Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jak správně umístit bytový rozvaděč?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak správně umístit bytový rozvaděč?  (Přečteno 47610 krát)
Supuna
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.03.2007, 12:04 »

Budu instalovat podružný rozvaděč domovní, plastový, pro 18 modulů, průhledné plastové víko  na povrch, do haly v bytě, rozvaděč nelze zapustit do stěny. Jaké jsou minimální vzdálenosti odstupu tělesa rozvaděče například ode dveří? Jaká je minimální a maximální poloha rozvaděče od stropu, nebo podlahy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.03.2007, 13:13 »

Opakovaný dotaz!! Všechno se už řešilo, naposledy v http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,4323.0.html
Před zadáním dotazu si laskavě přečtěte pravidla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #2 kdy: 16.03.2007, 16:08 »

To Supuna: V prvé řadě se slušný člověk představí, když někam vejde. V druhé řadě vy nemáte sám cokoliv elektrického instalovat, snad s výjimkou stolní lampičky. V třetí řadě instalování rozvaděčů patří mezi vyhrazené činnosti a nemůže je provádět každý a to ani sám sobě sám. A v poslední řadě, pokud bude váš rozvaděč instalovat osoba, která je k této činnosti oprávněná, tak tyto věci zná a protože vy se na to ptáte, vyplývá mi z toho, že tou osobou nejste. Nechte pro Boha tyto věci na odborníkovi, nebo vás omrzel život či zdraví?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 16.03.2007, 17:16 »

Tak, tak! Kolega Fasulis má naprostou pravdu. Připadá mi to tak, že až jednou zpoplatní veškeré lékařské zákroky, tak si lidi budou doma sami vyndavat slepé střevo. HROZNÉ!!! Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
XRM
« Odpověď #4 kdy: 03.05.2007, 16:57 »

Se mi libi, jak sou tady straslivy odbornici, kteri z prumerneho cloveka delaj debila. Ono se totiz povede, ze ta Vase osoba znala vyhlasky, pripoji fazi na kolik a pak se jeste divi, ze ho poslu do ..... kdyz chce zaplatit. Panove, elektrikar s firmou, kterej mi udelal tohle, letel z bytu jak draha a radeji sem si ty zasuvky a vypinace zapojil i se svym chemickym vzdelanim. Aspon mam jistotu ze se zabiju sam a ne s pomoci odbornika.

A co se podivat na dotaz takhle....pan doma seka drazky pro elektrikare a zapomnel se zeptat jak vysoko ma zasekat ten rozvadec, aby to bylo spravne a aby ten odbornik az prijde ho nepeskoval.  Škleb

P.S. ..V posledni dobe si nejsem jistej ani diagnozama doktoru...nekd y je opravdu lepsi se lecit sam.... Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #5 kdy: 03.05.2007, 20:54 »

TO: XRM > se mi zase nelíbí, že se ani nepředstavíš a nepoužíváš diakritiku.

Kdo nakupuje služby u melouchářů, může se dočkat problémů, je to jako nákup levného zboží na tržišti.
Elektrikář, který pracuje dle projektu a svojí práci nechá zkontrolovat revizním technikem, určitě nemůže předat nebezpečnou instalaci. Nikdo ho nemusí vyhazovat a může požadovat oprávněnou odměnu.  Úsměv
Každý se můžeme svobodně rozhodnout jakou cestu si vybereme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mirek Kuneš
« Odpověď #6 kdy: 04.05.2007, 00:33 »

Víte, ono to s tím domácím kutilstvím není tak jednoduché. Není kutil jako kutil. Máte lidi, který se do všeho vrtaj a tím ohrožujou životy svoje i ostatních. Ale také jsou ještě mezi námi lidé, kterým práce dělá radost. Než něco začnou dělat, tak si zjistí, jak se to dělá správně. Práci pak udělají mnohem kvalitněji i bezpečněji, než nějaký profík, kterého rutina přiměla věci flákat.

Proto si myslím, že ta negativní reakce na nevinný dotaz pana Supuny není na místě. Měl nejprve hledat, než se zeptal, ale to je problém snad všech odborných diskusních fór.

