{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Za pomocí jakých norem reviduji přístroje v zubní ordinaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Za pomocí jakých norem reviduji přístroje v zubní ordinaci?  (Přečteno 271 krát)
Tom123456789
« kdy: 03.12.2017, 20:41 »

Je mi jasné že klasické přístroje (viz. varná konvic etc.) půjdou podle ČSN 33 1600 ale například křeslo nebo vyloženě zdravotnický přístroj?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline



Vysočina HB, tel. 602 421 083


« Odpověď #1 kdy: 03.12.2017, 22:18 »

Zákon o zdravotních prostředcích č. 268/2014. Nová legislativa zavádí řadu změn zejména v oblasti provádění servisních činností zdravotnických prostředků (dále jen ZP).
Pro kontrolu elektrické bezpečnosti ZP je v ČR aktuálně zaveden a aplikován postup uvedený v technické normě ČSN EN 62 353 ed.2, která popisuje zkoušky po opravách a opakované zkoušky zdravotnických elektrických přístrojů.  Často citovaný postup elektrické kontroly ZP dle normy ČSN 33 1600 ed.2 (Revize a kontroly elektrických spotřebičů během používání) není korektní, neboť tato norma není určena pro zdravotnické elektrické přístroje. Vzhledem k významu použití ZP je u těchto přístrojů nutné měřit i jiné technické parametry než u běžných spotřebičů, což je řešeno právě v normě ČSN EN 62 353 ed.2. Provádění dodatečné revize elektrického zařízení je tak relevantní pouze u ZP s pevným připojením do elektrické sítě (např. operační světla, vany pro vodoléčbu), a to podle normy ČSN 33 1500.
Nový zákon o zdravotnických prostředcích upravuje požadavky na kvalifikaci pracovníků provádějících odbornou údržbu (§65 odst. 4) nebo opravy (§66 odst. 2). Standardem se nyní stává biomedicínské vzdělání, odborná praxe, elektrotechnic ká kvalifikace (min. §6 vyhl. 50/1978 Sb.) a platné proškolení od výrobce ZP nebo výrobcem  autorizované osoby. Zákon také definuje přechodné dvouleté období sloužící pro naplnění nových požadavků, během kterého může být odborná údržba prováděna podle zákona č. 123/2000 Sb. v platném znění.

Z výše uvedeného vyplývá, že se nejedná o revizi, kterou může provádět každý RT, ale specializované firmy vyškolené pro servis, údržbu a kontroly u výrobce zařízení. podivej
Určitě k tomu budou fundovaněji umět odpovědět kolegové F. Šohajda nebo Kamil Novák, kteří se revizemi ve zdravotnictví zabývají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 21 dotazů.