připojení takového bojleru apod... !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #19 kdy: 15.05.2007, 12:02 »

To Jiljí: Pana nevyžadujete, osobo se vám nelíbí, tak co takhle soudruhu? Je to staré a osvědčené oslovení a vzhledem k našemu věku jsme na něj i zvyklí, no ne ? Smích  To byl fór a pokus o uvolnění dusné atmosféry.  Úsměv
Co se týká vašeho sporu s panem Karvánkem - ani já nevěřím, že se tak jmenujete. Ne proto, že by takové jméno bylo nezvyklé (ostatně mé také není tuctové, že?  Mrknutí). To, že se jedná pouze o váš "nick",  usuzuji z jedné prosté skutečnosti: Nikdo by se zde nezaregistrova l pouze příjmením, ale celým jménem tedy i s křestním jménem. Ale to je vedlejší - je to vaše věc.

A co se týká tématu bojleru: Norma na koupelny, jinde velmi přísná, je v této otázce hodně benevolentní! Nejen že nezakazuje bojler přímo nad vanou, ona pro něj nevyžaduje ani proudový chránič!! Podle mne je to trestuhodné. ... přeji pane Jiljí a nečertěte se, tady je o něco více zvykem nevystupovat anonymně - budí to větší důvěru. Osobně nechápu tu zarputilost národa vystupovat všude zásadně anonymně - tak nějak pro jistotu. A pak se divíme, že nám furt vládně někdo, kdo se nám nelíbí.  Úsměv To jsem odbočil, omlouvám se za to.
 
Takže má odpověď tazateli je:
Ano může za podmínky předepsaného krytí, ale osobně vám to velmi tvrdě nedoporučuji. Jako projektant bych ho tam nenavrhnul a sám bych si v životě do vany el. bojler taky necpal! A to i kdybych si ho měl dát na záchod nebo třeba do kuchyně.
Jinými slovy: Naprosto se ztotožňuji s názorem Petra Přikryla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Václav Paleček
« Odpověď #20 kdy: 17.05.2007, 15:56 »

,
četl jsem tuto diskuzi a mám pocit, že bojler nad vanu už nikdy !!
 Smutek  Smutek  Smutek
Prosím vás o posouzení situace „u nás v koupelně“
1/ chtěl jsem bojler  - tak jsem koupil - DRAŽICEOKHE 125 (další info dole)
elektrické krytí IP 45 umožňuje umístění ohřívače do zóny 1 dle ČSN 33 2000-7-701
2/ chtěl jsem zapojit a nainstalovat bojler – tak jsem pozval elektrikáře a instalatérskou firmu,
Bojler byl nainstalován nad vanu (koupelna – výška stropu 3,10m).
Horní hrana boj. 0,15m pod stropem a dolní hrana boj. 1,9m nad podlahou (1,8m nad vanou)
Hrana vany 20cm od stěny kde je namontován boj.
Koupelna je chráněna proudovým chráničem.

Závěr – mám reklamovat zapojení bojleru nad vanu u elektrikáře ??
 Pláč  Pláč  Pláč
Paleček
Praha 5


http://www.elektromedia.cz/zbozi/bile_zbozi/ohrivace_vody/drazice/okhe125

DRAŽICEOKHE 125
Objem: 125 litrů  Příkon: 2000 W  Ukazatel teploty: ano  Výška: 105,2 cm  Šířka: 52,0 cm  Záruka: 24 měsíců * elektrické akumulační ohřívače, určené pro zavěšení na zeď,
o objemech 125 litrů
* pracovní poloha ? svislá (zavěšený na zdi)
* ohřev zajišťuje keramické topné těleso, ovladáné provozním termostatem
a jištěné bezpečnostním termostatem (tepelnou pojistkou)
* teplotní rozsah 0-80 °C.
* připojovací napětí 1-PE-N/AC 230 V/50 Hz
* elektrické krytí IP 45 umožňuje umístění ohřívače do zóny 1 dle ČSN 33 2000-7-701
* Silná polyuretanová izolace (průměrně 55 mm),  velmi nizké tepelné
ztráty
* atraktivní design
* volitelná výška závěsů
* regulace svislosti ohřívače
* zablokování nastavené teploty
* jmenovitý přetlak 0,6 MPa
* příkon 2000 W
* doba ohřevu el. energie z 10 stupňů Celsia na 60 stupňů Celsia:
3,8 hod.
* využití: příprava TUV v objektech s možností využití nízkého tarifu
elektrické energie (nízký tarif)
* příslušenství: pojistný ventil
* výbava na přání: cirkulační vstup, Topné těleso s výkonem 4 kW a
zapojenim 3 PE-N 400 V/50 Hz
* rozměry (v x š): 105,2 x 52 cm
* max. hmotnost bez vody 58 kg
 Pláč  Pláč  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Paleček
« Odpověď #21 kdy: 17.05.2007, 16:05 »

dodatek

bojler je funkční (už 2 měsíce) a doma je spokojenost

Václav Paleček
Praha
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #22 kdy: 17.05.2007, 20:47 »

Bojler IP45 může být v zóně 1 dle ČSN 33 2000-7-701 !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.022 sekund, 22 dotazů.