{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -A- Nově přidané příspěvky ke kontrole moderátory
| | |-+  Nový elektrický sporák - vyhození jističe - vysvětlení ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Nový elektrický sporák - vyhození jističe - vysvětlení ?  (Přečteno 139 krát)
Zóna A - zde na příspěvky nelze odpovídat. Vyčkejte na přesunutí moderátory do zóny B
Martin_Bednář
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 06.12.2017, 22:10 »

Moderátoři: Místo té mezery a dvou otazníků raději napsat tu konkrétní otázku. Jako opravdu konkrétní a opravdu otázku. To, co je v předmětu, je tak věta na propadnutí ze čtvrté obecné do mateřské školky. Před tečkou a otazníkem se prostě mezera nedělá. Je po desáté večer. Kdo z moderátorů má náladu to opravovat, nechť si to užije.

o vysvětlení následujícího, jestliže je to vůbec možné:
Nový elektrický sporák se sklokeramickou deskou a horkovzdušnou troubou - (Gorenje). Dodán přepravní společností během včerejšího dopoledne.
Zapojení a rozbalení provedeno během večera osobou znalou (§6). Klasicky L1+L2+L3 + N + PE. Ve svorkovnici klema na druhou N svorku. Přesně dle schématu a 100% správně.
Pohyblivý přívod ( asi CYSY 5x2,5) délka max cca 2 m od zdi. Převzat ze starého spotřebiče.
Při pokusu o nahození jističe po připojení jde centrální jistič 3x25A i jistič sporákového okruhu 3x16A  dolů a dům je bez proudu. Dobrá asi jsem někde udělal chybu ? Možná někde zůstalo viset jedno lanko při lisování dutinek a došlo ke zkratu ? Vizuální kontrola nic neodhalila. Znovu několikráte vše překontrolován o. Vše OK. Druhý pokus. Vše se opakuje. Jsem pro rodinu za blbce co neumí zapojit sporák. Dobrá je 22.00 hod. večer a já se nedám. Ještě jednou vše proměřím multimetrem. Nikde žádná chyba. Odšroubuji zadní kryt a vytáhnu zadní konektory od svorkovnice napájecího přívodu. Jestliže je někde zkrat na přívodu , musí to vyhodit i nyní. S obavou nahazuji jistič a .... drží. Jsem nadmíru přesvědčen, že chyba je ve sporáku a ještě večer sepisuji reklamaci. Připojuji tedy zpět ten starý, aby bylo zítra na čem vařit.
Dnes po cestě z práce mi volá servisní technik, popisuji mu situaci a vzhledem k tomu, že má cestu kolem staví se. Zapojí sporák stejně (jen v jiném pořadí fází, ale to přeci nemůže mít vliv). Také vše proměří. S jasným očekávání tmy a obeznámením rodiny že to bouchne, nahazuji jistič . A on .... drží. Sporák funguje. Jsem za dvojnásobného blbce. S technikem se domluvíme, když viděl, že jsem "v obraze" a že bych si to opravdu nevymyslel - proč asi - a že ohledně správného zapojení mi může věřit.
Ale vysvětlení pro to nemám. Jedině snad nějaká nakondenzovaná vlhkost během skladování a přepravy ?
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.127 sekund, 21 dotazů.