Omlouvám se za tento příspěvek mimo téma, předpokládám, že na téma kutilství se tu již také diskutovalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 04.05.2007, 10:26 »

Ve svém oboru jsem se opakovaně setkal s tím, že lidi, kteří na to měli všechny předpoklady (vysokoškolské vzdělání v oboru atd. atd.),  udělali takový blbosti, že žasnu, jak je to vůbec mohlo napadnout. Takže nikdy neříkám nikdy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #8 kdy: 04.05.2007, 11:26 »

To Kuneš: Jistě můžete mít  pravdu, ale taky nemusíte. Toto dilema "radit či neradit" tady řešíme už dlouho a asi se stejným výsledkem jako Shakespeare ve svém Králi Learovi.  Úsměv

V našich diskusích jsme se dohodli:

Radit laikům v případě, že je předpoklad, že se jedná o maličkost, drobnost či něco podobného, kde při dodržení odborné rady je předpoklad, že dotyčný neudělá fatální chybu vůči bezpečnosti.

Neradit laikům, když jde o dotaz naprostého laika, jenž se ale chystá udělat si svépomocí a pomocí internetu kompletní elektroinstala ci! A tohle je přesně ten případ. Nejde o to, kde si tazatel vyseká prostor pro rozvaděč, jde o to, že nezůstane u díry u rozvaděče, ale je předpoklad, že zbytek už si natahá a zapojí sám, ačkoliv jde o laika. Neporadit mu je v jeho zájmu, ne v našem.

Byl tu případ, kdy se tady jeden pouštěl do kompletního návrhu osvětlení výrobní haly a ptal se tu na takové věci jako je jak rozdělit světelné obvody, jak je jistit, jak a jestli vůbec.
Nezlobte se, takovým já neradím, takové raději odradím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
XRM
« Odpověď #9 kdy: 09.05.2007, 20:04 »

TO: Milan Karvanek
To se vam libit sice nemusi, ale to je internet. Vsude na netu vystupuju jako XRM a je to jako me druhe jmeno. Diakritika je sice fajn, ale ke kompum se moc nehodi..:=)) Snad jen pro forum piseme spravne cesky. Nebudte mamut, uz je po nich. Škleb
Toho koho jsem si pozval nebyl zadnej kutil Tim ale OSVC, mimochodem jak koukam, jako vy. Treba jste zrovna takovej ignorant jako ten muj elektrikar, treba jste profik. Verte mi, ze zlatejch stranek se to nepozna. Skoda ze nemate cech, kam bych ho napraskal.
A jak pisou dalsi kolegove, neni kutil jako kutil.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 09.05.2007, 20:39 »

To XRM: diakritika se nehodí k mobilním telefonum. O kompech to slyším poprvé. Mě těší jen to, že na nějakého "ix er ema",  se tu hned zapomene a hnuj který z něho vypadl bude brzy vykydán, ale na odborníky, jakými jsou Karvánek, Fasulis, Beláň, Hasala, Doležal, Kořínek a další, tu jen tak někdo nezapomene a všichni se na ně budou nadále obracet se svými problémy a dotazy s respektem a poklonou jejich vědomostem a zkušenostem, o které se tu s nimi rádi a zadarmo podělí.
Když se člověk nedokáže představit svým jménem, je u mě mrtvý blb. Hněv


TÍMTO JSEM V DISKUSÍCH PŘESTAL ODPOVÍDAT ANONYMUM.  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 09.05.2007, 21:56 »

Tak, tak! Kolega Fasulis má naprostou pravdu. Připadá mi to tak, že až jednou zpoplatní veškeré lékařské zákroky, tak si lidi budou doma sami vyndavat slepé střevo. HROZNÉ!!! Zlej

No pokud k tomu cloveku co se ptal na rozvadec prisel takovy expert elektrikar jako byl muj byvaly obvodak doktor... Tak se nedivim ze hleda radsi na foru.

