Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak varujete své klienty před špatnou instalací malonapěťových osvětlovacích systémů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak varujete své klienty před špatnou instalací malonapěťových osvětlovacích systémů?  (Přečteno 4209 krát)
Autorský článek
« kdy: 23.02.2018, 10:02 »

Co vědět o osvětlovacích systémech s halogenovými miniaturními žárovkami
    Při napájení 12. volty se přece nemůže nic stát ... slýcháváme velice často od osob problematiky nepolíbených. Pokud by to byla pravda, proč je tolik požárů právě z příčin špatné instalace podobných osvětlovacích systémů? Právě malé napětí dává spotřebiteli jistotu, že mu proud malého napětí neublíží. Jak svým klientům vysvětlujete, že by mohlo být jejich řemeslné provedení neodborným způsobem důvodem k požáru. Nebo se to mají dočíst z nějaké bastlířské příručky?
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Jak varujete své klienty před špatnou instalací malonapěťových osvětlovacích systémů?
   
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 23.02.2018, 18:23 »

Hlavně bych dle knihy neinstaloval svítidla-viz F zle
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 23.02.2018, 18:43 »

Mě zase zaujalo že u stejnosměrného napájení smí být nejměnší průřez vodičů 4mm. To by se mi v případě LED pásků velmi špatně letovalo a dost možná by se mi to ani dobře nepovedlo.  Škleb . Osobně třeba v těchto případech k tomu nevidím jediný důvod. TO mohlo platit jen v případě halogenových světelných zdrojů. Ne pro LEDky 3W a podobně. Osobně se mi zdá, že jde o starší text, který by si zasloužil sem tam nějakou drobnou  opravu.

Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 23 dotazů.