{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -A- Nově přidané příspěvky ke kontrole moderátory
| | |-+  Jak zapojit a rozdělit bytový rozvaděč s proudovým chráničem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jak zapojit a rozdělit bytový rozvaděč s proudovým chráničem?  (Přečteno 171 krát)
Zóna A - zde na příspěvky nelze odpovídat. Vyčkejte na přesunutí moderátory do zóny B
ounzzz
« kdy: 13.11.2017, 15:27 »

Moderátoři: Opakované téma.

V příštím roce budu řešit modernizaci části bytu (koupelna a kuchyň), zapojení rozvaděče bude provádět osoba oprávněná, nicméně já jsem člověk zvídavý a rád bych předem porozuměl správnému zapojení nového rozvaděče. Lecos jsem zde nastudoval, ale stále v tom nemám úplně jasno. Vstupní síť z domovního rozvaděče (leze mi do bytu) je TN-C. Na tu bude napojena i stará část bytu. Nová část bude v síti TN-C-S. Je tohle možné zapojení? Vodič PEN bude přiveden na rozvodnou lištu PEN-PE, kde dojde k rozdělení, část lišty PEN bude využita pro starý rozvody, část PE pro nové rozvody. Z této lišty půjde zelenožlutý vodič zakončený modrou koncovkou do proudového chrániče, z chrániče pak na rozvodnou lištu N. Vše viz nákres. Dále mě zajímá jestli je možné zapojit vodiče L a N na pozice 2 proudového chrániče potažmo na pozici 2 jističů (jen pro L), prostě prohodit přívody a vývody.

* rozvaděč_byt.jpg (238.38 KB, 1721x741 - prohlédnuto 90 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 19 dotazů.