Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaké máte zkušenosti z revizními přístroji MI 3102 BT a Megger 1835?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké máte zkušenosti z revizními přístroji MI 3102 BT a Megger 1835?  (Přečteno 3771 krát)
Jiri Velich
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline




« kdy: 06.01.2018, 15:47 »

Vybírám si z těchto dvou přístrojů MI 3102 BT a Megger 1835 a nemohu se rozhodnou. Pomohly by mi vaše zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Čermák
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 06.01.2018, 19:21 »

Za mě Metrell mám už spoustu let Mi3101 a naprostá spokojenost, měl jsem Megger nevím přesné číslo ale dost podobný 1835 patrně předchůdce, ale už během záruky byl asi 4x v opravě........ ...nakonec sem to vyměnil právě za Metrell.
Doporučuji vzít z Anglie cena něco přes 20000,- Kč a záruka 3 roky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 06.01.2018, 20:31 »

Mi mám od ježíška. Moje zkušenost. Je to super přístroj, který překoná starší Profitestry (nový si snad nikdo za ty prachy nekoupí). Je kompaktní, umí automatickou sadu měření. Nepotřebují tři ruce (za příplatek).
Co mě vadí. Šňůry jsou imrvére zamotaný. Baterky se vybíjí i když leží ve skříni. Při měření odporu smyčkou je problém měření ukončit. Pokud nabíjíte baterky, nemůžete měřit. Software nebudu komentovat, ale s tím mají potíže asi všichni.

Mužů tento přístroj doporučit, moje zkušenost je dobrá, za ty peníze odvede perfektní práci. Ten druhý neznám, snad se najde majitel, který ho popíše.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.01.2018, 19:57 »

Předně s Meggery nemám zkušenost.

Ve firmě používáme několik Mi 2086 a dlouhodobě. Zatím jsem závady řešil jen na Tip komanderu v napojení na prodlužovací hrot.

Mi 3102 BT máme kratší dobu.
Jako plus vidím akumulátory a nabíječku a pak v základní sadě byla sada pro měření Rz. To byl i důvod nákupu. Jinak doporučuji s bohatého Option přikoupit Tip komander. Je to praktická pomůcka a více používaná než Tip komander se zástrčkou. Ale záleží na předmětech revidování a měření. 

Jen taková otázka, umí M 1835 něco měřit v základní sestavě více než Mi 3102 BT ?
A na druhé straně, neumí něco měřit Mi 3102 v praxi RT a servismana? Myslím, že i ta prozvoňovačka a měření Ris do 1000 v je vděčná.

Při rozhodování nákupu jakéhokoliv měřícího přístroje dělám rozbor všech parametru v jednoduché srovnávací tabulce. Někdy cena nemusí být rozhodujícím parametrem kvality a toho co očekávám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.01.2018, 16:52 »

Mám špatné zkušenosti s přístrojem Megger. Nedoporučuji jeho koupi. Vrátil jsem se k Profitestu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 09.01.2018, 18:22 »

Mám špatné zkušenosti s přístrojem Megger. Nedoporučuji jeho koupi. Vrátil jsem se k Profitestu.


Měl byste upřesnit proč. Jinak je to jenom výkřik do tmy.

Mimochodem, o Profitestu, jehož sláva v našich končinách skončila před patnácti lety, tu řeč nebyla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 10.01.2018, 14:31 »

 pane Svejkovský. Přístroj od firmy Megger jsem zakoupil, když jsem Profitest o kterém nebyla řeč uložil do skříně. Megger má menší váhu a má určitou automatizaci měření. Jako první vada byla špatná funkce přepínače pro výběr požadované činnosti. Po výměně se tatáž závada zase objevila u druhého přepínače. Měřící kabely se sondou nebo se zástrčkou jsou tvrdší, zvláště v zimě. Návod k obsluze je otřesný, oxeroxovaná kopie, místy nečitelná. Proto jsem tento přístroj odložil. S přístroji Megger pracuji již od roku 1957,  naše firma je měla k dispizici (rozv. podnik Praha). Nebyly s  imi problémy a měli výdrž. Snad toto postačí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.023 sekund, 22 dotazů.