Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jsou v Německu jiné normy pro jističe v domácnostech než v Čechách?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jsou v Německu jiné normy pro jističe v domácnostech než v Čechách?  (Přečteno 6106 krát)
Roman Hájek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 27.11.2017, 21:19 »



Koupil jsem v Lidlu svařovací inventor Parkside PISG 80a1.
Vyhazuje však jistič 16A, zkoušel jsem ho uvést do chodu na více místech.
Vźdy vypadl po pár sekundách.
V Lidlu jsem ho reklamoval, vyměnili ho za jiný, ale ten dělá totéž.
Neporadíte mi někdo, zda to může být způsobeno tím, že jsou v Německu jiné normy pro jističe (asi ) v domácnostech?
Nevím si rady, stačilo by mi, kdyby mi v Lidlu vrátili peníze, bohužel jsem nevěděl, že mám právo odstoupit od kupní smlouvy do 90 dnů a reklamoval jsem ho.
Příslušný vedoucí pracovní k v Lidlu mě samozřejmě neinformoval o tomto mém právu a vystavil reklamační protokol.
Výsledek reklamace byl, jak jsem již psal, že mi dali jiný inventor, který je však stejně vadný.
Protože jsem výrobek reklamoval nemám již nárok na odstoupení od kupní smouvy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MrPeter
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 27.11.2017, 21:58 »

Podle papírů by měla brát maximálně 14,3 A. Takže by s tím teoreticky (když neřeším šklubanec při startu) něměl být problém. Otázkou samozřejmě je, jaký je reálný odběr.

Co takhle vařit na menší proud? Taky vypadává jistič?

http://www.lidl-service.com/static/162267066/270751_CS.pdf
To je po dlouhej době první návod, kde je nakresleno i schéma zapojení  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #2 kdy: 28.11.2017, 07:25 »

Výsledek reklamace byl, jak jsem již psal, že mi dali jiný inventor, který je však stejně vadný.
Protože jsem výrobek reklamoval nemám již nárok na odstoupení od kupní smouvy.

Výrobek není vadný proto na odstoupení od smlouvy nemáte nárok. Velký proudový náraz je jeho vlastnost a jen na kvalitě provedení závisí jeho hodnota. Parkside není etalonem kvality, ale řekl bych že zároveň nepatří mezi úplné šmejdy.
Také bude velmi záležet na jakém jističi bude svářečka připojená a jestli není na tomto okruhu ještě jiná zátěž. Jinak řečeno. Pokud máte například staré bakelitové (černé) jističe, s největší pravděpodobnos tí budete mít problém s využíváním svářečky. Nejhorší ukušenost mám s starými bílými jističi označenými U22 a proudovou hodnotou. Osobně nevidím důvod k tomu a mám to i odzkoušené, že by mi padaly kvalitní 16A jističe při použití svářečky, nebo podobné zátěže. Nutno dodat že to bude trochu záviset i na kvalitě místní sitě. Také musíte zkontrolovat že na využívaném okruhu nemáte další zátěže, protože svářečka jej využívá na maximum a každý další spotřebič způsobý vybavení jističe při zapnutí svářečky.
Jednoduchým řešením, které se zde opakuje už řadu let a bylo zde řečeno minimálně 50x za rok, je použití dalšího prodlužovacího přívodu, jako tlumivky, která s počátečním proudovým nárazem pomůže. Tedy bude to chtít kvalitní prodlužovák (žádnej BAU sračka) v délce alespoň15-20m a nechat ho volně smotamý u zásuvky. Problém je že smotaný prodlužovací přívod se začne hřát a při dlouhodobé velké zátěži může dojít i k jeho zničení. Na stavbách jsme už podbných "bubínků" se spečeným kabelem potkali mnoho. Hranice počtu a velkosti závitů  se hledá cestou pokusů a omylů.

Dále by mělo pomoci i zapínání do minimálné zátěže, tedy stažení výkonu svářečky na minimum pro zapnutí. Po jejím rozběhu by už neměl být problém s úpravou svářecího proudu dle potřeby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Patrik Mlynar
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.11.2017, 09:47 »

"je použití dalšího prodlužovacího přívodu, jako tlumivky" - snad ako odporu, nie ?

indukcnost bude vzhladom na subeh vodicov N a L zanedbatelna
to by musel byt extra bubon pre L a pre N  Úsměv
vid tiez bifilarne vinutie vykonovych odporov kvoli mensej indukcnosti
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miestny elektrotaliban zacne citovat svate normy  ....
František Kabát
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.11.2017, 11:34 »

Zrovna v sobotu jsem svářečku prvně použil. Zjistil jsem, že dobře vaří až při plném proudu. Byla připojena přes prodlužovačku cca 7m/1,5mm a k žádnému vypadávání jističe 16A nedošlo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 28.11.2017, 13:16 »

Ampérická hodnota na ističi sa nemení, reálne konštrukčné vlastnosti v jeho vnútri áno.
Výmena za nový a kvalitný pri takýchto spotrebičoch je rozumné riešenie za minimálne náklady.
Výrobca svoje výrobky nebude testovať na nejakých starých kusoch, ale na predpísané hodnoty ističov vo výrobkových normách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 28.11.2017, 14:33 »

Bolo mi treba čítať ten návod?  Škleb
Ľudia si málokedy uvedomujú čo kupujú, a preto sa trhu s hračkami do domácnosti pre dospelých celkom darí.
Ono nakoniec aj mnohé návody vedia tým viac pobaviť, čím podrobnejšie sú čítané.

Tu je napríklad len námatkou namiesto adresného zoznamu autorizovaných servisov odkaz na stránku v očakávaní...
Deťom do rúk nepatrí, teda vlastne 16 ročné deti už zvárať môžu. Super!
Na zvary ktoré majú spĺňať požiadavky bezpečnosti treba zavolať vyškoleného zvárača. Ten to zasa do ruky nevezme. zle
Schéma zapojenia bude super kým sa podľa nej nezačne oprava, ktorá je inak v návode zakázaná. Teda okrem kvalifikovanéh o elektrikára, ktorý sa asi kvalifikuje na opravy a objedná diely v servise v očakávaní... Kroutím očima
Ect...
Myslím si ale, že výrobca (priekupník) si bude dostatočne vedomý toho, čo vykladá na lacné pulty. Vyplazuji jazyk


Ale sú tam aj relatívne užitočné rady pre trávenie voľného času na nepotrebné zvary so zváračkou. Mrknutí
Alebo, však zvára, kde je problém? Hor sa do stavby domu...! tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 28.11.2017, 18:35 »

U tohoto druhu lepiček (svářečka je něco jiného) je problém i v podpětí na straně napájení. Uživatel vyřeší padání jističe prodlužovákem malého průřezu a pak mu chybí šťáva pro pořádný oblouk, tak šponuje výkon na doraz a tím zase nedělá úplně dobře invertoru.
Chce to přemýšlet před nákupem podobného zařízení, zda má instalaci dostatečně zdravou na takový příkon, hlavně typ zátěže.
Jinak kempka mi běžela na bakelitovou 10A, ale když už vypadla, byla na výměnu. Do prvního výrazného přetížení je jejich odolnost překvapivá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.