Dneska uz to doslo do stadia, ze pokud chce clovek zit tak si musi v odborne literature a na internetu nastudovat co nejvic o sve nemoci a pak po navratu z ordinace a lekarny domu jeste cist pribalove letaky a konzultovat s MERCK indexem. Jinak se obcas docka takoveho hezkeho prekvapeni jako anafylakticky sok u manzelky kvuli leku o kterem mela v karte jasne uvedene, ze je na nej alergicka, takze ji pani doktorka predepsala to same, ale od jineho vyrobce a pod jinym nazvem...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #12 kdy: 09.05.2007, 22:40 »

Citace
V prvé řadě se slušný člověk představí, když někam vejde. V druhé řadě vy nemáte sám cokoliv elektrického instalovat, snad s výjimkou stolní lampičky.

Prominte pane kolego, nechci se Vas nijak dotknout (uz jsem asi na tomto serveru veden pro sve nazory za kacire ),  ale pokud se zde diskutuje na tema "jak zvysit prestiz stavu" tak tomu Vase vyroky neodpovidaji. Host se KONKRETNE zeptal (mne se take manzelka neptala na normy ,  kdyz "rozmistila" zasuvky a svetla ...) a byl "sprdnut". Nevim nevim, co si o nas elektrikarich pomysli. Bud mu poradim, nebo nereaguji. Nebo se chcete za kazdou cenu zviditelnit ? Omlouvam se, jestli jsem Vas urazil, ale nemam  prava Vam tuto zpravu poslat neverejne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #13 kdy: 10.05.2007, 11:11 »

To Rajmont: Protože jste mne citoval, předpokládám, že váš poslední přípspěvek je adresován mi.
Dovolte mi tedy pár poznámek:
1) Neveřejně mi můžete kdykoliv říci cokoli a to buď přes "messengera",  jež funguje přímo na Elektrice.cz anebo ještě jednodušeji na můj mejl, který je veřejně přístupný na mých osobních údajích - zobrazí se po kliknutí na mém jméně.
2) Jestli mé výroky snižují prestiž stavu Elektro nebo jej zvyšují si netroufám ani náhodou odhadovat, ale pravda bude zřejmě velice prostá - prestiži stavu elektro budou mé výroky zřejmě naprosto ukradené a to je dobře.  Úsměv
3) Těchto diskusí se účastním, stejně jako všichni ostatní, naprosto dobrovolně a snažím se zde říci pouze můj názor - NIC VÍCE ani MÉŇE. Své názory jsem zde nikdy nikomu nevnucoval ani je neoznačoval za jedinečné či svaté, spíš naopak.
4) Co se týká mého názoru na rady laikům, zastávám názor, že radit se má "odsaď pocaď",   tak jak jsem napsal ve svém předchozím příspěvku - když se někdo chystá na celkovou elektroinstala ci svépomocí a vidím z dotazu, že je naprostý laik, tak mu poradím jediné: ať to sám nedělá ať to přenechá odborníkům - toť vše. Vy si mu raďte, co chcete. Nikdo vám v tom nebrání.

To XRM: Ad diakritika
No nevím, dnes se veškerá psaná komunikace od administrativy až po krásnou literaturu tvoří na compech. Nevím jak by se vám četla kniha bez diakritiky. Taky nevím, co by mi zákazník řekl, kdybych napsal technickou zprávu bez diakritiky s argumentem, že se to jaksi ke kompům nehodí. Tady je to totéž.
Psaní bez diakritiky je veliký NEŠVAR, který měl svůj původ a také opodstatnění v době prvních PC, kdy ještě neexistovaly české fonty a to už je hrozně dávno. Dnes už je to jen a jen šlendrián a LENOST dotyčných tedy i vaše, nic víc. Psaný text bez diakritiky se hrozně špatně čte a przní ČESKÝ JAZYK.
Toť pouze můj názor, který nikomu nevnucuji. Máte svaté právo vyjadřovat se jak chcete a jak dovedete. A já mám zase právo se takové komunikace neúčastnit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Ivo Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 11.05.2007, 13:22 »

. Jsem také laik, ale řek bych, že na otázky, které byly položeny není snad problém odpovědět. Jedná se o všeobecný dotaz, kdy k montáži jen samotného rozvaděče nemusím být přeci ještě elektrikář. Třeba si to chce ten člověk jen připravit a poté nainstalovat elektrikářem.  K čemu poté tohle forum vlastně slouží, když děláte drahoty s tak obyčejnou věcí, jako je díra na rozvaděč  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #15 kdy: 11.05.2007, 13:36 »

