Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Může ČEZ požadovat odstranění závady podle současných připojovacích podmínek ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může ČEZ požadovat odstranění závady podle současných připojovacích podmínek ?  (Přečteno 25988 krát)
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 10.01.2018, 08:12 »

Nelíbí se vám to?
A to má distributor v připojovacích podmínkách ještě napsáno, aby byl přístupný vždy z veřejně přístupného místa.
Ano ja viem.... len nechapem preco by vam mala  robiť niečo distribučka ked vy chcete elektriku. A navyše zadarmo. Chcete elektriku tak sa postatajte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #55 kdy: 10.01.2018, 10:03 »

To jste si vymyslel Vy a snažíte se mi to podsunout. Já bych chtěl, aby si distributor strčil svoje zařízení, která používá, do svého rozvaděče a tam si vyřizoval své věci s tím spojené.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 10.01.2018, 15:47 »

Není to asi zásadní problém §13 vyhl 16/2016, když si zaplatíte.

Výhoda pro distributora by byla obrovská. Osadit dálkový odečet s vypínatelným elektroměrem, znepřístupnit laické obsluze zámkem a ještě si nechat zaplatit za nahození jističe, protože výpadek přeci zavinilo cizí zařízení.

Na STK po mě chtěli vymenit kotouče, co je jim do mých kotoučů a mýho auta mě ještě vyhovujou, ať se starají o svoje, nebo mi je vymění na svoje náklady, když se jim to nelíbí!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #57 kdy: 10.01.2018, 18:01 »

Vaše kotouče mě netrápí.
Já nemám zájem si pořizovat elektroměrový rozvaděč proto, aby si měl distributor kam dát jeho elektroměr a jeho HDO a kvůli tomu plnit několik stan jeho připojovacích podmínek, které nedodržuje ani on sám, když ho znepřístupní zámkem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #58 kdy: 10.01.2018, 18:57 »

Vaše kotouče mě netrápí.
Já nemám zájem si pořizovat elektroměrový rozvaděč proto, aby si měl distributor kam dát jeho elektroměr a jeho HDO a kvůli tomu plnit několik stan jeho připojovacích podmínek, které nedodržuje ani on sám, když ho znepřístupní zámkem.

No tak neplne. Zožente si šlapaci bicykel a môžte si vyrabať elektrinu sám. Vy chcete elektriku nie distributor ani predajca.
Ano ER  ma byt na verejne pristupnom mieste ale vy ako majitel mate tiež povinnost zabezpečiť aby sa tam nedostala neopravnena osoba a taktiez zabezpecit pred poškodenim.  teraz vy k nemu mate pristup len preto -je to vase zariadenie a distributor.

Ak by ER bol majetkom distribučky nemate v nom co hladat vy ani ziaden elektrikar okrem distributora a ním oprávnenych ľudí.

A tu sa dostavame k problemu že ER nemôže lietať vo vzduchu a treba ho umiestnit na nieci pozemok- zriadenie becneho bremena a garantujem vám že distributor nebude mať žiadeň zaujem s niekym sa dohadovať a prosiť. Takže zasa vám ostane bud si to zariadiť samému alebo nebudete pripojený.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukas55555
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #59 kdy: 10.01.2018, 18:59 »

Mimochodom ak budete mať dvojtarif stejne ho bude zaujomať blokovanie pristrojov a zariadení v domácnosti Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #60 kdy: 10.01.2018, 19:11 »

Jo, ale princip je stejný, STK je taky povinná a často navíc buzerační procedura. A tak ji můžem taky nahradit kontrolou u lojzy mechoše, to by se líbilo zase mně. Jenže zákon...

Vždyť vás nikdo nenutí, za cenu rozvaděče nakoupíte svíčky nebo petrolej a distributor si to svoje měření osadí třeba u souseda.

Chcete-li změnu, musíte změnit politickou situaci a donutit je k novelizaci EZ.
Distributoři jednají v pouze mezích tohoto zákona.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #61 kdy: 10.01.2018, 19:34 »

Tyto triky si zkoušejte naněkoho jiného:
Jo, ale princip je stejný, STK je taky povinná a často navíc buzerační procedura. A tak ji můžem taky nahradit kontrolou u lojzy mechoše, to by se líbilo zase mně. Jenže zákon...