To Ivo novák: Uvědomte si, prosím, že odborníci, kteří odpovídají na dotazy laiků, se pohybují tak trochu po tenkém ledě. Rádce zde uvádí svou kompletní a ověřenou identitu, a teď si představte, že k některé odpovědi "zapomene" dodat obecnou omáčku, že elektroinstala ci musí provádět osoba s příslušnou kvalifikací, o výchozí revizi, a že odpověď je jen informativní, protože z otázky nevyplývají některé konkrétní okolnosti. Tazateli nebo někomu z jeho rodiny to ublíží, něco vyhoří apod. a co poradí šikovný právník? Svezte se na tom čověku, který vám tak "blbě" poradil, abyste si to nainstaloval sám... a dotáhne to do důsledků. Rádci to může přinést pár zbytečných starostí navíc, jak se říká za dobrotu... Proto jsou ověření členové clusteru při odpovídání velmi a hodně opatrní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Ivo Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 11.05.2007, 13:52 »

To Ivo novák: Uvědomte si, prosím, že odborníci, kteří odpovídají na dotazy laiků, se pohybují tak trochu po tenkém ledě. Rádce zde uvádí svou kompletní a ověřenou identitu, a teď si představte, že k některé odpovědi "zapomene" dodat obecnou omáčku, že elektroinstala ci musí provádět osoba s příslušnou kvalifikací, o výchozí revizi, a že odpověď je jen informativní, protože z otázky nevyplývají některé konkrétní okolnosti. Tazateli nebo někomu z jeho rodiny to ublíží, něco vyhoří apod. a co poradí šikovný právník? Svezte se na tom čověku, který vám tak "blbě" poradil, abyste si to nainstaloval sám... a dotáhne to do důsledků. Rádci to může přinést pár zbytečných starostí navíc, jak se říká za dobrotu... Proto jsou ověření členové clusteru při odpovídání velmi a hodně opatrní.

Neviděl bych to určitě tak černě při našem soudnictví. Byla by to zřejmě otázka dokazování, ale pochybuji, že by někdo mohl klást někomu za vinu, že špatně poradil. To je přehnané tvrzení. To by zcela jistě neměl šanci uspět. Fórum přeci není psáno v tom duchu, že si to mám udělat sám. Je to jen odpověď na otázku. To asi nebude ten problém, proč jsou někteří tak skoupí na informace. A jen k tomuto tématu. Když si otevřu váš horní  odkaz, tak se vlastně dovím, že k uvedené instalaci není žádná norma. A odpověď ostatních je jen zahalena do tajů. Stačilo  1 větou odpovědět, ale to by se muselo asi chtít a ne neustále popisovat, jak to musí provádět  odborník. Díru na krabici si ten člověk snad udělat může sám ne ? Souhlasím s tím, že elektrika je svinstvo a ne každý by se měl v něčem takovém vrtat, ale zase není třeba z cela banálních věcí dělat vědu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #17 kdy: 11.05.2007, 16:47 »

To Novák:
Obecně máte pravdu, a já určitě nejsem skoupý na slovíčko. Můžete si to ověřit u mých dřívějších příspěvků. Jednou jsem tu dotyčnému tazateli dokonce spočítal kolik ho bude asi stát celá přípojka včetně rekonstrukce elektroinstala ce - a že to zabere nějákou hodinku i lidem, co se v branži pohybují, je nasnadě.
Prosil bych proto, abyste, než někoho začnete soudit, vzal v potaz i další desítky zdejších diskusí. Každý, a to i takoví darebáci, jako jsme my tady,  má přece nárok na zohlednění polehčujících okolností.  Úsměv Nemám pravdu?

Samozřejmě máte pravdu, že není problém dotyčnému tazateli této diskuse jednou větou odpovědět. Mohl tak učinit kdokoliv, i vy. Toto je přece svobodný virtuální svět, kde každý může sdělovat své názory k danému tématu.