Citace
sofistika [-ty-] ž. záměrný způsob vyvozování klamných myšlenkových závěrů, známý zejména u některých filozofů (např. vytrhávání událostí ze souvislosti, uplatňování zákonitosti jedné skupiny jevů při výkladech jevů jiné skupiny apod.); někdy s. = filozofie ve smyslu pouhého verbálního rozumování bez seriozního, věcného základu

sofizma s. (2.j. -tu),  řidč. sofismus [-iz-] i sofizmus m. (2.j. -mu) zdánlivě správný, ale logicky chybný, záludně vyvozený závěr k oklamání jiných
Vedení do hlavní domovní skříně si zákazník zařídí v obou případech sám a je jeho, rozdíl je v tom, kde bude elektroměr a HDO, jestli v rozvaděči zákazníka nebo distributora.

Distributor se nemusí dohadovat, dá si elektroměr a HDO, které jsou jeho majetkem do své HDS/rozvaděče a zákazník si přivede své vedení, na své náklady k této skříni.
Elektroměr a HDO je majetkem distributora a měl by ho mít ve své skříni/rozvaděči, kde si může své zařízení udržovat podle předpisů, místo toho, aby si to vynucoval na zákazníkovi z pozice monopolního giganta, pod pohrůžkou nepřipojení nebo odpojení.

Já samozřejmě nechci nutit lidi, kteří jsou spokojení s tím, jak to mají udělané k tomu, aby něco museli předělávat, stačí, když budou mít možnost, v případě, že jim to nevyhovuje, to změnit. Jsem si vědom toho, že se to někomu nelíbí a chce zabránit/odradit od jakékoli změny ve prospěch zákazníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #62 kdy: 10.01.2018, 19:37 »

Nemyslím si, že ACEOF ACES nevie nič o PP.  Z jeho strany to vidím iba na akademické polemizovanie. Občas každému dobre padne si troška pohundrať. Úsměv
Málo je veru takých obchodov, kde si občan za svoje peniaze nakúpi aj čo nechce. A ešte poďakuje.
Ani mne sa nepáči ako nenápadne každou zmenou PP distribútori v štýle nerobiť – zarobiť, postupne viac a viac zaťažujú bežných ľudí.  Kým ale bude plebs platiť, oni sa medzi sebou nepožerú. Smutek

Keby distribútori mohli, dajú starostovi obce už teraz kľúče od trafa.
A možno raz už budú mať na stole toľko vybavených žiadostí o využitie svojich podperných bodov, že jedného dňa budú so svojimi štyrmi drôtmi oproti rôznym verejným osvetleniam, rozhlasom, optike, či vianočným cinkrlátkam v takej minorite, že zalobujú, a starostovia sa „potešia“ z navýšeného rozpočtu na údržbu vzdušného vedenia vo svojom katastri. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #63 kdy: 10.01.2018, 22:17 »

Citace
Vedení do hlavní domovní skříně si zákazník zařídí v obou případech sám a je jeho, rozdíl je v tom, kde bude elektroměr a HDO, jestli v rozvaděči zákazníka nebo distributora.
Dobrá, tahle věta mi nějak unikla. Omluva. Uznávám že takhle to smysl dává. Realizace je ovšem většinou nemožná.
Je stále mnoho objektů napojených vzduchem. Bude-li umístěno měření na O.B.,  v případě objektu napojeného vzduchem přes dvě zahrady není způsob jak si běžný uživatel zajistí připojení. Distributor mu nepovolí dávat svůj kabel na jeho sloup, protože když na něj padne větev, může se hnout sloup, sousedi mu nedovolí kopat přes zahrady, protože ho nemusej. Stručně-nedokáže si vyjednat věcné břemeno.
Závěr: Bude-li distributor končit s přípojkou na opěrném bodě venku, případně vedle RISky nebo HDSky u chodníku, problém bude mít jen zákazník, který se bude chtít napojit .Distributor si při připojování dokže najít způsob, vyřídit věcné břemeno a zajistit přípojku až na objekt. Případně bytovka. Osadit měření vedle HDS a nechť si každý dle svých možností a schopností natáhne do bytu co chce by asi taky nešlo. Zrovna nedavno, měření na konci obce, HDV po dřevácích asi 500m. Strom v tom a majitel na prášky. Inu, kdo chce kam...
 Zároveň je přípojka distributorem servisována a udržována tak nějak v ceně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.073 sekund, 23 dotazů.