Za sebe (za nikoho jiného) vám vysvětlím ještě jednou proč jsem tak v tomto případě neučinil. Sledujte prosím můj tok myšlenek. Úsměv
1) Z dotazu tazatele je jednoznačně zřejmé, že je elektrotechnic ký laik.
2) Tento laik si chce vysekat díru na rozvaděč - doslova píše: "Budu instalovat rozvaděč - 18 modulů"
3) Kdyby jenom sekal a zbytek mu dělal odborník, myslíte, že by mu ten odborník neřekl - kde má "tesař" učinit díru? Já myslím, že určitě.
4) Z toho jsem vydedukoval, že s největší pravděpodobnos tí dotyčný laik provádí a to prosím bez jakéhokoliv odborného dozoru (všimněte si - o nějákém projektu ani vůbec nehovořím) sám nejen instalaci rozvaděče, ale celou elektroinstala ci! Na tu se neptal, protože tu přece zná každý - černý modrý a zeleno/žlutý vodič umí natáhnout k zásuvce přeci každý.
5) Jako první reakci jsem proto uvedl, že ode mě se rady nedočká a to právě z důvodů, které jsem uvedl.
6) Dotyčný se vícekrát už neozval, aby tyto spekulace popřel.
7) Z toho usuzuji, že mé spekulace byly pravdivé.
Super! Nikdo nebrání vám, abyste zde komukoliv radil cokoliv.

Toto je normální internetové diskusní FÓRUM, žádná poradna. Moderátor má jen pár podmínek, o které prosí v záhlaví, a kteréžto ani ony někteří nedodržují. Webmaster si proto vyhrazuje právo příspěvky dle své libovůle mazat. Nic více, nic méně.
...  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Poradíte mi se vzdáleností zásuvky bojleru od WC?
 Kam umístit proudový chránič pro koupelnu?
 Musí být na světla v koupelně přes chránič?
 Jak zapojit proudový chránič OFI 40?
 Musí být boiler připojen přes vypínač?
 Jaké je správné zapojení proudového chrániče?
 Regulace derivacniho dynama
 Jak je nejvhodnejsi zapojit 3f asynchroni motor na ventilator 1.5 kv?
 Hledám schema pro schodistove zapojeni 3 vypinacu
 Kde naleznu značení vypínačů?
 Na koho se mám obrátit, když potřebujeme ochranu el. napětí?
 Do jaké hloubky se ukládá přívodní kabel?
 Jak připojit ochranný vodič ke svítidlu pokud pro něj není žádná svorka?
 Jak připojím lampu k vývodu ve zdi pokud má lampa vidlici do zásuvky?
 Jaký potřebuji přívodní kabel k elektrické troubě?
 Mohu vést 2m vedení nn v krku společně s telefonem a televizní anténou?
 Poradi mi niekto ako zapojit 2 schodistove vypinace s 2 svetlami?
 Je nějaký předpis jak má být zásuvka na krabičku namontována?
 Je takto možno uspořádat instalaci pro kuchyň?
 Ověřte prosím mou znalost zapojení proudového chrániče ...
 Mohu kabely CYKY 3x2,5 volně vložit mezi neomítnutou zeď a dřevěnou stěnu?
 Jak zapojit dvoufazovou sklokeramickou desku na trojfazovy vypinac?
 Mozu sa pripojit zasuvky s jednou zasuvkou v kupelni na jeden prudovy chranic?
 Mozem pod drezom umiestnit zasuvku pre umyvacku riadu?
 Poradíte mi se zapojením rozbočovače TV signálu?
 Poradite mi zapojeni dvou svitidel do jedne cokolady?
 Jak spojit AL s CU vodiče různých průřezů?
 Jak mám připojit ventilátor do koupelny?
 Jak zapojit pohybové čidlo s nástěnným světlem?
 Jak propojit vidlici 5krát se strojem, který nemá zapojen N?
 Jak zapojím dva okruhy na dva vypínače?
 Jak zapojit světlo s dvěma černými a jedním zelenožlutým vodičem?
 Jak zapojit světlo ovládané z více míst?
 Jak propojit dvoj vypinac pro ovladani světla a ventilatoru?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Může pulzní odběr ovlivnit přesnost měření elektroměru?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Je možné umístit rozvaděč do šatny?
 Jaké používáte bytové rozvodnice?
 Jak přístupné/nepřístupné může být umístění bytového rozvaděče?
 Musí být HDS zaplombovaná a kdo je za to zodpovědný?
 Jak srovnat zateplení domku s rozvaděčem?
 Lze osadit prázdný podružný rozvaděč nebo jej musím koupit již sestavený?
 Jak vysoko umístit podružný rozvaděč který bude na chodbě?
 Moze byt polystyren okolo domoveho rozvadzaca?
 Může být náhrada domovní rozvodnice "dírou ve zdi"?
 Jakou si vybrat zásuvkovou rozvodnici 230V/400V do domácí dílny?
 Je možné použít dvě skříně s jističi v jedné domácnosti?
 Opravdu potřebuji tovární rozvaděč?
 Musí být pojistková skříň ještě mezi rozvaděčem před domem a nachodbě?
 Jaky zvolit venkovni rozvadec pro dva elektromery?
 Mohou být jističe umístěny v koupelně?
 Mohu na elektroměrovou desku umístit ještě zásuvku 400V/32A?
 Který předpis hovoří o volném prostoru před rozvaděčem?
 Mohu instalovat jističovou skříň nad radiátor?
 Jak daleko může být domácí hlavní rozvaděč instalován od vodoměru?
 Mohu zhotovit před rozváděčem dodatečný umělý schod ?
 V jaké výšce musí být rozvaděče, když jsou v záplavové oblasti?
  Je možné umístit domovní rozváděč na hranici schodů?
 Musí být rozvodná skřín na chodbě BD zajištěna proti otevření?
 Je volně pohozený rozvaděč v pořádku?
 Je možné přesunutí rozvaděče z chodby do garáže?
 S kterou normou je umístění bytového rozvaděče hned pod stropem v souladu?
 Môžem medzi elektromer a domový rozvádzač vložiť rozvádzač pre záhradu?
 Musí být jistič pro zásuvkový okruh zásuvek v kanceláři volně dostupný ?
 Může být v úklidové místnosti umístěn rozvaděč?
 Je možné mít mezi skříní s měřením a domem ještě rozvaděč pro budoucí napojení?
 Je možné umístit bytový rozvaděč nad prostor ohybu schodů?
 Je možné instalovat rozvodnici v šatní skříni?
 Lze umístit jističe o metr níž, když se nebude měnit hlavní přívod od elměru?
 Kam umístit malý rozvaděč v jímce čističky odpadních vod?
 Mohou být rozvaděče domovní režie v bytových domech uzamčené?
 Musí být bytový rozvaděč paneláku nutně v bytě?
 Jaká je minimální výška pro umístění rozvaděče ?
 Musí mít kůlna vlastní rozvodnici?
 Mohou být jističe od bytu na veřejné chodbě bytového domu?
 Mám si troufnout instalovat rozvaděč pod omítku do venkovního prostředí?
 Mohu v podkroví zrusit krabici s 3F přívodem a udělat z toho podružný rozvaděč?
 Může být přívodní krabice s nožovkama v zateplovací izolaci?
 Proč je nutné kvůli dvousazbě měnit pozici rozvodnice?
 Mohu přemístit HDO přijímač z elektroměrové skříně do mé jističové skříně?
 Prečo je nevhodné umiestniť bytový rozvádzač nad vstupné dvere?
 Mohu umístit rozvaděč do koupelnové příčky?
 Je možné umístit rozvodnici na komín Schiedel?
 Je nutné při přemístění elměru na vnější stěnu domu vyměnit i vnitřní rozvaděč?
 Může být rozvaděč umístěn v plynové kotelně?
 Jak mohu bytovou rozvodnici v dřevostavbě obestavět dřevěnou skříňkou?
 Mohu umístit rozvaděč nad akumulační kamna?
 Smí se dát podružný rozvaděč pro kuchyň do stoupačky za wc?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.077 sekund, 24 dotazů.